Autor Tema: Vodi me na vodu...  (Pročitano 2831 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sijera

  • Junior
  • *
  • Poruke: 47
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Vodi me na vodu...
« poslato: Maj 22, 2011, 01:22:03 posle podne »
Kraj dana proveden na reci... Ima li ista lepse? :)
Nikon D40, AF-S DX NIKKOR ED 18-55mm 1:3.5-5.6G II, AF-S NIKKOR 55-200mm 1:4-5,6G ED VR

Van mreže sijera

  • Junior
  • *
  • Poruke: 47
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Vodi me na vodu...
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2011, 08:05:00 posle podne »
Evo još jedne...
I lakše malo s tim komentarima, ne mogu da stignem da ih pročitam... :D
Nikon D40, AF-S DX NIKKOR ED 18-55mm 1:3.5-5.6G II, AF-S NIKKOR 55-200mm 1:4-5,6G ED VR

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Vodi me na vodu...
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2011, 08:30:50 posle podne »
Polako... strpljenja malo.
Mi ovde najbolje funkcionišemo u kasnijim satima :)

Biću iskren koliko god mogu. ;)

Prva je mogla da bude dobra. Šta joj fali? Ništa... zapravo ima i previše. Čamac (ovaj u prvom planu) si trebala nekako da izoluješ. Ako ne njega, onda neki drugi, jer ovako izgledaju nabacano i nekako nedovršeno (neke si isekla, a malo nesrećno seku kadar na dve polovine, pa izgleda čudno).

Druga je odlična. Fin je kadar, fino je svetlo, dobro iskorišćena kontra, samo malo curi, pa ako ne uspeš da se pobrineš oko toga na licu mesta, gledaj da makar ispraviš u obradi. ;)

Kod treće se ne zna šta je glavni motiv. Horizont je ni tamo, ni 'vamo. Vode ima više nego što treba (u smislu rakursa) itd.

Četvrta je idilična. Ako izuzmemo glavni motiv, koji je čest predmet interesovanja početnika (isto je bilo kod svih, da budemo načisto ;)) - zalazak sunca, fotku si odlično isekla i napravila taj kvazi-panoramski format, koji ovome odlično leži.

Peta malo podseća na drugu, ali je loše što je ovo sunce ostalo u samom centru kadra, pa privlači više pažnje nego što bi, po mom mišljenju, trebalo.

Sve u svemu - teraj dalje i nemoj da se previše zadržavaš na zalascima. ;)

Pozdrav

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vodi me na vodu...
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2011, 11:04:30 posle podne »

 Poz,@sijera...
... pa tesko je sad nesto dodati pametno posle @StORM48a, ali posto sigurno zelis sto vise komentara ja cu dodati nesto u vezi cetvrte fotke. Meni licno smeta iseceni camac. Mislim da je zbog njega horizont nagnut na desno i pokvario potpun osecaj idilicnosti koji bi taj horizont dao. S obzirom da je postavljen na sredini, (znaci u pocetnoj srazmeri zlatnog preseka) sa svetlijom stranom sa leve, gde je sunce tik iznad bezivotnog horizonta dajuci mu jedinu nadu  i tamnijom sa desne strane gde je totalna suprotnost jer pejzaz na horizontu daje ritam. Neka vrsta Jin i Janga. ;) Znaci, steta da taj camac pokvari celu pricu, jer slika sa pricom je vise od same slike  ;) :)

Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže sijera

  • Junior
  • *
  • Poruke: 47
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Vodi me na vodu...
« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2011, 11:18:52 posle podne »
Hvala vam na komentarima... Mnogo mi znači što ste detaljni... Probaću da napravim neke izmene i ukombinujem vaše predloge, pa stavljam ovih dana dorađene verzije. Sad me pritisli u školi pa ne znam kada ću naći vremena...

Još jednom, veliko hvala, i eto me uskoro opet :)
Nikon D40, AF-S DX NIKKOR ED 18-55mm 1:3.5-5.6G II, AF-S NIKKOR 55-200mm 1:4-5,6G ED VR