Autor Tema: Razbijen digitalac  (Pročitano 5316 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Razbijen digitalac
« poslato: Mart 21, 2011, 08:09:11 posle podne »
Kao sto glasi naslov posedujem jedan razbijeni digitalac,pa bih  zeleo da ga popravi ako je to izvodljivo.Nepitajte sta sam radio kada sam ga razbio,pa vozio sam motor i sliko,pravio video zapise,a nisam gledao kuda vozim pa sam pao >:( >:(.Osim napuklog displeja to i nije tako strasno moze da se koristi,problem je u tome sto objektiv nece da se otvori i izadje iz tela.
Inace radi se o Sony Cyber-shot od 5,1 mega pixela.
Pa evo slika sta pise i kako izgleda kada se ukljuci pomenuti rzbijeni digitalac.
Pa bih vas molio za savet da li se to isplati popravljati i kog servisera odnosno majstora bi mi preporucili.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Razbijen digitalac
« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2011, 08:27:52 posle podne »
umesto tih para koje ces dati na popravku, dodaj jos malo para i kupi neki novi digitalac...ili polovni, ali neki kvalitetniji :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Razbijen digitalac
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2011, 10:50:20 posle podne »
Pozdrav,

kako si Ti prosao?

Doduse, kako je i motor prosao, znas ono - rane zarastu, motor moras da popravis :)...i, tako to, jelte.

Zaista sada imas obilje jeftinih polovnjaka, a sto se tice snimanja u pokretu, imas relativno jeftino kamere za kacige, a za fotoaparat sam video na prethodnom Reliju jedno interesantno resenje, nakacen aparat kod rucice kvacila, sa sve pleksi zastitom za objektiv, jedini problem sto "gadja" samo ono u sta je uperen volan.


Popravka moze da zvuci i kao preskup nastavak agonije....:(

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Razbijen digitalac
« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2011, 12:24:31 posle podne »
Objektiv je mislim 3000 u servisu u Bg, a posto se vec otvara aparat nije veliki posao da ti zameni ekran ali ne verujem da mozes da prodjes ispod 4000 ni kod empaticnog servisera :)

U bilo koji servis da ga odneses, odmah ce da ti daju procenu popravke, a ti naravno ne moras da radis ako ti ne odgovara cena. Prosetaj pa pitaj, a u medjuvremenu malo porazmisli o novom aparaticu.

I molim te, cak iako to radis na neprometnom, neasfaltiranom, seoskom putu, nemoj vise da slikas i da vozis dvotockas u isto vreme :)
Ima ne netu dosta ideja - kako se moze montirati kamerica na vozilo, pa ako ti je takva vrsta snimanja privlacna, mozes za male pare da zavaris par metalnih sipkica, oblozis gumom te napravis ram. Svaki aparat ima dole zleb da bi mogao da se montira  na stativ, samo moze da bude problem da nadjes sraf jer ga ne prave po SI standardu (1/4" - 20 threaded socket for "tripod" use).

http://www.atlasrider.com/images/MotorcycleCameraMountFront.JPG
http://www.knick-knack.com/howto/motorcycle/cheap-handlebar-camera-mount.html


A ni fabricke varijante nisu toliko skupe, u inozemstvu oko 2500 din:
http://www.amazon.com/Motorcycle-Handlebar-Mount-Camcorder-Videocam/dp/B001DQW440
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 12:32:51 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Razbijen digitalac
« Odgovor #4 poslato: Mart 22, 2011, 07:45:18 posle podne »
Hvala na odgovorima,znam ja za te drzace koji se montiraju na motor,ali oni su vecinom fiksni odnosno moze da se slika i snima samo u jednom pravcu.Doduse meni je lepse i zanimljivije da ja njega drzim u ruci dok slikam i snimam jer mogu cesto da menjnjam uglove snimanja ali  to nosi svoje rizike.
Dobro smo prosli motor i ja samo uz par ogrebotina.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Razbijen digitalac
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2011, 08:27:45 posle podne »
Pozdrav,

pa, ako je samo aparat zrtva, onda nije lose ispalo :)