Autor Tema: Ostrovica  (Pročitano 14201 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ostrovica
« poslato: April 05, 2011, 01:48:55 posle podne »
Sad u subotu bejah malo do Rudnika u društvu, i iskoristismo vreme da se popnemo na Ostrovicu.

Wiki: http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0

Btw. Fotografije su maksimalno silovane, s obzirom da sam imao očajnu prozirnost vazduha (radile kurve, hardlajt lejeri i sl) a i napravljene su iz ruke sa f11 do f16, dubinske oštrine radi, jbg. Zašto iz ruke, pitao bi svako normalan. Zato što je padala sitna kiša kada smo krenuli na uspon, te je ostao stativ u gepeku. Srećom, kišica je stala nakon 20-ak minuta.

Inače, preporučujem svakom ko prolazi ibarskom, kraj Rudnika, da odvoji 2 do 3 sata (gore, dole) i da se popne na ovaj domaći "Mathorn" koji dominantno strči iz zelenog okruženja, s obzirom da je totalno stenovit (vulkansko poreklo).
Trek kondiciono nije previše zahtevan, s obzirom da je kratak, ali treba voditi računa pri usponu jer se ravnopravno koriste i ruke i noge. Na sajtu staze i bogaze tehnički je ocenjen sa 8/10. Poslednji deo uspona ima pobijene klinove, kako bi imali za šta da se uhvatite. Inače, staza je uredno obeležena, a pogled odozgo... procenite sami.

E pa ako nekog od kolega na forumu zaintrigira, te se sam popne i donese još bolje fotografije, tema je uspela  :D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #1 poslato: April 05, 2011, 01:58:33 posle podne »
Opa,Hornet se vratio u sedlo  :o :o :o Pogled sa Ostovice je stvarno pelep i  već sam mislila da je uvrstimo u neki plan i program.Međutim,onaj momenat "i rukama i nogama" me je naveo da će biti dovoljno da uživam u tvojim fotografijama iz fotelje  ;D Meni ovo izgleda odlično,ne znam šta bi tek napravio da si imao bolju prozirnost vazduha  ???   ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2011, 02:05:20 posle podne »
Nedostaci bi bili vidljiviji na punoj rezoluciji, ali sve jedno tema nije radi fotki već je hint za naredni izlet.
Mogu da zamislim kako bi pogled izgledao da ga je recimo zamrzao Beske i dooštrio na svoj "zlatiborski" način.
Što se povratka u sedlo tiče ovo mi je prvo fotkanje posle oho ho (mala deca se ne računaju ;D )

P.S. Ne odustaj od izleta, verujem da ne bi imala problema na usponu, izuzev manjeg skoka adrenalina ;) :D
« Poslednja izmena: April 05, 2011, 02:07:32 posle podne od strane Hornet »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2011, 02:49:10 posle podne »
Lepo što si počeo da fokaš!Propratni tekst standardno dobar i pun korisnih informacija.Stvarno prelep pogled i fine fotografije obzirom na uslove.Čini mi se da je dinamički raspon ogroman pa je na prvoj ostao zapušen donji levi deo?

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2011, 02:50:47 posle podne »
@Hornet, odlicne fotke, lepi pejsazi...
Ne znam sto se obrade tice, ja ne primecujem neko "silovanje", deluje umereno i prijatno.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2011, 06:49:50 posle podne »
Mogu da zamislim kako bi pogled izgledao da ga je recimo zamrzao Beske i dooštrio na svoj "zlatiborski" način.

E, dobro se ti nama "vratio" Hornet  :)

Iskreno, ja zaista nemam nikakvih vecih zamerki na ove slike, i mislim da bi jako tesko bilo izvuci makar "i gram" vise obzirom da se vidi da ti vreme (prozracnost) nije bilo bas najbolji saveznik. Ako me oko ne vara, svojevremeno je i @milas imao neke fotke sa identicne lokacije, i iste "glavobolje", pa smo se oko obrade (bas dok je bilo aktuelno) malo i konsultovali, i ako se ne varam to je jedino HDR mogao da izvuce na iole "bolji" nivo od ovoga.

Dakle, meni mnogo lepe obe slike, a mozda i predlog za tebe, da kada dodje na to red u "Fotorazgibavanju" tvoj zadatak bude bas jedna od ove dve slike. Da se i ostala "decica" malo "pooigraju".  :)

Pozz

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #6 poslato: April 05, 2011, 07:47:05 posle podne »
Ako me oko ne vara, svojevremeno je i @milas imao neke fotke sa identicne lokacije, i iste "glavobolje", pa smo se oko obrade (bas dok je bilo aktuelno) malo i konsultovali, i ako se ne varam to je jedino HDR mogao da izvuce na iole "bolji" nivo od ovoga.

A ne, ne, to je bilo Debelo brdo, na putu VA - B.Basta ;).

Inace, Hornet, lepe slicice...mozda je obrada mogla maaalo vise da izvuce ;).

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2011, 01:53:40 posle podne »
Hvala kolege forumaši!
Stvarno preporučujem ovaj izlet, pa ko voli...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #8 poslato: April 07, 2011, 01:40:00 pre podne »

 Mnogo lepo ... ekspresivno.

 Poz  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2011, 10:59:58 posle podne »
Svaka čast! Prva mi se više sviđa  :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #10 poslato: April 13, 2011, 10:49:11 posle podne »
Da ne trujem po forumu ovde ću dodati novi Hint:

KABLAR

Ima dosta pristupnih staza, i laganih i teških, a mi smo odabrali da ne koristimo ni jednu. Pokazali smo rukom pravac i tuda smo se peli, uz dosta sitnih odrona, ali i uz pomoć rastinja za koje je moguće uhvatiti se.
Ako neko naleti na ovaj trek nek pripremi obuću sa čvršćim đonom (vibram, etc) i stopala će vam biti zahvalna, posebno pri silasku.
Na uspon se obično kreće od planinarskog doma (vidi se sa puta Čačak-Užice) u Ovčar Banji.

Pogled odozgo vredi svaku potrošenu kaloriju - evo i par fotki pa prosudite sami.

Btw. Što se tiče potrošenih kalorija, sve je nadoknađeno u Ovčar Banji uz čuvene ćevape u lepinji sa kajmakom ;D
« Poslednja izmena: April 13, 2011, 10:52:13 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: Ostrovica
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2011, 09:58:20 posle podne »
KABLAR i OVCAR

Ko nije posetio "Sumadijski Hilandar" ili "Srpsku Svetu goru" ne zna sta je propustio.Da ne kvarim temu, evo par mojih fotki Kablara, i njegovog "komsije" Ovcara, a nekom drugom prilikom okacicu jos neke "sadrzaje" ovog divnog mesta.

Ovo su moje prve fotke sa DSLR-om, pa izvol'te... kritikujte, savetujte, ucite me... Sve sam radio u auto modu a fotke sam vrlo malo propustio kroz softver koji sam dobio uz EOS-a.
Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: Ostrovica
« Odgovor #12 poslato: April 24, 2011, 10:01:09 posle podne »
izvinjavam se,nisam dovoljno smanjio fotke. Uh, moze li to neko da ispravi?
Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2013, 12:01:00 pre podne »
Jedno pitanje za hornet-a. Da nisam slučajno ja sa tvojim aparatom opalio fotku takeabreaktakeabreath? Nešto mi je mnogo poznata, a tih sam dana kao glumio vodiča ekipi iz Kg-a i sve ih pogubio po Kablaru. ???
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ostrovica
« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2013, 09:11:25 pre podne »
Ali smo se svi pohvatali na vrhu :)
Ti beše onaj Čačanin što je prvi pao na leđa, posle 500 metara, a posle se provukao negde i sačekao nas nedaleko od vrha?
S obzirom da sam ja na toj fotki, neko drugi je okinuo. Moguće da si baš ti.

Pozdrav!

Van mreže mikimiki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #15 poslato: Februar 23, 2013, 12:09:59 posle podne »
Baš ja! Dok sam malo uhvatio vazduh, polovina vas je otišla levo u Požegu, a druga polovina krenula desno uz stene. Ja nastavio pravo i prvi izašao ispod vrha gde nam je bio sabirni centar. ;D. Lep dan i lepe fotke.
Canon 1000d, EF-S 18-55 IS, EF 80-200

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2013, 09:13:05 posle podne »
Bas lep pogled i pejzaz.  :)
Samo ti je musavo staklo, verovatno od kapi kise.
Za izvlacenje detalja koristim NIK softver a sobzirom da je fotka mala i vec obradjena ovo je rezultat.  ;)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #17 poslato: Februar 23, 2013, 09:15:25 posle podne »
Hornet prelepi pejzazi :)   :icon_thumleft:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2013, 12:13:20 pre podne »
Odlicne su mi sve, ali cvet na kablaru je predobra, mnogo mi se svidja :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ostrovica
« Odgovor #19 poslato: Februar 24, 2013, 02:25:11 posle podne »
@astra,nemam pojma šta si želeo da pokažeš svojom verzijom obrade?Koristiti NIK i nije neka nadrealna umetnost jer ga svi inače koriste.Pomerio si 1-2 kližača izvukao neke detalje iz senki i ?Da li misliš da Hornet nije to isto mogao da uradi na originalnoj verziji?Ova pojava je postala kao epidemija i ceo forum pretvara u fotošopovanje bez granica.Ima tema koja je namenjena tome i smatram da je to dovoljno.Ako nekog interesuje kako bi to neko drugi uradio ima novootvorena tema i za to.Obradom sam autor daje neki lični pečat fotografiji i to je već podložno komentarisanju.
Naravno,ovo je samo moje lično iznošenje nekog stava.
Izvinjavam se Nikoli što koristim njegovu temu u neke druge svrhe.