Autor Tema: Konvertor  (Pročitano 17318 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #20 poslato: Maj 18, 2010, 09:43:37 posle podne »
Pa ne bi se vise nikad usudio da kupujem polovno. Treba da dam aparat koji ima jos godinu i pol dana garancije za neki koji i ne znam kakav je. 450d je slican 5000-rki, jedino mi se cini za iso da ima manju. Ne znam dal bi mogo negde da nadjem nov 40d?
Znaci na canonu bi mogo da kacim moje stare pentacone?
« Poslednja izmena: Maj 18, 2010, 09:46:37 posle podne od strane Emilijen »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #21 poslato: Maj 18, 2010, 09:57:48 posle podne »
Da, radilo bi ... sa sve potvrdom fokusa, ako nabaviš takav adapter

Jedino ne možeš kačiti Canon FD zbog  problema izazvanog razlikom u registar distanci, tačnije rastojanju senzora od nosača objektiva koja kod starih analognih aparata sa FD mauntom iznosi 42mm dok kod novih sa EF mauntom iznosti 44mm. (što je već pričao storm vezano za nikon)
Pitanje je samo koliko ćeš biti zadovoljan takvim igrarijama, jer to ipak nije za svakodnevnu upotrebu.
Da se malo poigraš, da ... ali da imaš samo tri manuelca ... hm
Jedino ako imaš kosu do zemlje, pa si umetnik :)

Nov 40d? Teško.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #22 poslato: Maj 18, 2010, 10:01:55 posle podne »
Iskomplikovala mi je zivot ona sigma! Sta bi ste vi radili na mom mestu? Biste li menjali nikon za canon, odnosno za koji?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #23 poslato: Maj 18, 2010, 10:27:31 posle podne »
Zoran R. mi je u jednoj temi napisao da je to sa m42 i sličnim objektivima više zezanje i gušt za hobiste...Kako sam i ja nabavio adapter i kačio SSSR gvožđuriju skapirao sam da je 1000% u pravu.Ti bi sada da prelaziš iz N u C (što je za svaku pohvalu od većine forumaša  ;D) zbog starih objektiva.Taj N5000 sam video samo na polici u radnji i znam samo njegove tehničke specifikacije i čini mi se kao baš dobar aparat.Još i rotirajući LCD koji može dosta da pomogne u nekim situacijama.Ne znam koliko imaš godina,al si baš brz i moj predlog ti je da spustiš loptu na zemlju i da se fokusiraš na to kako da skupiš pare i da kupiš neki N objektiv koji su ti preporučili ljudi  koji se u to razumeju bolje od mene.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2010, 08:33:09 pre podne od strane neo »

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #24 poslato: Maj 18, 2010, 10:51:26 posle podne »
Pa evo ima pola godine kako sam uzo aparat a da ni jedanput nisam koristio rotirajuci displej a liveview sam koristi samo jedanput. Jesam brzoplet, takav sam po prirodi. U pravu si za zaradu, ali ja sada nemam objektiv a kako stoje stvari necu moci skoro da skupim pare za nov objektiv.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #25 poslato: Maj 18, 2010, 11:04:17 posle podne »
Ne znam kakva su ti fotografska interesovanja,ali lv i rotirajući displej mogu biti praktični u priličnom broju situacija.Još će se Ljuba sažaliti za ovu kuknjavu za objektivom,pa ti neki dati na dođem ti  :) Da ne izmišljam toplu vodu,ali raspitaj se oko nekakvih rata ili nekih drugih povoljnosti za kupovinu.Ona pedesetica i nije baš nedostižna.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #26 poslato: Maj 18, 2010, 11:10:36 posle podne »
Da si ga koristio znao bi o cemu pricam. Autofokus je neverovatno spor u liveview-u.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Konvertor
« Odgovor #27 poslato: Maj 18, 2010, 11:32:04 posle podne »
LV je na svim aparatima spor. To je zbog velikog senzora u kombinaciji sa plitkim DOF-om i tome nema leka.

Elem, ja stvarno ne znam šta da Ti kažem po pitanju rešenja problema koji imaš. Jeftinije od ovoga:
http://pcfoto.biz/nikon-af-s-18-55mm-f35-56-ed-ii-dx

... ne možeš da prođeš. A koliko je to pametno rešenje, ne bih znao reći. Posebno jer se 18-105 može naći za malo veće pare. Prelazak na Canon? Pa ni tu nemaš neko jeftino, a novo rešenje.

Pozdrav

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #28 poslato: Maj 19, 2010, 12:36:41 pre podne »
Ima mozda neka kombinacija sa 1000D

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #29 poslato: Maj 19, 2010, 01:28:57 pre podne »
a kako stoje stvari necu moci skoro da skupim pare za nov objektiv.

Kako bre nemas pare?
Treba da idem na more u Italiju jula, a necu da imam objektiv tada. Maler!

Ako si toliko zapeo da se bavis fotografijom, odrekni se ovog putovanja-to je samo jedno leto, koje ces presedeti kuci i obraduj sebe lepom igrackicom.
Mozda ovo i nije naj pametnije resenje, ali mi definitivno bolje zvuci od menjanja sistema, zbog toga sto posedujes par matorih stakala...

My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #30 poslato: Maj 19, 2010, 05:07:27 posle podne »
To more je odavno placeno i kaparisano. Jednom u zivotu prilika da odem na tako nesto.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #31 poslato: Maj 19, 2010, 05:18:37 posle podne »
Ne prelazim na canon zbog starijih objektive, vec zbog mogucnosti da kupujem jeftinije objektive koji nemaju af-s ili imaju.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #32 poslato: Maj 19, 2010, 07:32:56 posle podne »
Pogledaj to sto sam rekao. 1000D sa nekim objektivom mozda mozes dobiti 1:1 za tvoje telo D5000.

1000D je odlican aparat i ne pravi losiju fotku od D5000, a sto se tice upotrebljivosti u profesionali, oba su istog ranga. Znaci, nisu idealni za svadbare.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Konvertor
« Odgovor #33 poslato: Maj 19, 2010, 11:23:59 posle podne »
Slazem se Zare za EOS 1000D da je sjajan fotoaparat, fotka mu je konkurentna u odnosu na taj Nikon D5000, ali ovaj Nikon D5000 je jednostavno napredniji model: HD video, rotirajuci LCD, veci senzor i AF-sistem, ... Druga ce prica biti kada se pojavi EOS 2000D koji se odavno najavljuje na  http://www.canonrumors.com/category/photography/canon-2000d/ 
A i Emilijenu se ne isplati da prelazi na drugi sistem sad kada vec ima Nikon telo, izgubice nessto novca pri tom "prelasku". Jeste da je bolje sada da to uradi, nego kasnije, ali...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #34 poslato: Maj 20, 2010, 12:08:27 pre podne »
Ako je nesto hitno onda se mora pristati i na kompromise:

Ne mozes da se je**s, a da ti ne udje, sto ono narod kaze.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #35 poslato: Maj 20, 2010, 10:45:39 pre podne »
Ja sve nesto mislim da mi je realnija opcija 450d. Aparat je dokazano dobar koliko sam uspeo da vidim. Gledajuci unapred nesto mi se cini da bi mi canon bio isplativiji, zbog objektiva. Sto kaze Crni bombarder ako se razmisljam o promeni bolje je sada nego kasnije. Ali, opet ide i ona finansijska strana. Vec sam izgubio dosta para sa sigmom.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Konvertor
« Odgovor #36 poslato: Maj 20, 2010, 11:00:35 pre podne »
Ti Zare ne bi trebao da putujes na Bliski Istok, kako menjas "veru" ovim Nikondzijama, kod tebe bi Iracanin obrstio prasence sve sa rebarcima   ;)
Salim se naravno...
« Poslednja izmena: Maj 20, 2010, 11:02:57 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #37 poslato: Maj 20, 2010, 11:04:21 pre podne »
Ti Zare ne bi trebao da putujes na Bliski Istok, kako menjas "veru" ovim Nikondzijama   ;)
Salim se naravno...

 :D :D  Čini mi se da je Žare u jednoj staroj temi napisao da bi svaki normalan čovek morao da ima po jedan Canon u kući!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #38 poslato: Maj 20, 2010, 11:13:33 pre podne »
Ja sve nesto mislim da mi je realnija opcija 450d.

A ko ce ti dati novog 450D sa objektivom za tog D5000 (samo telo), ma kakva bila garancija?

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1605
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #39 poslato: Maj 20, 2010, 11:18:52 pre podne »
Pa prodam nikon i sigmu (popravljenu) i kupim novi canon kod Ljube i sa nekim 18-135 i jos mi ostane za 50mm 1.8.