Autor Tema: Fotograf = Terorista  (Pročitano 16532 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Fotograf = Terorista
« poslato: Septembar 29, 2010, 10:28:00 posle podne »
Nisam baš znao gde da tutnem ovu temu, pa sam je uglavio ovde.

Elem, ljudskoj gluposti nema kraja, ali zaista ... pa je neki niskočelac, zaposlen u ''Transportation Security Administration'', osmislio ovakav plakat ... sa  jasnom i nedvosmislenom  porukom za sve one koji imaju  IQ nešto viši od sobne temperature, neposredno pre početka grejne sezone.

Sva moguća istraživanja na tu temu govore da je kod svih velikih terorističkih napada primetno odsustvo fotografija, kao i dokaza da je bilo ko uopšte i fotografisao nešto.

Ali nema veze sine ... čim ti imaš toliki aparat i toliki objektiv, nisu tu čista posla.


TSA publishes new posters depicting photographers as terrorists
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2010, 10:48:19 posle podne »
Sve Cvorovic do Cvorovica.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2010, 10:50:53 posle podne »
Ovo si neki,čobani budale  :D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2010, 02:15:34 posle podne »
Pošto ni ja nisam znala gde ovo da "metnem",da se nadovežem na započetu temu.

Da li su fotografi teroristi,hmm.....Ili su pak nešto drugo....
Na jednoj žemskoj diskusiji naletela sam na temu započetu sledećim postom:


Brrr, prošli vikend nam se desilo nešto sto me je bas jako prodrmalo, na sreću bez posledica, ali ceo vikend ne mogu da izbijem iz glave...

Zapravo, još pre par nedelja, dok smo sedeli u mom omiljenom kaficu, muž, sin i ja, neki covek koji je sedeo preko puta nas je izvadio kameru i uperio ka sinu da ga slika. U trenutku kada sam ga ugledala, pita je da li je u redu, i pre nego sto sam stigla da reagujem i kažem ne, muž je rekao da nema problema, lik ga je slikao, i izdeklamovao neku pricu o hobiju kojim se bavi odkako je u penziji. Ubrzo je otisao. Meni je dugo ostao neki nelagodan osecaj, ali ništa konkretno.

Prošli vikend, opet vidim da covek pored nas vadi kameru, i prepoznam istogo coveka od onda. Odrecno mu kažem NE, nasta on kao krene da pita za dopustenje, i kaže da neće stavljati slike na internet ili bilo šta slično, to je hobi kojim se bavi, u sustini ista prica koju smo već čuli. Samo sto smo sad zapravo imali nekakvu konverzaciju sa njim, i moj osecaj od ranije se skroz potvrdio. Tip je totalno socijalno neprilagodjen, komunicira nepovezano i nelogicno, ne gleda te u oci, cudno se izrazava. Odvratno debeo, sa cudnim brkovima, mator...Jednom recju, skoro sam sigurna da je neka vrsta pedofila, da nije u stanju da ima normalan kontakt sa odraslim ljudima, pa se okrece deci.

Znam da ovakve stvari postoje, ali sam nekako bila ubeđena da je to daleko od nas, da je prisutno u medijima, pa su ljudi vise svesni danas, a da je oduvek postojalo...

ALI, ovo me je totalno izbacilo iz takta, htela sam na licu mesta da ga zadavim, da mu otmem kameru i vidim šta još od slika ima, osecala sam se prljavo zato što je gledao MOJE dete... Na sreću je brzo otisao, a mene susret i dalje drma, sanjala sam ga, ne mogu da ga izbacim iz glave. Ne želim da decu vaspitavam pod staklenim zvonom, ali na zalost, vidim da moram da ih ucim jako rano da se cuvaju stvari o kojima ni jedno dete ne bi trebalo da zna tako rano.
Prica je bez neke dalje poente ili pitanja, pokusavam da je izbacim iz sistema, a pomalo i da skrenem paznju opustenim mamama kao sto sam ja, da su neke opasnosti blize nego sto mislimo.



Diskusija se razbuktala brzinom vorpa,nema potrebe da kopiram i ostatak.Poenta je u sledećem,da su žene došle do zaključka da ako: imaš preko 40 godina,imaš fotoaparat,nisi metroseksualac (nije ti imperativ da ličiš na Bekama),onda si skoro pa sigurno pedofil!!!
Postavljačica ovog teksta nas je naknadno obavestila da je „sumnjivog tipa“ prijavila policiji i pokrenula postupak da se utvrdi kakve su mu namere bile.Tu se naravno našla još goooomila „mladica“ koja je dolila ulje na vatru zaključivši da su ti sa apratatima krajnje sumnjivi tipovi,možda nisu 100% pedofili,ali definitivno im nešto fali!
Eto,i onda se ja pitam koji me đavo terao da dođem na ovaj forum u osinje gnezdo ;D ;D ;D
Šalu na stranu,ali ako imate afinitete prema fotografisanju nepoznatih osoba obratite pažnju da vas neka Čvorovićka ne odruka muriji ;)


Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2010, 02:47:32 posle podne »
Baš iz ovakvih razloga izbegavam da fotografišem ljude, i okrećem objektiv u njihovom pravcu. Tretiram aparat kao lovačku pušku, ... okrenut je na dole.
Takodje, ni u snu mi ne bi palo da fotografišem tudju decu ... jer ni ja baš nešto ne bih voleo da neko fotografiše moju.

E sad, jeste da izražen stepen paranoje nije usko vezan za stepen obrazovanja, ali opet ... trebalo bi makar malo biti upoznat sa činenicom  da pedofili, kao ni teroristi ne idu okolo sa isukanim dSLR-ovima, dajući svima na znanje da su u nekom svom poslu.

Fotografi najvećih Tabloida, zapravo idu sa maleckim kompaktima ... jer ne žele da privuku ničiju pažnju.
Negde sam naleteo na info da romi, uvek beže od takvih, jer znaju da su novinari ... a da uvek trče ka onima koji imaju veliki aparat.
Rekao bih da pedofil ipak ne insistira na DOF-u, oštrini ... i ostalim prednostima koje dSLR ima nad kompaktom.
Oni su tu medju nama, i neprimetni su !!!

Neupućenost i preterana paranoja, rekao bih.
Paranoja koja nije specifična samo za Srbiju, već za vreme u kome živimo.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2010, 02:57:05 posle podne »
Neupućenost i preterana paranoja, rekao bih.
Paranoja koja nije specifična samo za Srbiju, već za vreme u kome živimo.


Da napomenem,u gorepomenutoj diskusiji "ulovimo pedofila sa DSLR-om" u 99% su učestvovale mame iz dijaspore  ;)
Mame iz Srbije nisu toliko paranoične,one su obuzete slikanjem buba i cveća,tako da ne stižu da uslikaju ni rođenu decu :D
Ni ja ne bih volela da neko bez pitanja slika moju decu,ali u celoj priči me izluđuje površnost i isključivost,o neupućenosti da i ne govorim!
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:01:15 posle podne »
...
Diskusija se razbuktala brzinom vorpa,nema potrebe da kopiram i ostatak.Poenta je u sledećem,da su žene došle do zaključka da ako: imaš preko 40 godina,imaš fotoaparat,nisi metroseksualac (nije ti imperativ da ličiš na Bekama),onda si skoro pa sigurno pedofil!!!
...

Hahaha, neka se jave oni koji su se prepoznali :). Neonka, za ovo ima jedno sigurno resenje 300mm L ili jos bolje 500mm L i pristojna distanca :).

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:08:21 posle podne »
@millas,opusti se,Rey Ban-ke nisu uopšte spomenule,a mislim da si i ispod starosne granice ;D Nego,sad mi Juza stašno sumnjiv,možda se sa Jupiterom samo sprema za neku konkretnu akciju  ??? ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:14:41 posle podne »
A ne,ne, nisam se ja prepoznao, srecom meni portreti nisu omiljena oblast...mada, kad predjem 40-tu ko zna :)  :P.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:29:06 posle podne »
Kad smo već kod zabrana mene strašno iziritiralo što je zabranjeno fotografisanje u Potpećkoj pećini http://www.srbija.travel/priroda/pecine/potpecka-pecina/  Došli mi lepo,kulturno,platili ulaznice i za decu mlađu od pet godina,ja poneo i stativ....kad stativa.U dvoranama u kojima ima prelepog nakita zabranjeno fotkanje.Na pitanje,inače ljubaznom vodiču(u ženskom rodu),zbog čega je to tako dobijam par nepovezanih odgovora tipa blic i sl.Sad na moje insistiranje da ne koristim blic počinje priča o zaštiti mikro klime u pećini,zloupotereba fotografija i sl.I pokušam na kvarno,ali nije to ono pravo.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:29:40 posle podne »
Paranoja je vezana za nivo apsorpcije holivudskih blokbastera, te rubrika crne hronike u domaćoj štampi :)

Tu ja mame ne krivim u opšte. Očigledno taj "pedofil" nije imao odgovarajući pristup. Znam osobe koje tako lagano, uz osmeh, opuste slučajne prolaznike, da dobiju fotku kakvu požele, tako da što se tiče fotografisanja ljudi na ulici - ili jesi ili nisi ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2010, 06:34:38 posle podne »
To sa zabranama mi je omiljena stvar.

Toliko sam nekad dokon, da posebno obožavam kad me startuju sa tim "zabranama". Ako ih ne oteram u *&^@#$, onda ih samo iskuliram, dignem aparat i krenem da škljocam do besvesti. Posebno su alergični na mene na Kalemegdanu :D

Pozdrav

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 29, 2010, 06:49:25 posle podne »
Koliko mene secanje sluzi, kada si bio sa "nama", niko nije smeo ni da pogleda, a kamoli pita...  ;)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:21:11 posle podne »

Toliko sam nekad dokon, da posebno obožavam kad me startuju sa tim "zabranama". Ako ih ne oteram u *&^@#$, onda ih samo iskuliram, dignem aparat i krenem da škljocam do besvesti. Posebno su alergični na mene na Kalemegdanu :D


Ti si baš neki vragolan :D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2010, 09:03:29 posle podne »
Sta bi tek rekla policiji doticna gospodja da je naisla na Besketa sa njegovim L arsenalom  ;D


Verovatno bi se obratila Ujedinjenim nacijama.

 ;D ;D

Bilo bi tu posla za Sonju Biserko.
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2010, 09:05:37 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2010, 09:11:46 posle podne »
@Storm, još kad se nindža iznervira pa pukne blic u vugla  ;D ;D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #16 poslato: Decembar 27, 2010, 11:00:37 pre podne »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #17 poslato: Mart 09, 2011, 04:50:29 posle podne »
zato kupite ovo cudo i bicete neprimeceni :)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #18 poslato: Mart 09, 2011, 06:28:41 posle podne »
Neko bi mogao u sticky da upise (ili da pocne da upisuje ) sva ovakva iskustva, tj. sta se tacno po zakonu ne sme fotografisati, a sta moze uz dozvolu, i to sa nekim konkretnim primerima.

Neonkin primer je interesantan. Ako ona sedi na javnom mestu pitanje je da li sme da zabrani nekome da je slika?  I sta je uopste javno mesto :)


I sta znaci uopste znaci slikati nekog? Covek moze da slika spomenik Knezu Mihailu pa da slucajno uhvati ljude koji sede u kaficu iza.
Iilustrativno, 1994. je prva digitalna kamera imala 0.3 MPix, godine 2000. su dosli na 3MPix, a vec 2008. na 30MPix.
Recimo da se rezolucija povecava 10x na svakih 8 godina. Kada 2016. budu na trzistu kamere od 300MPix, moci ce da se iskropuje svako od tih lica u desktop rezoluciji.

Sta ce da bude na kraju? Nesto kao: Ako je duzina lica na snimku veca od 100 piksela onda ga jesi slikao, u suprotnom nisi?




« Poslednja izmena: Mart 09, 2011, 07:13:39 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Fotograf = Terorista
« Odgovor #19 poslato: Mart 09, 2011, 09:35:06 posle podne »
Pa to Ti je patologija savremenog društva. Nekad se pitam - da li uopšte postoji sredina? Ili su ljudi krajnje slobodoumni prema fotografisanju ili su skroz nepoverljivi. Sve je manje onih koji su indiferentni - ne zanima ih da li i zašto nešto fotografišeš.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 10, 2011, 11:39:48 posle podne od strane StORM48 »