Autor Tema: Pomoc oko izbora foto aparata  (Pročitano 4552 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Charka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Pomoc oko izbora foto aparata
« poslato: Jul 25, 2010, 04:55:04 posle podne »
Pozdrav,nova sam na forumu i treba mi vasa pomoc :)
Ovako,imam 18 godina i zelim da se bavim fotografijom,tj planiram da je upisem sledece godine,zaljubila sam se u nju pre jedno 2,3 godine. Vec dve godine slikam amaterski,koristila sam mobilne telefone ranije (xD) a godinu dana Canon PowerShoot g10,al su mi ga ukrali pre par dana :( I naravno da sam se bacila u potragu za novim aparatom. E tu mi treba vasa pomoc! :D S obzirom na to da sam jos uvek amater kako sam vec pomenula i nemam puno iskustva,treba mi neki DSLR ali na kom bih mogla da vezbam,dakle da nije skroz profi. Slikam sve zivo,od prirode,ljudi,zivotinja do koncerata,makro,pejsaze,itd. Tako da nemam blage veze koji bi aparat bio najbolji za mene jer jos uvek eksperimentisem sa fotografijom :)
Razgledala sam malo po netu i nasla sam par njih koji su mi zapali za oko (inace oko 500 evra mi je budzet,koji evro manje-vise). A to su Nikon D5000(mada mislim da mu jos nisam dorasla :)), Canon EOS 1000D i FujiFilm FINEPIX HS10. Od ovih ponudjenih favorit mi je Canon za sad,mada sam otvorena za predloge. I jos jedna stvar ako nije problem da mi neko kaze koja marka aparata je ovako generalno da kazem najbolja(mada kontam da je sve to relativno,svakom treba nesto drugo al ajd)?
Hvala unapred,pozz! :D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2010, 06:10:30 posle podne »
D5000 ili 1000D  ;)

Van mreže Charka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2010, 06:13:52 posle podne »
Hah i meni su oni favoriti :) Al opet,Nikon ili Canon pitanje je sad :D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2010, 06:31:26 posle podne »
Pozdrav,
Nikon ili Canon je vecita tema, i ne zelim da ova tema preraste u prepucavanje izmedju C i N tabora sta je bolje. Nekom je bolji C, nekom je bolji N. Lepo si opisala za sta ti treba fotoaparat, koliko sam shvatio treba ti da pravi dobre fotografije i da mozes da se izvezbas na njemu za eventuapno nesto bolje kasnije. Znaci ne treba ti "multimedijalni" Fuji HS10, vec prvenstveno fotoaparat koji ce ti dati sto bolju fotografiju u cenovnom rangu do 500e. Ako tako posmatramo, Niko D5000 snima HD video, ima rotirajuci LCD, ne mogu svi objektivi na njega, i nesto je noviji od EOS 1000D koji nema navedene stvari, ali 1000D ima ono sto je tebi sustinski najbitnije - daje najbolju fotku, najbolje rezultate od spomenutih. Prema tome, kupi Canon EOS 1000D KIT, ali obavezno sa 18-55 IS (stabilizovanim) objektivom, i bices prezadovoljna.
Ovde imas detaljan domaci test: http://pcfoto.biz/canon-eos-1000d-veliki-test


Van mreže Charka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2010, 06:54:34 posle podne »
Hmm izgleda da si dobro shvatio :) Hvala na sugestijama, imam jos malo vremena fore da pogledam jos koji mada prilicno sam sigurna da ce biti Canon 1000D :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #5 poslato: Jul 25, 2010, 07:24:37 posle podne »
Fotografi se dele na one koji koriste Canon, i na one koji ne koriste Canon :) :) :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora foto aparata
« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2010, 10:02:51 posle podne »
ovi drugi su obicno u koaliciji  8)