Autor Tema: Imam par pitanja..  (Pročitano 3818 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Imam par pitanja..
« poslato: Avgust 22, 2010, 06:39:52 posle podne »
U nekoj od ovih tema sam procitao da je canon 70 200 mm f4 is usm najbolji zoom objektiv. zanima me dali je stvarno velika razlika njega i tog istog ali sa f2,8 jer cena se razlikuje za oko 700eura sto je za mene amatera poprilicno mnogo novaca a hteo bi uzeti dobar zoom objektiv.
interesuje me i da li se isplati kupiti opremu u kini il nekoj drugoj aziskoj zemlji jer cene su mnogo mnogo nize ( canon 5d mark2 900 dolara,min poruzdba je 3komada) i znam da ljudi po brodovima dovlace dobru belu tehniku za male pare.
hvala na pomoci i odgovorima.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Imam par pitanja..
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2010, 07:26:45 posle podne »
Pozdrav i dobro dosao!
Sto se tice poredjenja Canon L-objektiva, 70-200 L4 i 70-200 L2.8, treba da vidis za sta ces ih konkretno koristiti. Ako je u zatvorenom prostoru, za sport, ili gde nema mnogo svetla, onda je bolji ovaj sa vecim otvorom blende (f/2.8), a ako je uglavnom napolju na dnevnom svetlu, onda ce i 70-200 L4 super raditi posao. Svakako je pozeljno da imaju stabilizaciju, ali i to drasticno dize cenu. Moj ti je predlog da obratis paznju na Canon 70-300 IS, koji jako puno nudi za svoju cenu, a ima opticku stabilizaciju.
Sto se tice tih cena sto si naveo, Internet je zatrpan sajtovima sa cenama koje si naveo. Sajtovi jako lepo izgledaju, na njima mozes da vidis fotke zgrade, ljudi koji rade u prodaji, i sta sve ne, ali se po pravilu trazi od tebe da unapred uplatis novac, pa te onda malo zavlace za isporuku, a posle nekog vremena taj sajt se gasi, a isti ljudi otvaraju slicnu pricu na drugom domenu, drugi naziv firme, drugi grad, zemlja, telefon, izgled sajta,... Siguran sam da ces jako brzo na ovom forumu naci, ne tri, vec trideset ljudi koji ce dati 900 US$ za 5D MK2, ako je to tacno.
Pozdrav.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Imam par pitanja..
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2010, 08:32:27 posle podne »
covece,opisao sajt firme potpuno!
naravno,i ja bas neverujem u takve cene pa sam zato i hteo da se konzultujem.iako znam da je tamo jeftinija oprema,sumnjam da je bas toliko jeftinija..jos cu malo videti po asiji preko frendova koji su tamo..
hvala ti na odgovoru!
a koliko dodje taj 70 300 is!?

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Imam par pitanja..
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2010, 08:53:30 posle podne »
Pozdrav,

e taj 70-300IS mozemo da uzmemo zajedno kod Ljube, da nam da popust jer taj je jedini kome bi mogao da verujes :)

Salim se, ali samo da nakratko opisem svojevremena iskustva sa nekim sajtom...takvim. Dakle, D80  isto tako neke bagatelne cifre, rok isporuke 15 dana pa ako ne uspejud a isporuce za to vreme vracaju novac. E sad, oni uvek uspeju da nabave samo tu i lezi kvaka. Na istom sajtu, za sasvim realnu, pa mozda i malko jacu cenu nalazi se isti taj D80 sa sve nekim setom za ciscenje koji dolazi pride (bocica neke sarene laze, krpica, sta li, mozda su bili i oni pirincani listici, ne scema se vise), i to je svakako neisplativo. Neisplativo i samo za sebe a kamoli na sajtu gde je takav komplet i 50% skuplji od onog...hm, osnovnog kompleta D80+15-55/18-70/18-135, ma sta hoces.

Naravno, uplatis taj komplet a oni posle 15 dana jave da nemaju vise taj ali mozes da kupis onaj "prosireni"sa bocicama i krpicama i da doplatis. To je svakako neisplativo, trazis svoj novac nazad ali onda dolazi kvaka - oni su ustvari nabavili taj komplet samo u ovoj luksuznijoj verziji a na sajtu upravo pise da je to prva i obavezna solucija, jer ako hoces i pored toga novce nazad, ostavljas im 15%. Naravno da to pise na sajtu, samo ko to razume bas, zar ne?

Srecom postoje brojne recenzije sajtova i njihovog poslovanja pa mozes i da se obavestis unapred.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Imam par pitanja..
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2010, 10:02:15 pre podne »
ok,isproveravao sam sve..prevarara!! imaju 20ak siteova gotovo indenticnog dizajna s apsolutno istom ponudom proizvoda a i na crnoj listi alibabe su..
nego,jos bi hteo da pitam zasto objektivi imaju ringove razlicitih boja(crvena,narandzasta i zelena).sta to znaci?! i zanima me zasto su ovi sivi toliko skupi jer vidim da crni objektivi iste milimetraze s istim performansama imaju dosta nize cene.
malo ja amaterski postavljam pitanja al nadam se da imate strpljenja..
hvala puno na odgovorima.
pozz svima!

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Imam par pitanja..
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2010, 01:52:51 posle podne »
Pozdrav,

pa to "sivo" ili belo, nebitno, i jeste izvestan omaz kvalitetu kod objektiva, sada vec vise proizvodjaca. Primenjuje se u vidu svojevrsnog zastitnog znaka u pravilu u tele-podrucju sto ne degradira crne objektive u odnosu na njih, naprotiv, ali ima izvesnih namera da to implicira. Marketing u svakom slucaju, bez sumnje, sad, dobar ili los...ko bi ga znao. Marketari ionako uvek za merenje performansi svog ucinka kreiraju forme jos manje shvatljive od onog za sta mere performanse, tako da...

Apropo crvenog prstena, koliko ja znam Canon ga primenjuje na svojim L objektivima koji, opet u pravilu, predstavljaju ne mozda najbolje sto ume Canon da proizvede, ali pripadaju grupaciji onih stakala sa kojima neces pogresiti ako ih kupis. Sa takvim pedigreom sigurno je da su vrlo brzo pronasli svoje mesto medju profesionalcima iako danas pravi profesionalci, oni koji bi da istrazuju krajnje granice, sve vise i sve cesce saraju kroz kompletne proizvodne palete. Danas je to sigurno daleko lakse nego pre vise godina unazad, pa je tako i ta prica dobila svoj tok. Najbolji primer da "sivo"/"belo" ne mora nuzno ponuditi najvise, a narocito ne za zahtevani novac, jeste i ova Ljubina preporuka vezana za tzv. hidden L, odnosno 70-300IS Vs 70-200 L F4.

Ostale boje prstenova za sada ne umem da tumacim, odnosno nisu mi do sada trebale, ova crvena mi se pokazala sasvim solidnom  ;D