Autor Tema: OLYMPUS E20P  (Pročitano 3167 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
OLYMPUS E20P
« poslato: Oktobar 15, 2010, 02:45:55 posle podne »
Poštovanje.Jednom ste mi pomogli i to ne mogu zaboraviti (u vezi Fuji S9500).Njega sam se rešio i kupio sam Olympusa E20P.Aparat je očuvan i jedini problem mu je što mu bega fokus i to vrlo malo.Daje malo neoštre slike.Imam i drugog istog Olympusa koji je potpuno ispravan,ali mu je neko pokušavao odvrnuti gornje zaštitno sočivo i oštetio navoj,tako da je nemoguće bilo što navrnuti (filter,zonericu..).Napominjem da daje oštre fotografije.Pitanje je:da li je moguća zamena objektiva?Oba su prosumeri sa statičkim objektivima.Prostim rečima da li se od ta dva aparata može kompletirati jedan ispravan?Kontaktirao sam jedan servis Olympusa u Bg i odgovorili su mi da ne popravljaju više te modele.Hvala na strpljenju i odgovoru.Pajo Loznica.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: OLYMPUS E20P
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2010, 01:26:17 posle podne »
Pazi, moram da pitam (ne zameri): zašto si menjao bolji za lošiji aparat?

Sa S9500 vredi ići samo na nešto ultrakompaktno (S90/95 ili neki Ixus, Panasonic LX itd) ili na DSLR.
A što se Oly servisa tiče... ništa čudno. Ne znam doduše kad su oni uopšte išta i popravljali?

Zamena objektiva, ako je u pitanju fiksni objektiv (a jeste) nije moguća, osim da ga isečeš bonsekom i nalepiš neki drugi. :)
Sumnjam da bi Ti se svideo Frankeštajn kojeg bi tako dobio, a ne bi mogao ni da napravi fotku.

Pozdrav

Van mreže Pajo015

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Odg: OLYMPUS E20P
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2010, 09:48:35 posle podne »
I ja se pitam što sam to uradio.Fuji S9500 je isto davao neoštre slike,nije bila moguće podešavanje kontinuiranog fotografisanja (2-3 fotografije uzastopno),kao i ostalih funkcija koja su bila vezana za taj točkić koji je to obavljao.O tom problemu sam postavljao pitanje ovde u forumu.
Znam da sam pogrešio,a najviše što sam svog Fuji S6500fd menjao za ovog S9500.Bar sam bio prvi vlasnik S6500.
U svakom slučaju hvala Vam.Pokušaću negde da bar elektroniku promenem sa jednog na drugi Olympus.Pozzz

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: OLYMPUS E20P
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2010, 11:51:51 posle podne »
Prvo si S6500 manjao za neispravni S9500.

Zatim si taj 9500 menjai za ragu E20.

Sada je za ocekivati da E20 zamenis za Maviku pa ces biti na konju.  ;D

Imaces u hronologiji 3 neverovatno pametna poteza.