Autor Tema: Fuji s6500fd  (Pročitano 15712 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Fuji s6500fd
« poslato: Januar 07, 2008, 05:52:56 posle podne »
Pre svega zelim svim članovima(i ostalima) ovog foruma srećnu novu godinu i Bozićne praznike, pre neki dan sam postao član ovog foruma i mada ga nisam skroz pročitao vidim da je ozbiljan i veoma dobar forum(što ne znači da ne moze da bude i bolji, što pored administratora, zavisi i od samih članova foruma i od njihovog angazovanja na njemu). Namera mi je bila pored toga da naučim što više o digitalnoj fotografiji i aparatima, i da se informišem sta je novo u svetu digitalaca. Treba da kupim fotoaparat pa sam bio malo u nedoumici šta kupiti posle Fuji-a s6500fd(imao sam ga letos i usled finansijskih problema sam morao da ga prodam), ima li za te novce nesto bolje, ali sam posle čitanja nekih tema na ovom forumu rešio da ga ponovo kupim i još bolje iskoristim njegove mogućnosti koje zaista nisu male(bar za amatere kao što sam ja), pozdrav i sve najbolje.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2008, 07:31:51 posle podne »
Dobrodošao na forum ,
ostani pri starom izboru  ;)  ... ali požuri jer ga uskoro neće biti .. (tako barem kažu) ..
pozdrav
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2008, 07:59:25 posle podne »
Pare treba da mi stignu krajem meseca, nadam se da ce ga bar do tada biti, a ako ne, pravac Mađarska, nije mi daleko, a ako ga i tamo ne nađem, e onda će svastika morati u Nemačkoj da se "isprsi" ;)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2008, 09:16:46 posle podne »
Fuji S6500 je stvarno na izmaku, ali iako ga ne bude na trzistu, tu je odlicni S9600.

Unique

  • Gost
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2008, 11:35:20 posle podne »
Ono sto ja mogu reci o ovom forumu, administratorima i clanovima je da sam prosto odusevljena toplom dobrodoslicom, njihovim profesionalizmom, strpljenjem (trebalo je izdrzati sva ona moja pitanja) i spremnoscu da uvek pomognu.
Momci hvala vam svima sto ste mi pomogli da se odlucim i sto se me trpeli!

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2008, 11:48:14 posle podne »
Chek, jel' ja to nisam u toku ili...  ??? Koji si aparat na kraju izabrala?
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Unique

  • Gost
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2008, 12:09:54 pre podne »
Da, odlucila sam se za dva. Jedan cu kupiti ovde da mogu slikati dok ne podjem, a drugi u USA jer se ovde ne isplati.
Ovde cu kupiti Canon IXUS 960 IS. U USA zelim kupiti neki Canon ili Nikon SLR i to vrhunski.
Zelim slikati put do USA, zato sam i zapela ovde kupiti aparat inace ga uopste ne bi ni kupovala.
A ovde kupiti SLR je cisto bacanje para.

Mada mi "d" jos uvek mrdka za Fujijem 9600fd...
« Poslednja izmena: Januar 08, 2008, 12:19:32 pre podne od strane Unique »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2008, 12:33:54 pre podne »
Pogledaj i IXUS 860 ili 850.
Ako snimas u zatvorenom prostoru, dobro dodje 28mm objektiv. Da izbegnes secu nogu i glava.

Unique

  • Gost
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2008, 12:37:14 pre podne »
E to je ono sto me nervira kod njih...
Hvala.
Nego menjamo decku temu

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2008, 12:47:15 pre podne »
A ja sam odustao od fujia 6500 zarad nikona d 50... :) Razmishljao sam dugo... i na kraju je ipak prevagnulo to, da mi se ne isplati da kupim fuji, koji chu izgustirati jako brzo...A i ako ga ne izgustiram uopshte, nemam ti ja nowaca da kupujem i fuji i dslr. Na tih 270-300e mogu da dodam neku kintu pa da kupim josh neki objektiv,koji che jako dobro dochi pored kit objektiva koji ide uz d50. Ja bar tako mislim...Mada vech zalim shto nisam kupio neki aparat-juche je bilo tako dobrih prilika da se slika zaledjena priroda... :'( E, kad smo wech kod slikanja, daj shaljite neke slike, smorih se... :)
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Unique

  • Gost
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2008, 01:00:13 pre podne »
Slazem se... Mene interesuje fotografija i zelim se ozbiljnije pozabaviti njome.
Imam gomilu slika ali mi je glupo da ih postavim. Ima tu sarada raznim aparatima u raznim situacijama.
Ali ovde ljudi postavljaju ozbiljnije slike.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2008, 01:02:46 posle podne »
a sada obaveštenje svim članovima i onima koji će to tek postati...
šta je ozbiljna , dobra fotka , a šta loša ? Ko će doneti sud? Da li ovde ima nekih školovanih fotografa,majstora fotografije ? Mislim da nema kao i na 90 posto ostalih sajtova koji se bave sličnim stvarima...
Prva fotka koju sam poslao na takav jedan sajt bila je okarakterisana kao "kilava"(što i jeste bila),pa šta ?
Idemo dalje ...
Verujem da svako od nas ko se barem malo bavi fotografijom iz hobija može naći grešku u kadriranju,kompoziciji,expoziciji i slično na nekim "ozbiljnim" fotkama...
sve je stvar ličnog doživljaja ...
Mislim da nema idealnih fotki u umetničkom i tehničkom pogledu ...
Da li su se svi svetski umetnici vodili pravilima , svaki put ih ispoštovali i bili ubeđeni  da će napraviti remek dela samo poštovanjem istih?

Naravno da se vežbom može mnogo postići.. zato šaljite fotke da ih međusobno komentarišemo, a iz toga možemo jedni drugima dati lepe savete .. nećemo ukrasti nečiji talenat i znanje ... ;)
« Poslednja izmena: Januar 08, 2008, 01:30:20 posle podne od strane sergio »
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2008, 02:02:58 posle podne »
E to je ono sto me nervira kod njih...
Hvala.
Nego menjamo decku temu


Nema problema, svačije(dobronamerno) mišljenje je itekako dobrodošlo.

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2008, 02:09:45 posle podne »
A ja sam odustao od fujia 6500 zarad nikona d 50... :) Razmishljao sam dugo... i na kraju je ipak prevagnulo to, da mi se ne isplati da kupim fuji, koji chu izgustirati jako brzo...A i ako ga ne izgustiram uopshte, nemam ti ja nowaca da kupujem i fuji i dslr. Na tih 270-300e mogu da dodam neku kintu pa da kupim josh neki objektiv,koji che jako dobro dochi pored kit objektiva koji ide uz d50. Ja bar tako mislim...Mada vech zalim shto nisam kupio neki aparat-juche je bilo tako dobrih prilika da se slika zaledjena priroda... :'( E, kad smo wech kod slikanja, daj shaljite neke slike, smorih se... :)

Pošto sam totalni amater, meni je i s6500 i više nego dovoljan za moje potrebe(klinci, priroda...), još jednom hvala na upustvu koje si mi poslao,

Pozdrav

Van mreže ABC

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2008, 02:45:01 posle podne »
POSTO SAM TAKODJE NOV NA FORUMU A I AMATER MOGU SAMO DA UCIM , JEDINO MI OSTAJE DA POZELIM SVIMA  SRECNE BOZICNE I NOVOGODISNJE PRAZNIKE. :)

Van mreže Misko32

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Moje fotografije
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #15 poslato: Januar 09, 2008, 02:18:14 posle podne »
Zdravo Svima,

Prvog trenutka kada sam stupio u kontakt sa PCFOTO nije mi bas ulivao poverenje, ali sada vidim da sam na sasvim ozbilnom mestu!

Zapoceo sam sa Smenom 8 (da li je to ko video?), pa Zenit TTL, Praktika BX, HP735, Fuji S5500 i danas FinePix S6500fd...

Nekoliko sati u maglovitom jutru je prekratko vreme za konacne zakljucke, ali definitivno - obecava. Za pocetak: puno hardvera (plastike, a nadam se i stakla) i softvera za razumnu cenu, sto je nama amaterima prva vazna karakteristika aparata. Jos ako Fuji ostane dosledan svom kvalitetu i lepim slikama - eto nam puno zadovoljstva i druzenja uz S6500fd, a ono ... (3 tacke) ce jos da se rastegne i priceka.
 

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #16 poslato: Januar 10, 2008, 01:23:17 posle podne »


Zapoceo sam sa Smenom 8 (da li je to ko video?), pa Zenit TTL, Praktika BX, HP735, Fuji S5500 i danas FinePix S6500fd...


Ne da sam je video nego sam je i koristio pre( uf, ko bi se sad setio pre koliko je to bilo godina...,ajd neka bude pre 30 godina). Za ono vreme i za mene dobar i jednostavan aparat.

Van mreže pale99

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2008, 12:56:29 posle podne »
Zaboravih da pitam koji stativ kupiti za nas amatere, a da nije preterano skup?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2008, 01:36:21 posle podne »
Sta to znaci preterano skup. Stativ se kupuje jednom i ne menja se kao aparati. Treba kupiti dobar stativ.
Od loseg stativa dobijes cir na zelucu.

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji s6500fd
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2008, 01:46:39 posle podne »
Pozdrav!
Opet ja davim ali eto nesto razmisljam...zagrejao sam se za Canon SX100 ali imam para i za Fuji 6500fd pa sam u velikoj nedoumici...
Znam da ce te reci da biram izmedju dimenzija ali da li ima neka bitnija razlika izmedju ova dva aparata? Sta bi to trebalo da presudi po vasem misljenju?