Autor Tema: kupovina Canon 7D  (Pročitano 11394 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
kupovina Canon 7D
« poslato: Februar 13, 2011, 03:58:13 posle podne »
Pozdrav svima,

imam ponudu iz inostranstva(USA) da kupim Canon 7D sa kit objektivom 28-135mm,  e sad pitanje za profesionalce,ne sumnjam da ih ovde ima dosta... :) Sta mislite o ovom kit objektivu? Isplati li se uopste KIT objektiv? Da li se vise isplati da kupim samo telo bez kit objektiva,a onda naknadno uzmem Canon - 50mm f/1.4 EF USM (sta mislite o ovom objektivu)? Inace, da kazem i to da nisam pro i da nemam vremena da se ozbiljno bavim fotografijom. Ovo vise uzimam zbog rekreacije i ljubavi prema fotografiji. Namena je da aparat vise koristim za slikanje portreta,i bitnih dogadjaja u zivotu nego  za neke "turisticke" varijante.
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2011, 07:57:24 posle podne »
Izvinjavam se što ću biti direktan, ali - mislim da je, spram onoga što si izneo, 7D pogrešan izbor.

Okreni se ka 60D, jer je to znatno "prijateljskije" nastrojeno telo prema manje iskusnim korisnicima. 7D je vrlo ozbiljan aparat, koji zahteva vrlo ozbiljnog korisnika sa druge strane tražila. Kažem to zato što je mnogo korisnika koji se na kraju žale na AF (koji je pro-tipa), koji zahteva verziranost u radu. Nekoliko puta sam doživeo da ljudi krive aparat ("neispravan AF"), a zapravo ih mrzi da nauče kako radi. Ovo nije naivna stvar, pa nemoj misliti da Te potcenjujem!

Što se tiče objektiva, ne mislim da je 28-105 bog zna koliko pametan izbor za taj senzor (btw, isti senzor poseduje i 60D, kao i 550D, u USA poznat kao Rebel T2i), a posebno zbog raspona. Bolje je ići na EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS u tom rangu cena. A još bolje na EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM.

EF 50mm f/1.4 USM je odlično staklo, ali je svojom namenom i načinom upotrebe vrlo različito od standardnog zuma. Ono ne menja zum, već ga dopunjuje (i obratno).

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 13, 2011, 08:00:00 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2011, 01:05:26 pre podne »
Hvala na brzom i opsirnom odgovoru.
Ne zameram zbog direktnosti, naprotiv cenim tvoj stav i sugestiju.

Tacno je da sam pocetnik u dSLR svetu i da bih mozda trebao poceti sa telom manje klase npr 550D ili 60D, ali cena za koju nabavljam 7D je povoljna, a generalno cene dSLR u Americi su takve da su jeftiniji od 300 evra pa na vise nego u Srbiji,sto priznacete nije malo. Tako da dobijam sistem vise klase za cenu sistema nize klase.

Ono sto me opredelilo za ovaj aparat je to da po svim testovima spada u najjbolji u svojoj klasi, te stoga mislim da je pametnije uzeti njega po ovim uslovima, nego ici na varijantu sa slabijim telom,jer zelim da uzmem nesto sto ce trajati vise godina. Mislim da necu zaradjivati novac od fotografisanja,pa doplata nakon slabijeg za jace telo i slicne opcije mi padaju u vodu.

Sto se objektiva tice,znao sam da je 28-135mm losiji, samo me interesovalo koliko losiji i hvala na strucnoj oceni i sugestiji. U ovoj prodavnici u NY trenutno nema KIT objektiva 18-135mm,pa cu verovatno sacekati dok ih ne dobiju. Mislim da mi je on dovoljan za pocetak jer je EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM malo skuplja prica, a ni njega nemaju u ponudi, dok prajm EF 50mm f/1.4 USM(oko 250E) je povoljan i mislim da bi bio idealan za portrete, low light i bokeh fotografije...


Pozdrav
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže kdf

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2011, 10:54:48 pre podne »
Iz mog iskustva, sistem automatskog fokusiranja jeste dosta složeniji od starijih sistema sa 9 tačaka, i treba ga malo detaljnije proučiti kako bi se mogle iskoristiti sve prednosti koje on pruža. Međutim, isto tako se može ta funkcionalnost ograničiti pa se mogu koristiti načini fokusiranja kao i kod starijih sistema. Naravno šteta je ne iskoristiti te mnoge mogućnosti, ako se već ima takav aparat.

Što se objektiva tiče, (skoro) svaki zum objektiv je kompromis između upotrebljivosti i skoro svih optičkih karakteristika. Na primer, u odnosu na objektive fiksne žižne daljine, kod zumova je oštrina slabija, imaju više hromatskih aberacija i td. Takođe, zumovi su mehanički komplikovaniji i podložniji su ulasku prašine. Naravno, ovo više važi za obične a mnogo manje za L objektive, ali generalno je priča takva. Da li će tebi odgovarati takve optičke osobine, tj. da li ćeš biti zadovoljan kvalitetom slike, može se samo odrediti probom, testiranjem. Svako ima svoje kriterijume...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2011, 06:53:30 posle podne »
Taj 7D ima mnogo pixela nabijenih na malu povrsinu, pa mu je teorijska granica difrakcije na blendi vec na f/6.8

Sa druge strane kada je objektiv potpuno otvoren, a kako su nepravilnosti na socivu izrazenije ako se udaljavas od ose sociva, i prvih par koraka mogu da ti daju nezadovoljavajuce rezultate.

Kako 60D i 550D imaju taj isti senzor, oba traze kvalitetne objektive da bi 18MPix doslo do izrazaja.



Definitvno proveri Tamron 28-75mm f/2.8.
Druga kombinacija: Nikon DSLR + 50mm f/1.8D.
Inace +1 za taj Canon 50/1.4.





"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2011, 09:28:12 posle podne »
Teorija je jedno, a praksa drugo.
Taj senzor po detaljima i dalje šije sve iz APS-C kuhinje.

Doduše, ne bih se složio ni da su baš neophodni vrhunski objektivi. Radio sam sa sva tri tela (7D, 60D, 550D) sa raznim objektivima, od najjeftinijih, do najskupljih. Semplova ima, pa svako može da se uveri ;)

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2011, 10:31:36 posle podne »
Svakako nisu neophodni vrhunski. Mozda se nisam lepo izrazio, kad htedoh reci da je pozeljno maknuti se sa kit nivoa.
Za onoga ko ima Juga i 306-ca je auto snova, sto nikako ne znaci da je vrhunski :)

Naravno da se teorija i praksa razlikuju i zato mi je uvek drago da cujem tvoje komentare posebno posto si detaljno radio sa svim tim telima.
U tom kontekstu bih se i drzao tvoje preporuke (15-85mm)  jer mi se to cini kao dobro izbalansiran sistem.


Sto se mene tice, za fotografisanje o kojem covek prica mi se i ovo cini OK:
http://www.amazon.com/Canon-60D-3-0-Inch-18-135mm-Standard/dp/B0040JHVC2
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #7 poslato: Februar 15, 2011, 05:43:03 posle podne »
Bas mi je drago sto se ovoliko ljudi ukljucilo u razgovor :)

Inace govorim vam o ovome: http://www.42photo.com/pd-productid-104968-k-canon_eos_7d_180_mp_digital_camera_w_canon_18_135mm_is_lens.htm  na ovu cenu treba dodati i 8.785% poreza,koji je ne znam zbog kog razloga sakriven na svim sajtovima.
Uglavno sve ispadne sa torbicom,8gb karticom,UV filterom oko 1900dolara sto je po trenutnom kursu oko 1400eur. Ovo mi se cini kao korektna cena, jos ako uspem da to kupim sa diplomatksom karticom onda mi se odbija taksa od 160dolara. Tako da dodje oko 1300eur.
Toliko ovde kosta samo telo.

Pozdrav
 
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2011, 07:09:39 posle podne »
Tačno, ali sa jednom ili dve godine upotrebljive garancije, što nije baš zanemarljiva stavka. Barem meni.

Pozdrav

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2011, 12:35:55 pre podne »
Slazem se za garanciju, ali trenutna cena u Srbiji prevazilazi moj budzet. Jedino na nikona da predjem :)
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2011, 06:14:17 posle podne »
Hmm, interesantno. A jel ovaj nas Nikon pokriva garanciju za 'unesene' primerke?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2011, 06:47:59 posle podne »
Ne. Pokriva isključivo ako se na njih plati puna carina, porez itd, i ta papirologija se priloži uz internacionalni garantni list, pod uslovom da je takav dobijen uz opremu.

U prevodu - ništa od toga, jer - potpuno legalna procedura na kraju napravi krajnju cenu koja je viša nego domaća.

Pozdrav

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2011, 07:42:33 posle podne »
Odustao sam od nabavke Canon-a iz inostranstva, ipak garancija od 2 god znaci puno.
Kupljen Nikon D7000 + 18-105mm VR kod Ljube naravno :)

Pozdrav svima
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina Canon 7D
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2011, 08:52:54 posle podne »
Čestitke od mene!
U zdravlju ga arčio i lepe fotke pravio (a i delio ih s nama, ovde)! :)

Pozdrav