Autor Tema: Sony DSC-HX5V  (Pročitano 5627 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Sony DSC-HX5V
« poslato: Maj 08, 2010, 02:24:12 posle podne »
Da li je neko testirao ovaj aparat i sta sadrzi osnovni paket?

Koliko slota ima za kartice?

Koje kartice koristi?

Ovaj aparat je skuplji ovde nego sto je u Evropi i regionu.

Hvala na odgovoru.


Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2010, 05:30:19 posle podne »
Ne verujem da ga je neko testirao jos, jer se nedavno pojavio u prodaji. I meni deluje jako interesantno, prvenstveno zbog Full HD (1080) videa koji snima. Postoji i nesto slabija verzija sa oznakom Sony H55, razlika je samo sto ima vecu rezoluciju, CCD senzor, snima video u 1280x720 i nema GPS pracenje kao HX5. Mislim da ce oba biti dobra konkurencija Panasonic TZ7, TZ10, Canon SX200, SX210, Fuji F70 EXR, F80 EXR, ...
Sto se tice tvojim pitanja, Sony HX5 ima jedan slot za memorijsku karticu, a koristi MS ProDuo i SDHC kartice. Fabricko pakovanje cini: fotoaparat HX5, Punjac i Li-Ion baterija BG1, AV/USB kombinovani kabl, CD, uputstvo, i vezica za ruku.
« Poslednja izmena: Maj 08, 2010, 05:37:41 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže zak

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2010, 08:39:52 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Interesuje me koja je bolja kartica za njega MS ProDuo ili SDHC i koja?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2010, 08:42:20 posle podne »
Isti djavo ;-)
Bitno je samo da je brza, da moze da isprati Full HD video koji snima HX5, znaci treba da bude Memory Stick Pro Duo Mark2 ili SDHC class6, i sve ce da radi kako treba.

Van mreže VUJA13

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2010, 01:11:43 posle podne »
Ozbiljno razmišljam da kupim ovaj fotoaparat međutim kolebanja uvek postoje.... ???
Mota mi se po glavi i Sony DSC-HX1 koji je skoro 100e skuplji ali da li i vredi tu razliku  :-\ ....ili možda Canon S90 ???
POMOĆ  :)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2010, 01:34:31 posle podne »
To su dve razlicite klase fotoaparata. Jedan je dzepni kompakt, a drugi ultrazum, dok je HX5 nesto izmedju. Gotovo sam siguran da pri slabijem svetlu ce najbolje rezultate dati Canon S90 (zamisli se koliko ces ga koristiti u tavim situacijama) sa svojim RAW-om, dok je verovatno sve ostalo na strani Sony-a.
Za sta bi konkretno koristio fotoaparat, koliko ti je bitna velicina, rucna podesavanja, ...?

Van mreže VUJA13

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #6 poslato: Maj 24, 2010, 02:30:23 posle podne »
Uglavnom ga kupujem zbog panoramskog slikanja eventualno po neki portret i to isključivo dnevna varijanta,napolju...
Lepo je kada je aparat malih dimenzija i zanemarljive težine ali ne bežim od tereta nešto "iskusnijeg" drugara ...Ručna podešavanja su inspirativna i bilo bi lepo malo osnovnih koraka za amatera poput mene.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #7 poslato: Maj 24, 2010, 04:57:11 posle podne »
Imam utisak da ces se ti bolje snaci sa HX5, da je to ono sto ce tebe vise zadovoljiti, ima sirokougaoni objektiv koji krece od 25mm, dobar raspon 10x zum, nije veliki, Full HD video, ... Canon S90 je druga prica, zahteva rucna podesavanja, sto vise RAW fotkanja i naknadnu obradu u PS.

Van mreže VUJA13

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony DSC-HX5V
« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2010, 01:18:59 posle podne »
Da! HX5 je definitivno zlatna sredina ...
Kad ga testiram,šaljem utiske jer vidim da ga ljudi još uvek nisu probali , relativno je nov model i nije dovoljno explatisan.
Hvala za pomoć pri odabiru  :D