Autor Tema: Canon SX220 HS ili Sony HX5  (Pročitano 4524 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Canon SX220 HS ili Sony HX5
« poslato: Maj 13, 2011, 06:29:03 posle podne »
Pozdrav!
Doslo je vreme za novi aparat, pa samim tim i dilema.

Uglavnom, aparat cu uglavnom koristiti za sikanje i snimanje rc aviona i autica... znaci,bitan kvalitet slika i snimaka pri zumiranju itd...
Koje su porednosti i mane ovih aparata i sta bi ste vi odabrali?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon SX220 HS ili Sony HX5
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2011, 08:48:23 posle podne »
Pozdrav, oba modela su jako slicna, izdvaja ih CMOS senzor i Full HD video koji snimaju, od ostalih modela u klasi. Sto se tice razlike u kvalitetu fotografija, gotovo sam siguran da su neznatne, subjektivan blagi osecaj na Canon strani, ali ne ocekuj vrhunske fotografije u zatvorenoj prostoriji ili pri slabijem svetlu u odnosu na neke modele sa "brzim" objektivom ili vecim senzorom. I jedan i drugi su jako dobro resenje za amatersko, svakodnevno, porodicno, turisticko fotkanje, jer imaju sve sto treba prosecnom korisniku-amateru: dobar raspon objektiva, stabilizacija, inteligentni auto mod, rucne kontrole, Full HD video sa stereo zvukom (s tim da je kod Sony-a bolji) sa mogucnoscu optickog zumiranja tokom snimanja videa, panorama i brdo predefinisanih scenskih modova, male dimenzije, brzi u radu i ostalo...
Ovde mozes da vidis uporedne fotke sa oba modela: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=16&mo1=1030&p1=7993&ma2=1&mo2=1389&p2=10944&ph=1

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Canon SX220 HS ili Sony HX5
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2011, 09:38:18 posle podne »
Hvala @Crni_bombarder

Ja sam vise na strani Canon-a, nekako su mi slike lepse,pa cak i video :)
Mislim da je za moje potrebe odlican.

Pozdrav!