Autor Tema: Koji aparat uzeti?  (Pročitano 47566 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže goran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Koji aparat uzeti?
« poslato: April 14, 2007, 11:35:07 posle podne »
Želim da uzmem digitalni aparat ali ne znam da izaberem ... Nadam se da ćete mi pomoći ...
Dakle aparat mi treba za svakodnevnu upotrebu ... ništa posebno ... Do sada nisam imao digitalni aparat tj. nemam nikakvo iskustvo sa istima. Dilema je između nekoliko modela
- canon ixus 800is
- canon 710is
- fuji f31 fd
- fuji s5600
- olympus mju 710 ili 750
- panasonic fx01
Znam da su svi ovi aparati odlični, ali ne mogu da se odlučim ... Unapred hvala na svakom predlogu i komentaru. Goran, Leskovac.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #1 poslato: April 15, 2007, 09:40:57 pre podne »
- canon ixus 800is
- canon 710is
- fuji f31 fd
- fuji s5600
- olympus mju 710 ili 750
- panasonic fx01

Pozdrav Gorane,
modele koji su nabrojao su odlicni i u pitanju su proverene stvari.Svaki od njih ima svoje prednosti i mane u odnosu na druge,ali bih prvo ukazao na neke osobine.
Fuji S5600 je odlican aparat,brz,sa velikim optickim zumom,kompletnim manuelnim podesavanjima,pobednik je u odnosu cena ponuda,izgleda najozbiljnije od svih pomenutih,ali je i fizicki dosta veci od svih pomenutih i nikako ne spada u red dzepnih modela.
Sledeceg bi izdvojio Canon A710 IS sbog svog kompaktnog tela i lepog dizajna,6x Optickog zuma sa stabilizacijom,dosta predefinisanih modova i podesavanja,jedina mana mu je sto sporije puni blic,jer ima dve baterije u napajanju.
Ostali modeli spadaju u red dzepnih malisana.Uglavnom nemaju neka podesavanja i sve sami odradjuju,spakovani su u lepo dizajnirano metalno telo,u paketu dolazi punjac i Li-Ion baterija,i svaki ima nesto sto ga izdvaja od drugih,ali bih i tu izdvojio FX01.

Van mreže goran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2007, 12:59:22 posle podne »
@Crni_bombarder
Hvala na datim informacijama, otprilike je to ono što sam uspeo da saznam i ja ...
Ajde recimo ovako ... Ako bi ti želeo da uzmeš aparat za sebe sa ograničenjem
na nekih 25000 dinara šta bi uzeo (može i neki model koji nisam pomenuo)?
« Poslednja izmena: April 15, 2007, 01:03:29 posle podne od strane goran »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2007, 01:10:29 posle podne »
S obzirom da tek ulazis u ovu pricu onda ne bih se mnogo zaletao.Mislim da bi najbolje bilo da kupis Canon A610, SD 1GB Kingston ElitePro, Punjac brzi Triax sa 4xAA 2800mAh, dodatni set baterija Sanyo 4xAA 2500mAh, Torbica. To bi trebalo da izadje nekih 260 EUR.
Taj model ima sve sto tebi treba, na njemu ces da udjes u stos sa stvarima kao sto su ekspozicija, zizna daljina, ISO i dr. ,pa ce lako za koju godinu doci nesto ozbiljnije ako procenis da ti se to svidja.

Van mreže goran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #4 poslato: April 18, 2007, 01:02:06 pre podne »
Sledeceg bi izdvojio Canon A710 IS sbog svog kompaktnog tela i lepog dizajna,6x Optickog zuma sa stabilizacijom,dosta predefinisanih modova i podesavanja,jedina mana mu je sto sporije puni blic,jer ima dve baterije u napajanju.
I uzeh A710 IS i ne pokajah se ...

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #5 poslato: April 21, 2007, 11:48:32 pre podne »
ajmo Crni, aparat do 200 - 230 evra ...naravno paket punjac,torbica,memo kartica ...bla,bla,bla
unapred hvala...... preporuci mi i bezecuj odmah...idem na put za 7 dana tako da mi hitno treba...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2007, 08:59:33 posle podne »
Poslao sam ti SMS,mislim da je to prava stvar za tebe ;-)

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2007, 01:14:39 posle podne »
hvala matori,odlucio sam se za Canon A 610 ... pozdrav ;D
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže zare

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2007, 10:45:24 pre podne »
S obzirom da tek ulazis u ovu pricu onda ne bih se mnogo zaletao.Mislim da bi najbolje bilo da kupis Canon A610, SD 1GB Kingston ElitePro, Punjac brzi Triax sa 4xAA 2800mAh, dodatni set baterija Sanyo 4xAA 2500mAh, Torbica. To bi trebalo da izadje nekih 260 EUR.
Taj model ima sve sto tebi treba, na njemu ces da udjes u stos sa stvarima kao sto su ekspozicija, zizna daljina, ISO i dr. ,pa ce lako za koju godinu doci nesto ozbiljnije ako procenis da ti se to svidja.
Pozdrav svima na forumu.

Dvoumim se izmedju A610 i Fuji F20. Nigde nisam nasao neki uporedni test ova 2 aparata. Interesuje me najvise kvalitet fotografija. Nisam bas totalni pocetnik ali se dugo vremena nisam bavio ovom tematikom. Sto se tice cene, sada su tu negde. Fuji sa dodatnom karticom kosta skoro kao i Canon sa karticom i punjacem.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2007, 11:45:57 posle podne »
Pozdrav,
tesko da ces naci uporedni test bas ta dva modela o kojima je inace dosta pisano.Svaki ima svoje prednosti.A610 bolji objektiv,rotirajuci LCD,manuelna podesavanja,a F20 metalno telo malih dimenzija,veliki ISO2000,Li-Ion punjac i baterija...Posto si rekao da nisi totalni pocetnik,bolje da ides na A610,jer ces imati vise mogucnosti da se igras sa podesavanjima aparata,a ako ti je vaznija mala dimenzija F20,onda njega.
U svakom slucaju,oba modela su odlicna za svoju cenu.

Van mreže zare

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2007, 05:28:34 posle podne »
Hvala. Od F20 me najvise odbija to sto nema manuelne kontrole a F30 mi je vec malo preskup. Skoro sigurno cu uzeti A610. Uzecu ga za 10-tak dana (idem na neki put) pa javljam utiske.
Pozdrav

Van mreže fain2daniel

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #11 poslato: Jun 14, 2007, 01:05:29 posle podne »
da ne otvorim novu temu crni sta mislis o sony W35 koji vidim sada ide u full'u za 220jura?vredi li to ili preporucujes nesto drugo za taj kesh normalno da ima ovde kod Ljube da se naruci...palim na more za 6dana i hitno mi je...nisam neki zahtevan lik ali mora da bude sony jer sam njihov fan ::) pozz & 10x
only fools and horses

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #12 poslato: Jun 14, 2007, 03:04:34 posle podne »
...koji aparat mi preporucujete izmedju Fuji s5700 i Canon A710IS? Kakav je, uopste, ovaj Fuji? Nisam nasao puno informacija vezanih za njega... Pozdrav!

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #13 poslato: Jun 14, 2007, 04:49:16 posle podne »
ako ti nije bitna dimenzija kao sto mi se cini jer poredis ova dva modela dodaj jos 80 evra pa uzmi Fuji 6500fd neces se pokajati..
pozdrav
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #14 poslato: Jun 14, 2007, 06:15:32 posle podne »
...ako moze komentar na ova dva aparata! Gledao sam 6500 ipak je veci, ali i kvalitetniji(super ccd, pre svega..), ali i sqplji... 5700 je pristojno mali, taman koliko bih mogao secati tamo-amo... :-)  please, ako moze komentar njegovih k-ka u praksi!

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #15 poslato: Jun 14, 2007, 09:22:58 posle podne »
Pozdrav,
kao sto ste primetili S6500fd je u velikoj prednosti zbog mnogo boljeg CCD-a, manuelnog wide objektiva od 28mm i visokog ISO od 3200,i taman skuplji za toliko koliko je bolji.
Zbog losijeg CCD-a S5700 ce imati neuporedivo vise shuma u uslovima slabijeg svetla od starijeg brata.Mislim da ce korisnici, pocetnici, zaljubljenici u prirodu,kojima je opticki zum jako bitan,biti jako zadovoljni sa S5700 kao prvim aparatom,na kom' ce moci da izvezbaju osnovne fotografske tehnike i iskoriste ga kao odskocnu dasku za nesto bolje.
U sustini opet se na kraju svede na "koliko para,toliko muzike".

Van mreže Mix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2007, 02:49:11 posle podne »
Pozdrav!
Ja sam novi ovde i ne znam mnogo o fotografiji ali zelim da kupim digitalni aparat,ja sam svoj izbor sveo na Canon A710is(po testovima je bolji od A640) i Fuji F31fd(da li taj fd dodatak vredi razlike u ceni od F30).Nadam se da cete mi pomoci da se odlucim(neki predlozi su takodje dobrodosli) budzet mi je oko 350e,ipak bih hteo neki ne prevelik aparat(da nije tako kupio bih F6500fd bez razmisljanja),sto vise gledam u zadnje vreme to tas vise prevaguje na A710is ali nista jos nisam odlucio.Unapred hvala

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2007, 05:24:25 posle podne »
ako zelite dobar aparat,a ipak malih dimenzija onda je A710 pravi izbor. Najbolje je sto imate kompletna manualna podesavanja.Koliko je to bitno ,shvatio sam kada sam kupio canon A610 i za kratko vreme posato zaljubljenik u fotografiju.Naravno sada zelim nesto vece i bolje.Kod kupovine takvih aparata kao sto je i A710 je dobro sto mozete uvezbati fototehnike i poceti da se bavite fotografijom , ako vas to interesuje,pa da predjete na nesto bolje.A naravno  ,mozete i ostati na nivou potpunog amatera ,a opet imati  kompaktan mali aparat koji mozete nositi uvek i svugde sa sobom.
Canon A710 -best buy
pozdrav!
« Poslednja izmena: Jun 18, 2007, 05:26:27 posle podne od strane sergio »
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Mix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #18 poslato: Jun 18, 2007, 07:29:47 posle podne »
Hvala puno mi znaci neki konstruktivan predlog,skoro pa sam siguran u kupovinu A710is(ima cak solidan zum) ali ja mogu da budem *tezak* oko odlucivaja o kupovini kada je neka tehnicka stvar u pitanju tako da gledam sve opcije,pogotovo sad kad mi cena i nije neka velika prepreka

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Koji aparat uzeti?
« Odgovor #19 poslato: Jun 21, 2007, 09:05:25 pre podne »
...dobio s5700! Prvi utisci su izuzetno pozitivni... U 'Super macro' modu slika nestvarno lepo... Aparat je 'utegnut', kvalitetno izradjen do najmanjih detalja... Poz!