Autor Tema: Video zapis na non-video Canon dSLR modelima sa LiveView-om  (Pročitano 2900 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Video zapis na non-video Canon dSLR modelima sa LiveView-om
« poslato: Jul 20, 2010, 08:26:01 posle podne »
Video sam danas na DZ forumu ovu temu-vest: Kako do video zapisa na Canon dSLR telima koja inace ne snimaju video? Navodno sa ovim softverom to mogu sva Canon tela koja inace ne snimaju video, ali imaju LiveView; tako da vasi EOS 40D, 450D ili 1000D, sada mogu da snimaju i video zapis. Izgleda da su citavu stvar osmislili braca Rusi  :D

Izvor:
http://www.diyphotography.net/capture-720p...le-canon-camera  <<< (izgleda da su u medjuvremenu promenili link ili nesto?)

Program:
http://sourceforge.net/projects/eos-movrec/
« Poslednja izmena: Jul 20, 2010, 09:07:10 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Video zapis na non-video Canon dSLR modelima sa LiveView-om
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2010, 10:06:09 posle podne »
Radi! :) Kvalitet zapisa je više nego zadovoljavajući.Sam program daje informaciju da AF radi na 50d i novijim aparatima,ali na mom 1000d radi bez problema.Sam zapis je u avi formati i ja sam za nekih 30 i kusur sekundi snimio avi veličine 18MB.Uz mnogobrojne softvere za konvertovanje ni to nije neki problem kompresovati.Na desktop računaru nemam mikrofon pa nisam proverio kako radi sinhronizacija videa i zvuka,ali probaću kasnije na lapu.
U svakom slučaju FENOMENALNA stvarčica i za neke kućne događaje u kombinaciji sa stativom može biti više nego korisna u nedostatku kamere ili fotoaparata sa snimanjem videa.
Elem,hvala Ljubo.I ja sam ovo pročitao danas na DZ i mislio da je neka zaj.....Nas i Rusa... ;D ;D

Edit:na sajtu sa linka sa DZ pročitah da na računaru mora biti instaliran eos utility da bi se program koristio,ali kod mene radi i bez njega
« Poslednja izmena: Jul 21, 2010, 01:37:56 posle podne od strane neo »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil