Autor Tema: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350  (Pročitano 13740 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« poslato: Mart 23, 2011, 05:56:53 posle podne »
Molim za savet: sta od ova tri modela kupiti, i zbog cega. Do sada sam obisla sve moguce radnje u Bgd, iscitala misljenja na forumima, poslusala savete prodavaca i izbor se sveo na jedan od ova 3 modela.
Ali kod svakog je neko ali...za Sony kazu da nema obezbedjen dobar servis u zemlji Srbiji i da je previse osetljiv na dodir i ne daj Boze da padne.
Za Nikona da nikada nije ni mogao da konkurise po kvalitetu slike Canonu.
Za Canon da ima problematican deo gde se ubacuje baterija u smuslu da je plastika slaba i lako pukne...
Aparat mi treba za lepu turisticku fotografiju, ne paratim modu i ne padam na marke (iako sam zensko   ;)) samo hocu kvalitetan aparat za malo para, ako je moguce (do 150 EUR-a, maximum 200).
Ako neko koristi neki od navedenih aparata molim da mi prenese svoja iskustva.

Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2011, 02:20:55 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nicon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2011, 06:25:53 posle podne »
a sta mislis o fuji-u...npr fuji f70exr...ima najbolji kvalitet slike od novih aparata do 200e, posto ima najbolji senzor u toj klasi, ima 10x opticki zum...ima lep izgled :D

jedino je problem sto se teze nalazi :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nicon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2011, 11:22:27 posle podne »
A jesi li probala da se posavetujes kod Ljube ;)

Pozdrav Bole
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2011, 11:34:56 posle podne »
Ako ti treba aparat za svakodnevnu upotrebu, nemoj puno da zamaras mozak.

Odokativno mi Ixus deluje kao dobar izbor..
http://pcfoto.biz/canon-ixus-105

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2011, 09:45:34 pre podne »
Ixus 105, a ti nežno menjaj bateriju ;)

Kad ti je već potreban turistički aparat poželjno je da objektiv hvata širok kadar, a taj Ixus tu nije loš jer kreće od 28mm.

Ixus 200IS je još bolji i objektiv mu kreće od 24mm, a sve to za 197€ http://pcfoto.biz/canon-ixus-200

Pozdrav!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2011, 02:30:24 posle podne »
U celom paketu je:

Ixus 105 ~ 150E
Ixus 200  ~230E

Razlika joj je 75E,  za tih 4mm polja, HD video i ekran osetljiv na dodir.
Ako je samo zbog 24mm ja licno bih se zadrzao na 105-ci.
To kompakti su ionako potrosna roba.


Temu mozda da prebacimo na dvoboj i dilema?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2011, 07:26:19 posle podne »
Hvala svima na savetima.
Meni sada onaj Sony ne izlazi iz glave... jos u Win Winu daju na 6 rata a aparat je lutka- ima 14 mp+HD video zapis +CZ optiku... i sad mi je dilema Canon ili Sony, Nicon je ispao iz kombinacije.
Imam fore do ponedeljka da prelomim i konacno da nesto kupim jer ako sada ne kupim aparat opet cu ga birati naredne 3 godine  :D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2011, 09:25:24 posle podne »
Sad sam u bedaku-videla sam fotke i video zapis sa Canon Powershot sx120is-ima 10 x opticki zoom, sto sam mislila da je nemoguce-covek je Mesec uslikao jasno!!! Ne mogu da verujem.Mislim da je ovim Sony ispao iz trke, ostaje Canon ali koji? Pomazite ako Boga znate, please! :'(

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2011, 09:29:35 posle podne »
Ovaj ima 12x optički zum  ;)

http://pcfoto.biz/canon-sx130-is
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2011, 10:39:41 posle podne »
Greska u koracima, ono sto sam gledala je Canon sx20 is i kosta oko 360 EUR-a.Ne znam kako nisam odmah posumnjala da tako dobar aparat ne moze kostati 146 EUR-a a zaboravila sam i da se u radnji uvek uhvatim za najskuplju stvar cak i kad cena nije istaknuta. Znaci ukus ne manjka ali lova da. Mislim dati 450 EUR-a da potpuno opremis aparat /koristi 4 baterije, pa torbica, punjac i jos jedan set baterija.../ i onda otici negde... moze ali da povedem i obezbedjenje da bi mi aparat sacuvali. Ali da je dobar aparat jeste, pri tome slike izgledaju fenomenalno!
Glava me zabole, vec 4h na youtubu gledam testove aparata i sigurna sam da nisam sigurna koji da kupim-svakaom nesto fali- ovaj 105 kad zumira mutne su slike, itd... Ne bi me cudilo da cekam opet 3 godine da ovom lepotanu padne cena :D
U svakom slucaju hvala, pogledacu jos taj sx130,i odoh na spavanje!

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #10 poslato: Mart 24, 2011, 11:18:26 posle podne »
@bgmica
Ništa strašno, ali just for the record - naziv je Nikon. ;)
Insistiramo zbog kasnije pretrage, ako nekome zatreba.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2011, 12:27:09 pre podne »
Procitaj sve komentare na tom testu na YouTube-u.
Lepo kazu da Ixus 105 daje fenomanalne slike.
Kada budes koristila zoom, i fotografisala, slike ce ti ispasti jasne.


Zamucenje se javlja kada zumiras tokom videa, ali to ce biti i kod vecine digitalnih aparata.
Bilo zato sto radi iskljucivo digitalni zoom ili zato sto drzi fiksnu daljinu fokusa.

Kroz Ixus serije aparata se provalace slicni senzori, pa ce ti i kavlitet slike sa njih biti uglavnom isti.
Sitni prigodni detalji (HD video, 12x zoom, HDMI prikljucak, ekran osetljiv na dodir) doprinose ceni.
Ti odluci sta ti od tih detalja treba. Koliko ces puta fotografisati taj mesec, da li planiras da editujes te video isecke i da ih pustas na LCD televizoru...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2011, 10:17:54 pre podne »
Juce mi se desilo prezaiscenje informacijama i sto sam vise gledala manje sam videla i prosto me panika uhvatila da cu kupiti nesto za mnogo para a da necu biti zadovoljan, sto se perfekcinoistima poput mene vec desavalo... i onda to stoji...
Croninu hvala na sugestijama. Ja sam inace veliki ljubitelj fotografije i ko zna mozda bih i taj Mesec slikala  ;), mada slazem se, da mi to sigurno nije neophodno. Ali bih volela da imam lepe video zapise i kad zumiram da to bude jasno. Hvala jos jednom na savetima.

Danas cu da obidjem par radnji u komsiluku, koje nisam ni primetila, pa cu uzivo videti Canon Ixus a pogledacu i neki Power Shot. Ono sto me kod tih prodavaca nervira jeste sto nedovoljno poznaju robu koju prodaju pa ja sad po forumima smaram vas za savete. Ovde moram samo da iskljucim prodavce iz Win Wina, jako su ljubazni i hoce da pomognu ali guraju ono sto imaju u ponudi. Njihova preporuka je bio onaj Nikon (izvinjavam se sto sam napisala Nicon) i Sony DSC W350.
Hvala jos jednom na svemu.

Veliki pozdrav!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2011, 02:45:41 posle podne »
Ako hoces da ti kamera tokom snimanja videa zumira jasno, onda ona to mora da radi pomeranjem objektiva, a to znaci da ce ti se na snimku cuti ono zujanje (bzzz bzzz bzzzzz). Ljudi se cesto zale na to, pa proizvodjaci verovatno vise ne znaju sta ce, jednima smeta sto to zuji dok snimaju, a drugima smeta sto ne mogu da zumiraju tokom snimanja :)

Drugar je pre mnogo godina imao neki aparatic koji je radio autofokus tokom snimanja videa. Bukvalno sve vreme se na snimku culo nesnosno 'krckanje'. Sa sadasnje tacke gledista to je bila izuzetno napredna opcija, ali se pokazala potpuno beskorisna u realnosti.


Ako te zanima lep video, gledaj da bude HD - dakle 1280x720 u preko 24 fps, i da ima stereo zvuk, ali na Canonovim kompaktima uglavnom ne rade ni opticki zoom ni autofokus tokom snimanja videa.

Od korisnika se  ocekuje da najcesce stoji mirno, ne vrti kameru levo-desno i ne zumira puno, pa ce i snimak  biti sasvim korektan:
http://www.youtube.com/watch?v=LMBDqRIgp7s
http://www.youtube.com/watch?v=lukzOICydS0&feature=related

Ako snimas nesto u daljini, uvek mozes zumiranjem da ga uvecas npr 3.5x i tek onda da zapocnes snimanje. Tada nece biti moguce da odzumiras unazad, ali ce snimak biti kristalno jasan.
« Poslednja izmena: Mart 25, 2011, 02:49:09 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2011, 03:16:30 posle podne »
Hvala na savetima! Kako sam krenula sa prikupljanjem saveta ima da postanem bolji majstor u snimanju i slikanju od svih vas  ;D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2011, 11:00:51 posle podne »
He, he... Daće Bog, al' neće Đavo (ispoštovah Đavola sa velikim Đ)  ;D

Ako bih ti objašnjavao potrošio bih i suviše vremena, kojeg trenutno nemam, ali veruj mi na reč - za 200, 300, 400 i više evra nemaš dobro rešenje "all in one" za fotografiju i video! Izvini, al' ne postoji. (tačka)
Ili kupi kamericu ili fotoaparat, odnosno pri odabiru fotoaparata fokusiraj se na osobine fotoaparata, a ne kamere, čisto da ne postaneš žrtva kompromisa (tipa nije loša fotka, nit' je loš video, ali ipak je sve to nekako njanjavo) ;)

Btw. Cronin se malo Z za cenu Ixus 200IS, ako je verovati Ljubinom virtualnom dvorištu, zvanom sajt pcfoto.biz  :D
E ako Ljuba plasira deplasirane cene onda (možeš da kupiš plac) do mojega ;D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2011, 11:06:48 posle podne »
U tom slucaju gledacu da kupim dobar aparat za lepe fotografije a ako nesto pri tom i usnimim i lepo izgleda ok, ako ne nema veze.
i hvala jos jednom na savetu, bar sad znam da je moj kolega bio u pravu-joj bice mi tesko da mu priznam:od pocetka me ubedjuje da za foto aparat ne dam vise od 100 Evrica kaze i to je mnogo, za ono za sta tebi treba ali pusto zensko, ne veruje, mora jos nekog da pita, da ne skita :D
Sto se cena tice proveravam sve navedene cene sa sajta telefonom i vidim da ima odstupanja tako da je to preporuka i za druge...

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #17 poslato: Mart 25, 2011, 11:17:12 posle podne »
105 i neće da ti bude žao. Što se tiče kompakta furaj na Canon ili Fuji, ostalo pfff (generalno, verovatno ima izuzetaka) ;)
E, da, batali savete prodavaca, osim ako se nalaziš u specijalizovanoj radnji fotografske opreme. Mislim jako su simpatični ti hakeri po Win Win i slično, kad te savetuju za nešto u šta se ni sami ne razumeju.
Btw. na pravom si mestu, pa poslušaj još malo saveta.

Iskustvo: Terao kuma da pazari kompakt (kad je to i naumio) od bar 150€, tipa neki Ixus i sl... a njemu bilo skupo pa pazario neki Sony, sa ok specifikacijama na papiru za 80€ u Metrou, uz razložno obrazloženje tipa "sve je to isto".
Ja kao pglu...
I tako, pre mesec dana povede njega firma na tri nedelje u Šangaj (PRC) a on me zamolio da mu pozajmim moj vremešni Canon G9 jer je na ono njegovo gov**ce besan kao ris.
Hoću reći, čovek bez trunke znanja o fotografiji se ipak razume u fekalijetm ;D
« Poslednja izmena: Mart 25, 2011, 11:24:09 posle podne od strane Hornet »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2011, 12:31:37 pre podne »
p.s. Moje su cene bile sa dodatnom opremom, cisto naglasim koliko ce to ispasti para na kraju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže bgmica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon S570 ili Canon Ixus 105is ili Sony DSC-W350
« Odgovor #19 poslato: Mart 26, 2011, 09:51:57 pre podne »
Hvala svima na savetima.
Mnogo ste mi pomogli da se odlucim za Canon Ixus 105! To se i meni najvise dopalo jer kazem videla sam fotke snimane Canonom a i ove druge. Al reko ajde da pitam jer Sony je Sony - al verovatno ne model koji su meni predlozili a Nikon vidim da guraju svom snagom al dzaba, niko ga nece. Kaze mi juce komsija u jednoj radnji da trenutno nema Canona kod dobavljaca jer se to najvise trazi ali ako hocu neki Nikon, reko hvala lepo.
Izvinjavam se ako sam vas malo smorila i jos jednom najlepse hvala. Kaze nas narod "ko pita ne skita" a meni je drago da sam imala koga da pitam. Hvala jos jednom.
Veliki pozdrav i lep dan!