Autor Tema: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja  (Pročitano 16587 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #20 poslato: Septembar 10, 2010, 11:23:14 pre podne »
Ostaje dilema da li će beške sada obrisati načisto tu stotku iz potpisa, ili će elegantno dodati samo jedno L   ::)

Tipujem na eLeganciju  ::)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #21 poslato: Septembar 10, 2010, 11:31:02 pre podne »
Pozdrav,

eh, ne sekiram se nimalo za Besketa, kaze da ga makro nije uspeo zainteresovati i sasvim je racionalno sto ne zeli da mu skuplja prasinu objektiv...a sad, ako se ostvari ova Zokijeva pretpostavka, ja tipujem da samo nije mogao da odoli da svoju koLekciju upotpuni jos jednim novitetom...jer prasina se daleko lakse skuplja sa L oznakom  ;D

Sa L staklom i prasina dobija svoju ultimativnu ostrinu...uf, to sam negde pokupio, ne znam bas sta bi to tacno trebalo da znaci, mozda kad se tajnim metodom parcijalno vrhunski izostri prasina. ::)

Neo, hvala na cestitkama, samo nisam siguran na sta konkretno mislis pod ovim uklizavanjem sa obe noge, tj. na sta se odnosi.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #22 poslato: Septembar 10, 2010, 11:37:24 pre podne »
Pa verovatno misli na to da si odmah kupio najbolje.
Kad ja kupim Tamrona, to ce biti uklizavanje sa jednom nogom :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #23 poslato: Septembar 10, 2010, 11:50:54 pre podne »
Neo, hvala na cestitkama, samo nisam siguran na sta konkretno mislis pod ovim uklizavanjem sa obe noge, tj. na sta se odnosi.
:D Odnosi se na uputstvo drugarici neončici kako da manipuliše sa mojom malenkošću!Pokosi me kao nekada čuveni ubica Bajro Župić!

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #24 poslato: Septembar 10, 2010, 11:54:18 pre podne »
Pa verovatno misli na to da si odmah kupio najbolje.

najbolje, kako drugacije?  ;)

samo, ako nam drugar preferira parcijalnu ostrinu i jos krene svetlim putem direct-virgin-out-of box JPG kreacija onda bas i nisam siguran da je ovo staklo pravi izbor...

taj EF 100 f/2.8 macro je ipak sinonim totalne ostrine, pa ce ovo parcijalisanje ici jako tesko sa njim... boga mu, sta to napravih  ???  

da li će beške sada obrisati načisto tu stotku iz potpisa...

ma, neka ovo ipak odstoji jos maLo 'vako...   ;)


Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #25 poslato: Septembar 10, 2010, 12:23:00 posle podne »
Pozdrav,


 :D Odnosi se na uputstvo drugarici neončici kako da manipuliše sa mojom malenkošću!Pokosi me kao nekada čuveni ubica Bajro Župić!

eh, pa nemoj sad javno da Ti pojasnjavam i onaj drugi aspekt price, onaj muskiji, da ne kazem macho....kupis staklo koje hoces ma sta ona zelela, udjes u kucu sa poluzakopcanom kosuljom, pogledas je mrko, sednes za sto i udaris pesnicom o isti:
- Brze da cujem kaznu, necu da se tripujem celu noc!

Znas kako, ovakve situacije se uglavnom zavrsavaju na dva nacina: ili ce biti pata-karta (ona prica o ovnovima na brvnu, model price za gradska trzista zove se imas sliku - nemas ton), ili ce dopuzati do Tebe sa recima: izlazi ispod tog kreveta da rascistimo k'o muskarci ovo sa kupovinom objektiva, da znam za koga si ga tacno kupio!  ;D

Kakogod da se zavrsi, jos uvek imas forum, imas nas sa sve nasim savetima u stilu cuvenih parola tipa Brak je zajednica dvoje ljudi u kojoj oni zajednicki lakse resavaju sve one probleme koje ne bi ni imali da se nisu vencali.

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #26 poslato: Septembar 10, 2010, 01:02:14 posle podne »
E, pa tu postoji i onaj treći faktor - DECA ::)
Nema veze da li ga kupi ONA ili ON uvek će se javiti osećaj krivice jer zbog objektiva trpe i deca  :-\

lancia88, čestitke na odličnom objektivu  :) :) :)
A, sad da te malo spustim na zemlju - nemoj da očekuješ da ti prve fotke budu nešto extra jer treba vremena da se uhodaš sa objektivom, a tu su i ostale problematike makro fotografije koje ćeš da rešavaš u hodu.
Moj slučaj kod 105-ice je da mi je trebalo 5-6 izlazaka na "teren" da bih dobio tek zadovoljavajuće fotke iako taj objektiv važi za najbolje u makrofotografiji i još ima i VR (da ne pominjem da sam pre toga godinu dana radio sa Tamronom 90mm macro). Sad je sve na tebi i želim ti uspešan rad  :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #27 poslato: Septembar 10, 2010, 01:20:44 posle podne »
E, pa tu postoji i onaj treći faktor - DECA ::)
Nema veze da li ga kupi ONA ili ON uvek će se javiti osećaj krivice jer zbog objektiva trpe i deca  :-\

I uvek su tu da opomenu :)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #28 poslato: Septembar 10, 2010, 01:41:15 posle podne »
Pozdrav,

da, kad deca opominju, to nesto treba da znaci u svakom slucaju...naravno da sam taj faktor prepustio podrazumevanju, sto ce reci, sve one sale vrede samo ako su deca namirena ili ih jos nema u prici u tom momentu.

Hvala DeVile, nastavljamo prema uputstvima sa Tvoje strane, do sada su se pokazala vise nego korisna i upotrebljiva:


Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Odluka u makro podrucju na cca 100mm, molim za misljenja
« Odgovor #29 poslato: Avgust 08, 2011, 07:18:48 posle podne »
Samo da javim da je narucena Tokina 100mm 2.8 Macro. Stize sledece nedelje pa ide izvestaj. Koliko sam citao po internetu nahvalili su je zestoko tako da mislim da nisam pogresio...
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-