Autor Tema: Koji DSLR do 400e  (Pročitano 7327 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nemesis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Koji DSLR do 400e
« poslato: Jun 21, 2010, 12:52:54 pre podne »
Vidim da je bilo vise slicnih tema i slicnih dilema, ali nisam hteo da se mesam u tudje teme, tako da je bolje ovako.

Dakle, kao sto se vidi iz naslova u dilemi sam koji DSLR aparat uzeti za nekih 400 evra koliko mi iznosi budzet. Za sada mi je favorit Nikon D3000, ali sam citao dosta razlicitih misljenja, pa me zanima i Vase.

Do sada se nisam sretao sa DSLR aparatima, vec samo sa kompaktnim (i to klasicnim najjeftinijim), ali sam resio da krenem u ove "vode" pa bih poceo sa necim jednostavnijim kao sto je ovaj Nikon.


Svaki predlog je dobrodosao. Pitanja imam dosta, ali hajde da prvo resimo ovu dilemu.

Unapred hvala!
« Poslednja izmena: Jun 21, 2010, 12:55:09 pre podne od strane Nemesis »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2010, 01:37:20 pre podne »
Pozdrav i dobro dosao!
Nikon D3000 KIT (18-55 VR) je sigurno bolja kupovina od npr. neke Sony Alpha u tom cenovnom rangu, prvenstveno zbog podrske (veci izbor pratece opreme, sto nove, sto polovne), ali te savetujem da se jos malo strpis, dodas nesto novca i kupis Canon EOS 1000D KIT (18-55 IS), mislim da ovaj model opravdava svaki ulozeni EUR. Ovde imas detaljan test da vidis o cemu se radi:  http://pcfoto.biz/canon-eos-1000d-veliki-test

p.s. jesi li fan "Resident evil" (zbog nicka)?   ;)
« Poslednja izmena: Jun 21, 2010, 01:41:32 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2010, 04:12:20 posle podne »
Ovako,
Nikon je u nekim stvarima bolji, Canon u drugim i gotovo je nemoguće izmeriti koja marka više vredi!
Ali,
d3000 mi se nikako ne sviđa jer:
- koristi CCD senzor, tipičan za kompakt aparate, suprotno svim drugim novijim Nikon i Canon dSLR aparatima, koji rabe značajno bolji CMOS,
- ne poseduje "live view" opciju (ne možeš u realnom vremenu da vidiš šta snimaš na displeju, već si isključivo zakucan za tražilo), što i ne koristim mnogo, ali ako dajem pare volim da ima ono što je odavno standard,
- nije u redu da poslednji (najnoviji, jer novijeg nema) ulazni dSLR model jednog brenda bude toliko tehnološki zastareo.

Ako kupuješ zastarelu tehnologiju bolje pazari polovan d40 Nikon i uštedećeš para za neki prajm objektiv.
Ako hoćeš novo onda ti i ja toplo preporučujem Canon 1000d u tom rangu, dok već na nivou iznad (N d5000 i C 500d) ne bih znao da posavetujem jer su ponuđeni modeli jednako dobri.

P.S. Razmisli i o Canon 450d sa 18-55 IS kit objektivom, ako natrčiš na povoljno.
« Poslednja izmena: Jun 21, 2010, 04:14:13 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Nemesis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #3 poslato: Jun 21, 2010, 09:50:18 posle podne »
Hvala na odgovorima. Predpostavio sam da cu biti jos vise zbunjen  :)

U svakom slucaju budzet je prilicno ogranicen, pa se ne moze potrositi vise od 400 evra. Znam da je to skroman budzet za ulazak u DSLR "vode" ali za mene je to prilicno izlaganje (za osobu koja je do sada slikala digitalnim aparatom vrednim 5-6k dinara).

Ono sto me takodje interesuje (malo ce vam biti smesna pitanja, ali ne zamerite), koliko bolji kvalitet slike mogu da ocekujem? Znam da ce biti sigurno bolji od ovog trenutnog aparata (Samsung S750). Medjutim predpostavljam da slike nece biti toliko puta bolje koliko je aparat puta skluplji.

Da li neko ko ima Nikon D3000 moze da podeli sa nama neke slike da bacim pogled kako izgleda?

Inace aparat koristim najvise u neke standardne svrhe (slikanje po putovanjima, okupljanjima, druzenjima i sl.), a sa ovim novim planiram da prosirim i na slikanje prirode itd.

P.S. Hvala na dobrodoslici. Jesam fan "Resident evil"  :D
« Poslednja izmena: Jun 21, 2010, 09:52:07 posle podne od strane Nemesis »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2010, 11:14:43 posle podne »
Za 60€ ćeš dosta izgubiti, al' ajde...
Što se tiče kvaliteta fotografije, ako namestiš na "auto" i okidaš naokolo, neće nekog vidnog napretka biti. A ako se potrudiš, pa po nešto naučiš, pravićeš fotke koje sa kompaktom ne možeš da napraviš.
Pozz

Van mreže Nemesis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2010, 04:38:39 posle podne »
Koliko je recimo pametno uzeti Canon EOS 1000D + 18-55mm bez IS (tako ispadne 400evra)?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2010, 05:16:05 posle podne »
Nemoj.To će ti neko vreme biti jedini objektiv,a 18-55IS za malu razliku u ceni pruža mnogo više.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2010, 06:42:24 posle podne »
Canon 1000D+18-55IS  Neo i ja ti pricamo jer ga posedujemo a ja sam prezadovoljan,imao sam prilike da slikam sa njim decu,pticurine,cvece pa do krstenja u crkvi gde i nije bas osvetljeno i koncert na bini 14*8 sa osvetljenjem od ukupno 500w a na toj povrsini to je nista i jos sam to radio na ISO 400 i 800 bez blica i veruj da je ispalo super.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2010, 09:20:47 posle podne »
Mislim da se isplati staviti pare pod jastuk i sacekati da se nakupi ta razlika do Canon 1000D+18-55IS kombinacije.
Ulaskom u dSLR svet, moraces da se naviknes na to da je to zapravo vise sistem koji se nadogradjuje, a manje aparat koji je iznosenjem iz prodavnice zatvorio celu finanansijsku pricu.
Kasnije te ceka mnogo toga, ..... veci zoom, filteri, .... zonerica ... tako da u svetlu toga, odabir nikona bi bila greska zbog koje bi se samo kajao.
Najbrze je polako!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #9 poslato: Jun 22, 2010, 10:08:57 posle podne »
Ma Nikon je isto sjajan sistem, ali ne u najnižoj klasi.

Mislim - i ti aparati su ok, samo što ih krase (meni) neprihvatljiva ograničenja, koja prosto teraju korisnike da brže pređu na višu klasu.

A opet, kod Nikona ne bih razmatrao ništa ispod D5000, zbog CCD senzora u D3000 i D60. Prosto, ne vidim zašto bi iko sebe lišavao CMOS tehnologije u korist prošlovekovnih senzora?

Pozdrav

Van mreže Nemesis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2010, 07:17:41 posle podne »
Hvala svima na odgovorima. Znaci da se stedi za Canon 1000D+18-55IS. Apsolutno ste u pravu da je velika greska dati 400 evra i posle se kajati sto za jos 60ak evra nisam uzeo bolji aparat.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2010, 07:29:16 posle podne »
Nama ni iz džepa ni u džep.
Sa tim 1000d sigurno nećeš biti ograničen, barem u pogledu kvaliteta fotografije.
Pozdrav!

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji DSLR do 400e
« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2010, 09:44:52 posle podne »
Ima sve sto je potrebno amateru pa i vise od toga a 60 evrica su ti jedan odlazak sa devojkom u neki restoran.Stekaj par dana i kupis masinu.