Autor Tema: 100/f2.8 makro + Close up  (Pročitano 2902 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Paramecijum

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
    • http://www.zunzara.com/
100/f2.8 makro + Close up
« poslato: Maj 18, 2010, 08:50:27 pre podne »
Mene makro fotografija ne zanima mnogo, a nemam ni živaca da se valjam po travi satima u iščekivanju još boljeg kadra.
Što ne znači da ponekad ne treba i to odraditi, pa je svakako važno malo vežbati da nas situacija ne zadesi nespremne.
Za ovu priliku, pozajmio sam Close-up predstaklo. Njegova funkcija je da i sa objektivima koji nisu makro mogu da se snime makro kadrovi.
Ja sam došao na ideju da ga isprobam na makro objektivu, čuvena canonova stotka.
U zbiru dobija se dosta dodatnog povećanja, mada verovatno ima i gubitka kvaliteta ali nije mi se dalo da to testiram i upoređujem.
Negativne strane su što se treba još više približiti objektu snimanja, pa to u slučaju nekih nervoznih insekata gotovo da je nemoguće.
Dalje, imam utisak da se insekti uglavnom drže podloge koja je slične boje kao što su oni sami, pa to umanjuje atraktivnost snimaka.
Primeri su takvi kakvi su, sve to može bolje, ali treba mnogo više živaca i strpljenja nego što sam ja imao.
Neke stvari su baš minijaturno malcke, kao ona prvi paukčić koji u stvarnosti nema više od 2mm.
Da, ima sumanutih kropova i svega ostalog što dopušta 5d.



Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 100/f2.8 makro + Close up
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2010, 10:23:26 pre podne »
Sad ce Zare da se pojavi pa njemu objasni sta si radio sa onom zunzarom  ;)
Zare,Zare ;D ;D ;D


Inace lepo izgleda ceo set.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 100/f2.8 makro + Close up
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2010, 11:29:03 pre podne »
Sad ce Zare da se pojavi pa njemu objasni sta si radio sa onom zunzarom  ;)
Zare,Zare ;D ;D ;D

Nece,
dovoljno poznaje stav prema zivotnjama pojedinih vidjenijih forumasa.  ;) kao i znanje vezano za zivi svet koji nas okruzuje:




Dalje, imam utisak da se insekti uglavnom drže podloge koja je slične boje kao što su oni sami, pa to umanjuje atraktivnost snimaka.


Ne znam samo kako se dogadja da poneki insekti (i zivotinjice) zalutaju na kontrasne podloge. Mozda je mrak pa ne vide, ili su pre vremena popile tabletu za spavanje?  ;D