Autor Tema: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama  (Pročitano 257391 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« poslato: Maj 15, 2010, 02:06:58 posle podne »
Za početak, preporučio bih sledeća 4 sajta

Prva dva se dopunjuju na skoro dnevnom nivou.
1x.com je sjajna baza fotografija, koje su očigledno prošle oštru selekciju.
Podeljeno je na segmente, .... pa recimo u Macro delu možete videti slika čak boljih nego što ih i Juza može napraviti (oprosti mi Juzo na jeresi ;) )
Redovno ga treba pratiti, a dobar je i kad dobijete želju da gledate vesti ... jer vas uspešno odvraća od te sulude ideje ;)

Boston Big Picture - Za njega valjda svi već znate, ali bila bi nepravda da nije na listi

Slede dva linka za odabrane, naročito za one koji cene štipkanje italijanki :) :) u crno beloj tehnici

Michael Ezra

Waclaw Wantuch

Uživajte
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2010, 07:26:57 posle podne »
Po preporuci jednog makro fotografa,evo i mog priloga za početak druženja ;D:
http://www.liquidsculpture.com/fine_art/index.htm
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2010, 08:09:40 posle podne »
Evo za pocetak i jedan interesantan od mene...

Nature Photographers

...samo ime vec dovoljno govori, pa ko voli... ;)

Pozz



p.s. inace, gledajuci danasnju sliku na uvodnoj strani (a jos uvek pod svezim utiscima skorasnje saljive diskusije)  nikako ne mogu da se otmem razmisljanju na temu kako li je uslikan ovaj medo... da li je slikan ziv, ili je radio azot iz kanadera, ili je slikan onako, u hibernaciji, blago osamucen jutarnjom rosom, a mozda cak i donesen mrtav na lokaciju pa uslikan  ;D




« Poslednja izmena: Maj 18, 2010, 09:14:46 posle podne od strane beske »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2010, 09:15:32 posle podne »

p.s. inace, gledajuci danasnju sliku na uvodnoj strani nikako ne mogu da se otmem razmisljanju na temu kako li je uslikan ovaj medo... da li je slikan ziv, ili je radio azot iz kanadera, ili je slikan onako, u hibernaciji, blago osamucen jutarnjom rosom, a mozda cak i donesen mrtav na lokaciju pa uslikan  ;D
:D :D :D Ovo vaše peckanje me podseća na neke teme sa ES-a koje sam baš sa uživanjem čitao.U svemu tome najbolje je što tu ima baš dosta korisnih informacija,a nije onako tehnički suvoparno već prožeto sa baš dosta zdravog humora!

Odličan je sajt,kao i oni koje je Zoran preporučio!Meda je čudo,"... klonula mu samo glava
ko da drema, ko da spava..."
« Poslednja izmena: Maj 18, 2010, 09:18:33 posle podne od strane neo »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #4 poslato: Maj 18, 2010, 09:35:55 posle podne »
Jel te Neo, jel ova Neonka tvoja mladica ili slučajno...???

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #5 poslato: Maj 18, 2010, 09:44:46 posle podne »
@hornet
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php/topic,1222.0.html
Po ceo dan juri neke bube iili škljoca cveće.Ako budem imao sreće možda kupi makro objektiv ili barem kenko tube  ;D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2010, 09:47:46 posle podne »
p.s. inace, gledajuci danasnju sliku na uvodnoj strani (a jos uvek pod svezim utiscima skorasnje saljive diskusije)  nikako ne mogu da se otmem razmisljanju na temu kako li je uslikan ovaj medo... da li je slikan ziv, ili je radio azot iz kanadera, ili je slikan onako, u hibernaciji, blago osamucen jutarnjom rosom, a mozda cak i donesen mrtav na lokaciju pa uslikan  ;D

Posebno je zanimljiva segregacija boja na snimku cija je expozicija 5 sekundi., kao što je ovde slučaj :) :)


Ha, jeste li znali da se Bryan Adams, bavi fotografijom i da mu to ide mnooooogo dobro od ruke?
Samouk, počeo je tako što je početkom 80-tih beležio momente sa svojih turneja da bi to već 90-tih poprimilo ozbiljne razmere. Činjenica da je i sam poznata ličnost, omogućava mu fotografisanje poznatih ličnosti u momentima kada su opušteni bez da fotografije imaju onaj usiljeni momenat kada se neko bukvalno siluje da bi bio uslikan.
Prvi aparat mu je naravno bio Canon AE1 dok danas takođe fotografiše sa vrhunskom opremom kao što je Mamiya, PhaseOne p45 , Rolleiflex , Canon … itd.
Da nije naivan u svemu tome, svedoči i podugačak spisak klijenata kao što je Britanski Vogue, L’uomo Vogue, Vanity Fair, Harper’s Bazaar, Esquire, Interview magazin … Stern, Playboy …. i još mnogi drugi.
2003 godine je u Berlinu otvorio svoj modni časopis Zoo Magazine, što ga je u neku ruku i specijalizovalo za modnu i portret fotografiju, i dovelo ga u kontakt sa mnogim zanimljivim ličnostima.
Objavio je i nekoliko knjiga, a prva je poznata jer je uradio sa Calvin Klein pod nazivom ”American Women” a novac od prodaje odlazi u fond za borbu protiv raka dojke.

Na sajtu ima tu mnogo zanimljivih fotografija …. mnogo poznatih muzičara … Peter Gabriel, Annie Lennox, Mick Jagger, Robert Plant, Placido Domingo, Rod Stewart, Celine Dion, Billy Idol, Moby, Amy Winehouse, Lenny Kravitz, dosta glumaca, manekenki …. impozantno, mora se priznati.
Još kad se doda da mu je idol Helmut Newton … mnogo toga je još jasnije.


Bryan Adams
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #7 poslato: Maj 18, 2010, 09:53:04 posle podne »

p.s. inace, gledajuci danasnju sliku na uvodnoj strani (a jos uvek pod svezim utiscima skorasnje saljive diskusije)  nikako ne mogu da se otmem razmisljanju na temu kako li je uslikan ovaj medo... da li je slikan ziv, ili je radio azot iz kanadera, ili je slikan onako, u hibernaciji, blago osamucen jutarnjom rosom, a mozda cak i donesen mrtav na lokaciju pa uslikan  



Dobro je to sto se od strane "strucne fotografske javnosi" ovaj medo ne podmece kao tipican makro motiv kao sto je to ucinjeno u susednoj temi sa portretom bivola od samo 2 tone.  ;D
« Poslednja izmena: Maj 18, 2010, 10:05:41 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #8 poslato: Maj 18, 2010, 09:56:03 posle podne »
I na ovom sajtu ima lepih fotkica,baš po mom ukusu :
http://www.smashingmagazine.com/2008/09/21/25-beautiful-macro-photography-shots-photos/
Mali off:ovo "po ceo dan" znači da sam dva puta po pola sata "pozajmila" aparat od mog "velikog gurua" zato što je vreme bilo njanjavo za njegove pejzaže,pa reko',da aparat ne čami bzvz ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #9 poslato: Maj 19, 2010, 09:26:55 pre podne »
@beske

Sajt je fantastičan, ... ali zaista fantastičan.
Međutim, moram izneti negodovanje što taj detalj nisi ranije podelio sa drugim delom stručne fotografske javnosti, koja  se ovog momenta pita,  koliko bi bilo unosno da krenemo u proizvodnju i distribuciju tečnog azota i ostalih gadžeta u svrhu zamrzavanja pokreta insekata u letu.
Gledajući deo sajta posvećen macro fotografiji, cenim da bi to bio dobar poslovni potez.  :) :)

Takođe cenim da bi u kratkom roku postali izvor ekonomske stabilnosti kao najveći izvoznik, sa značajnim udelom u kreiranju deviznog suficita.



Za ljubitelje umetničke fotografije, tu je fascinantni Chema Madoz


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #10 poslato: Maj 19, 2010, 09:53:37 pre podne »
Evo,i ovde ima šta da se vidi: http://www.pbase.com/cyrus_k/macro
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2010, 10:12:36 pre podne »
Da, sjajno.
U potpunosti razumem one koji su se okrenuli isključivo macro fotografiji, što u neku ruku i ima smisla, jer se profesionalni fotografi razlikuju od amatera najviše po tome što su se vremenom specijalizovali za određenu granu fotografije.
Takav pristup, vremenom donosi prepoznatljiv stil, na obostrano zadovoljstvo ... i fotografa i posmatrača.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2010, 02:06:10 posle podne »
Profesionalni fotografi se razlikuju od amatera SAMO po tome sto profesionalni fotografi zaradjuju i zive od fotografije i ni po cemu vise.
Zato se i zovu "profesionalni"

Svi drugi koji zutu banku nisu i ne zaradjuju od fotografije nisu profesionalni fotografi.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2010, 02:51:56 posle podne »
To je tačno, nego sam ja malo nesretno sročio rečenicu.
Recimo da slabo poznajem uspešnog profesionalnog fotografa koji nije usko specijalizovan za neku oblast, bez da ima neku želju da u isto vreme bude svadbarski,  stock fotograf … landscape ili naprosto, ratni fotograf.
A generalno, čim se malo specijalizuješ za neku granu fotografije (evolucija … od amatera do fotografa), obično se zađe u profesionalne vode.
Za mene je diskutabilno čak i ko sve sebe naziva fotografom.

Možda bi mogli i popričati o tome, baš me zanima mišljenje drugih.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #14 poslato: Maj 19, 2010, 11:09:54 posle podne »
Sve si Zorane lepo definisao. Za to poslednje "ko sve sebe naziva fotografom" je sveopsirna tema. Fotograf je prvenstveno covek koji voli i poznaje fotografiju, takodje skroman, svestan koliko zna i ne zna, nije sujetan i spreman je da podeli znanje sa drugima, ali za dobru fotografiju, kao sto rece neko ovde na forumu jednom prilikom, treba dosta i setati, znaci kretati se, jer nikad se ne zna kada ce se ukazati prava prilika za "savrsenu" fotku, ako takva uopste postoji...
U ovoj prici bih izostavio termin "profesionalni", jer to cesto nema veze ko je u stanju kakvu fotku da napravi. Vecini clanova ovog foruma fotografija je hobi, oni uzivaju u tome, svoj avanturisticki i istrazivacki duh su stavili u sluzbu fotografisanja, a kada to postane posao i obaveza, onda vremenom sav entuzijazam i inspiracija pocnu da blede, i to vise nije to...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #15 poslato: Maj 20, 2010, 12:13:01 pre podne »
Ja ne znam da je iko sa ovog foruma profesionalni fotograf; osim ako se nije pritajio pa cuti ko .... :D

(Znam da jedino Tviti ubode neku kintu.)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #16 poslato: Maj 20, 2010, 12:35:52 pre podne »
Nije poenta u zaradi (zaradim i ja od fotografije), nego u tome da li je to primarno zanimanje ili nije. Kod mene fotografija (kao poslovna aktivnost) nije primarno zanimanje, zato što ja ne volim da imam jedno zanimanje. :)

A tu je i Beške, samo se pravi šuntav :D

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 20, 2010, 12:38:57 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #17 poslato: Maj 20, 2010, 01:01:13 pre podne »
To se podrazumeva.

Mislim,...
 ne ono da je Beske suntav  ;D, vec to da je rec o permanentnoj zaradi (nije toliko vazno da bude primarna), a ne o zaradi s vremena na vreme ako se diskutuje o fotografiji kao profesionalnom opredeljenju.


Kada sam spomenuo Tvitia, ako se dobro secam, pricao je da radi za neki novinski list.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2010, 01:04:21 pre podne od strane Zarko Silic »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #18 poslato: Maj 20, 2010, 08:30:04 pre podne »
Kad smo kod Tvitija,nema ga na forumu par nedelja?
« Poslednja izmena: Maj 20, 2010, 08:43:30 pre podne od strane neo »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dajte neki dobar sajt sa fotografijama
« Odgovor #19 poslato: Maj 20, 2010, 08:47:54 pre podne »
PRO jeste u suštini onaj ko živi od fotografije, ali to ne znači po default-u da je dobar fotograf!
Ja bih zapalio one PRO fotografe što su mi unakazili svadbu svojevremeno.


--------------------------------------------------------------------------
Bolje dobar hobista nego tanak pRO!
« Poslednja izmena: Maj 20, 2010, 08:51:10 pre podne od strane Hornet »