Autor Tema: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520  (Pročitano 5425 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sashaPI

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« poslato: Maj 23, 2011, 10:37:13 posle podne »
nedavno sam kupio polovno pomenuto podvodno kuciste pa me interesuje sta koristiti umesto lubrikanta za mazanje dihtunga

kakva su vasa iskustva sa ovim cudom i koja je verovatnoca da u njega prodre voda na sta da obratim paznju malo sam skeptik :)

unapred hvala

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2011, 10:57:29 posle podne »
Mozes koristiti nesto od maziva na silikonskoj bazi.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2011, 11:13:52 posle podne »
Uz sva ta Canon podvodna kucista iz WP-DC serije dolazi stampano uputstvo gde se detaljno objsanjava kako treba odrzavati dihtunge na kucistu, a tu je obavezno i mala pasta koja sluzi za to. Ako je nema dobro ce doci i bocica medicinskog glicerina iz apoteke. Ukratko, Canon podvodna kucista se koriste do maksimalnih dubina od 40m, najvise 2-3 sata. Ako je korisceno u slanoj vodi, obavezno nakon toga ga treba ostaviti da odstoji u slatkoj vodi neko vreme. Nakon toga ga osusiti i namazati glicerinom do sledece upotrebe. Glicerinom se mogu namazati gumeni kontakti nesto pre samog koriscenja. Ako se ne odrzava na nacin koji je objasnjeno u uputstvu koje dolazi uz kuciste, gumeni dihtunzi jako brzo izgube svoja elasticna svojstva, postanu krti i krzaju se, i upravo na tim sitnim rupicama usled jakog pritiska vode na vecim dubinama dodje do ulaska vode u unutrasnjost kucista.
Pozdrav.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2011, 11:06:44 posle podne »
Mislim da sa a520 nece imati potrebe za vecim dubinama.

Na dubinama vec ispod 5m nastaje znacajna degradacija svetlosti pe se aparati sa slabim ISOom lose snalaze.
A520 spada bas u tu grupu aparata.

Originalna Canonova podvodna kucista su kvalitetno uradjena i, ukoliko nije dozivelo nekakve nepredvidjene sokove, ne smeju pustati vodu nigde na spojevima; najmanje 10 godina i bez da se koriste razne masti za dihtunge.

Pojedina sam svojevremeno testitao na srednjim dubinama i sa relativno dugim vremenom boravka.

Nije doslo ni do cega sto bi ukazivalo na nekakvu manjkavost. Naprotiv, radilo je besprekorno sve vreme. Isto tako rade i danas.
Siguran sam da ovi Canonovi do 40 m vodeni boksovi sigurno mnogo duze mogu da izdrze od bilo kog ronioca.

Jedini problem sa njima je njihov gabarit; relativno su velika.
Danas postoje aparati koji  bez dodatnog kucista ladno idu pod vodu. Za njih vazi pravilo od par sati boravka.

Van mreže sashaPI

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2011, 01:17:05 posle podne »
hvala na odgovorima kuciste sam kupio na limundo i prodavac ga nije licno koristio, dobio sam ga bez dokumentacije i lubrikanta,a kuciste izgleda propisno ne vide se tragovi ostecenja jedino sto je je aparat koji je bio u njemu zavrsio karijeru pokvasen je.Prodavac nezna zasto se to desilo.
Potrebno mi je za manje dubine za sada nadam se da ce proci sve ok
Kupio sam u apoteci glicerol pa cemo videti sledeceg meseca kako ce se pokazati i da li ce a520 preziveti :)

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2011, 04:32:01 posle podne »
Probaj ga bez aparata. Stavi kuciste u kofu vode i vidi da li pusta negde.


Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže sashaPI

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: podvodno kuciste wp-dc60 za canon a520
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2011, 04:07:14 posle podne »
tako sam probao i ne pusta nigde nadam se da nece ni u stvarnim uslovima  ;)