Autor Tema: Preporuka za fotoaparat od ~130e?  (Pročitano 5019 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Neman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« poslato: Maj 13, 2010, 01:32:49 posle podne »
Pozdrav svima. Prvo da napomenem da sam se nameracio da kupim sebi prvi fotoaparat :D Krenuo sam u celu potragu potpuno amaterski i sam nesto izguglao oko fotoaparata. Prvo sam naisao na Panasonic FX33 sa sve wide lens i optickom stabilizacijom u Tehnomarketu za nekih 12-ak hiljada dinara koji dok sam se ja nakanio da ga uzmem nestade :( Posle sam skontao da sam za taj novac sa tim Panasonicom mozda i najbolje prosao od svega sto se trenutno nudi. Sada sam poceo da zagledam Panasonic FS42 koji je oko 11 hiljada dinara ali on nazalost nema opticku stabilizaciju a o wide lens da i ne govorimo :D Zato sam resio da postavim pitanje ovde i da pokusam da nadjem optimalno resenje za fotoaparat od nekih 130e (mislim da bih najvise isao do 150e za fotoaparat posto sam potpuni amater i za te svrhe mi je fotoaparat i potreban). Prijatelji su mi rekli da niposto ne kupujem aparat bez opticke stabilizacije jer da za tih 100-ak e sto bih dao za njega cu vise zaliti nego sto ce mi koristiti.

Sta bi vi mogli da mi preporucite kao najbolju kupovinu?

Hvala svima i pozdrav! :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2010, 02:00:29 posle podne »
Recimo, Canon A1100 IS

DIGIC IV procesor, stabilizacija, 12 megapiksela, 640x480 / 30fps .... 135 evrića
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2010, 03:54:08 posle podne »
Izvinjavam se Zoranu i Nemanu, malopre sam ispravio cenu, tj. A1100 se ne proizvodi vise i nemoguce ga je nabaviti, mozda je zaostao neki primerak u izlogu neke "racunarske" radnje. Nasledili su ga A3000 i A3100, samo sto je razlika u ceni poprilicna. Mozda da pokusas da se nategnes za Ixus 95, mada su i njegove zalihe pri kraju, dobio je naslednika u vidu Ixus 105 modela. Nije losa kupovina i Panasonic FS10. Ima tu dosta modela oko 150e...

Van mreže Neman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2010, 04:59:27 posle podne »
Pre svega hvala puno na odgovorima! :)
Hmmm.. Evo bas gledam karakteristike ovog FS10 i cini mi se dobrim. Samo jos da mu nadjem cenu :D Ovde na sajtu nisam uspeo da nadjem cenu za njega. Ima li ko informaciju u vezi njega? Za ova dva Canon modela koje mi je Crni_bombarder preporucio mislim da su ipak malo skuplji za moj dzep.. :(

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2010, 05:24:06 posle podne »
Panasonic FS10 je 135 EUR, a slicna je cena i za F3.

Van mreže Neman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za fotoaparat od ~130e?
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2010, 06:33:48 posle podne »
Hvala puno na preporukama. Razmislicu par dana :)