Autor Tema: dilema!  (Pročitano 2522 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
dilema!
« poslato: Decembar 17, 2010, 10:21:46 posle podne »
cao! mali uvod...krenem danas da kupim PANASONIC lx5 i sretnem druga koji je nesto vise od ljubitelja i pocetnika u svetu fotografije.kazem mu ja gde sam krenuo i sta da kupim a on me odgovori sa predlogom da kupim CANON S95. KAZE NAJBOLJI KOMPAKTNI APARAT NA SVETU za 2010. ja istrazujem tu pricu mesecima i zakljucim da je to LEICA DLUX5 ali da nemem para za nju pa cu se ipak zadovoljiti PANASONICOM lx5. sad sam opet na pocetku i molim sve dobronamerne i strucne kolege da mi daju realan komentar i svoje impresije po tom pitanju.(ne treba mi DSLR a ni 4/3. samo mali kompakt.) pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: dilema!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2010, 11:01:44 posle podne »
Cao, dugo sam koristio Canon G9, prodao sam ga pre par meseci da bih kupio manji kompakt sa HD videom. U medjuvremenu sam probao G11, G12, S90, S95, LX3, a imam i LX5, ali nisam stigao da ga nesto posebno pogledam. Od svih nabrojanih najbolju fotku daje Canon G12, ali onda nista nisam uradio, opet sam dosao do kompakta istih dimenzija kao sto je bio moj G9, koji je ruku na srce stvarno pravio fenomenalne fotke, ostre, a boje neprevazidjene. Onda sam se fokusirao samo na S90, odnosno S95. Canon S95 je bolji po pitanu kolicine shuma u odnosu na LX3, a predpostavljam da je rame uz rame sa LX5 kojeg nisam stigao da isprobam. Najveca moja zamerka upucena S95 je sto nema makar neki grip (rukohvat), ovakav kakav je prosto bezi iz ruke. Panasonic je tu znatno bolji, a ima i AVCHD Lite video, ali ipak je i nesto vecih dimenzija.

Ovde mozes da steknes bolji utisak o odnosu u kvalitetu fotografije na JPEG "high ISO":  http://www.dpreview.com/reviews/Q42010highendcompactgroup/page13.asp

Nisam ti nesto pomogao, rekao sam ti moja zapazanja, svako treba da izvaga sta mu je najbitnije.
Pozdrav.