Autor Tema: Ivana  (Pročitano 6539 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ivana
« poslato: Decembar 07, 2010, 01:58:31 pre podne »
Nov u fotografiji, nov na forumu. :)
Koristim Nikon D3000 i za ove fotografije 18-55 objektiv + neki stari blic za osvetljenje. :)
Svaki komentar, bilo pozitivan ili negativan, dobrodošao. :)

Pozdrav.

Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2010, 02:03:16 pre podne »
Evo ja samo da Ti pozelim dobrodoslicu, ostalo ce vremenom biti dosta bolje...  ;)
Za pocetak nije lose.

Pozz

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2010, 02:06:27 pre podne »
Hvala Mihailo. :)

Pozdrav.
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2010, 03:43:22 posle podne »
Dobrodosao. Dobro za pocetak. Meni se cini da je malo neostro. Mozda su mi se naocare zamutile:-)

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #4 poslato: Decembar 07, 2010, 07:12:06 posle podne »
Bolje vas našao. :) Hvala. Možda sam nešto pokarabasio pri smanjivanju rezolucije, ali su meni na kompu prilično oštre. :)

Pozdrav.
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2010, 07:36:43 posle podne »
Dobrodosao na forum...
Slike nisu toliko neostre, nego si ih uvecao pa se izgubilo na ostrini.
Sledeci put malo manje, lakse je za gledanje i bice ok ;)
Ovakvih fotki nema ovde mnogo pa su tvoje dobrodosle za promenu ;)
Tehnicki, sto rece @Mihailo, vremenom ce biti bolje ...a o modelu sve najbolje!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #6 poslato: Decembar 07, 2010, 08:14:53 posle podne »
Bolje vas našao. :)
Okej, ići će sledeći put na 600 širine. :)

Šta bi trebalo tehnički popraviti, odakle da počnem? :)
Zahvaljujem se i u njeno ime.

Pozdrav.
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2010, 10:16:12 posle podne »
Treba ti bar jos jedno svetlo ili bar reflektujuca povrsina (zilber, hamer, stiropor) da je malo "odvoji" od pozadine. Ovako ti se stopila, niti joj se vidi kosa, niti noge a to mu dodje onako bitno kad je o ovakvoj fotografiji rec (uzgred, hrabro od tebe da ovako krenes, uvek je lepo gledati lepu devojku, cak i kad su fotke tehnicki nesavrsene  ;D ).
Takodje je vrlo bitna stvar komunikacija sa modelom, narocito ako to nije pre radila. Bas se vidi da je stegnuta. To je opet zamerka tebi, a ne njoj, tvoj je zadatak da atmosferu ucinis prijatnom, da se ona opusti.

Nije sve lose kao sto zvuci iz mog komentara ali ja ti kazem sta ne valja da bi promenio.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2010, 10:33:21 posle podne »
Već sam čuo da bih trebao jedno svetlo da postavim iza modela, i to direktno, da će je to izdvojiti iz pozadine. Koliko je to tačna informacija? :) Ali je i prostor bio izuzetno ograničen, pa, i da sam imao još jedno svetlo, ne bih imao neke velike mogućnosti sa njim. Toliko tehnički.

A za modela, prvi put joj je da radi ovako nešto, nadam se da će se opustiti u sledećim pokušajima, potrudiću se koliko mogu. :D

Hvala na komentarima.

Pozdrav.
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2010, 10:59:55 posle podne »
Ili direktno u modela, ili u pozadinu, zavisi sta hoces da postignes.
Bez zelje da zvucim nadmeno, ali mozda je bolje (sigurno je bolje i to je jedini nacin!) da prvo malo procitas/pogledas pa da ti onda pomogne koliko ko zna i zeli. Ovako ne ide. Bas osnove ne znas.

Ja bih ti preporucio Zack Arias blog i njegov dvd workshop Onelight dvd, Strobist Lighting Seminar DVD Box Set kao i njegov blog, Joey L (ima dva trening dvd-a), i naravno Dean Collins-a koji je matori car, ali njega ti preporucujem samo ako bas dobro razumes engleski, posto on prica .... pa, videces vec ako te bude interesovalo. Ali da zna - zna. Ovo ce ti pomoci da razumes svetlo.

Kad se malo uputis u problematiku onda je lakse da postavis konkretno pitanje. Ima i dosta materijala o tome kako raditi sa modelom, kao i o tome kako kadrirati. Ovako nas pitas kako da vozis reli, a jos uvek nisi naucio da ubacis u brzinu u jugicu.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2010, 11:03:03 posle podne »
Dobrodošlica i od mene!
Sjajan početak ;)

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2010, 11:07:23 posle podne »
@Mladen: Počeo sam edukaciju na Strobistu i skinuo sam Zack-a, odgledaću ga večeras, a za ostatak odoh na torrent. :)

Možeš li da mi pustiš još neki koristan link u vezi rada sa modelom i kadriranja, pa da sortiram sve to? Hvala unapred.

@Hornet: Hvala najlepše. :)
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2010, 11:22:06 posle podne »
Billy Pegram - Posing Techniques for Photographing Model Portfolios i Lighting (pa isto ovo) mozes da probas.

Nije lose. To je jedna knjizica koju... kupis.... procitas, i dosta toga naucis. Dosta toga ces nauciti iz ovog video materijala, ostalo pokupis u hodu. Uvek je dobro na pocetku gledati tudje uspesne fotografije, pokusavati da provalis kako su nastale. Ima tu, pretpostavljam i domace literature, ali se ja u to nisam upustao.

Ako je kao i u svim drugim oblastima sa kojima sam ja imao dodira, onda je to gomila palamu.... brbljanja na 300-500 strana o necemu sto je realno moglo da se stavi na 30-50 uz koriscenje sto je moguce vise apozicija i strucnih izraza da bi pokazali svoju "uceVnost". Ogradjujem se opet, nisam citao, jednu sam probao i smorio se posle 5 strana.

Ovo sto sam ti preporucivao sam skoro gledao u dahu. Ljudi pogadjaju u centar. Suve osnove i praksa. To uradis tako - dobijes ovo.
Kad savladas to, onda gradis svoj stil.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2010, 11:27:13 posle podne od strane Mladen »
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže matijapanic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 73
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2010, 11:26:22 posle podne »
Pretpostavio sam da je takva stvar sa našim autorima. :) Hvala Bogu, pa poznajem engleski dovoljno dobro, ili bar mislim da poznajem.

Hvala na svemu. Kad prođem sve ovo radiću ponovo i kačiću radove ovde. :)

Pozdrav.
Nikon D90 | Nikkor AF-S 18-55mm | Nikkor AF-S 55-200mm | Nikon Speedlight SB-600 | Manfrotto 718B |

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ivana
« Odgovor #14 poslato: Decembar 07, 2010, 11:33:29 posle podne »
... brbljanja na 300-500 strana o necemu sto je realno moglo da se stavi na 30-50 uz koriscenje sto je moguce vise apozicija i strucnih izraza da bi pokazali svoju "uceVnost".

Word