Autor Tema: Crno bela fotografija  (Pročitano 162691 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #180 poslato: Februar 19, 2012, 04:37:14 pre podne »

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #181 poslato: Februar 20, 2012, 01:51:56 pre podne »

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #182 poslato: Februar 20, 2012, 02:03:35 pre podne »

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #183 poslato: Februar 20, 2012, 02:07:15 pre podne »

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #184 poslato: Februar 23, 2012, 03:57:20 pre podne »

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #185 poslato: Februar 25, 2012, 09:38:46 pre podne »
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #186 poslato: Februar 29, 2012, 05:03:50 posle podne »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #187 poslato: Februar 29, 2012, 05:11:13 posle podne »
@Zvezdarka, da li si probala da slikas nesto drugo sem gomile nabacanog snega i pobijenih flasa u isti!?
Razumem ja "umetnicku slobodu", ali toliko stvari ima na ovom svetu, koje cekaju da budu ovekovecene.
Razmisli ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #188 poslato: Februar 29, 2012, 05:58:32 posle podne »
@Zvezdarka, da li si probala da slikas nesto drugo sem gomile nabacanog snega i pobijenih flasa u isti!?
Razumem ja "umetnicku slobodu", ali toliko stvari ima na ovom svetu, koje cekaju da budu ovekovecene.
Razmisli ;)
Ја имам у рачунару преко 20 хиљада својих фотографија, направљених у протеклих око 4 године. У почетку је то било фоткање у пролазу, пуки документ, нарочито неких мало необичнијих призора, затим је ту систематско фотографисање зграда, улицу по улицу, зграду по зграду, у циљу документовања архитектуре, као и тематска серија "Београд некад и сад",  а тек од недавно уистину сам почела да више водим рачуна о свеукупној  фотографској естетици и техници.
Тако да имам ја већ доста тога овековеченог. Али, тачно је, тек кад помислим шта би све још требало овековечити... Волела бих да имам више времена за то.
А постављам најпре оно што ми је најближе под руком.

Уосталом, мислим да сам досад постављала и овде по форуму различите мотиве, тако да морам признати да ми ова примедба баш и није најјаснија.
:)
« Poslednja izmena: Februar 29, 2012, 06:02:21 posle podne od strane ZvezdarkaVracaric »

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #189 poslato: Februar 29, 2012, 10:55:33 posle podne »
Ne znam da li slike obradjujes previse ili ovaj aparat stvarno ima ovoliko mnogo suma.Mislim da je za njega ISO 1600 previse.Deluje mi kao da pokusas da obradom posvetlis sliku pa sum jos pojacas.Mozda gresim..Slike su solidne osim osim ove poslednje koja mi deluje kao da ti je aparat slucajno okinuo dok je visio na ramenu.Ne zameri ,samo mislim da na njoj niti ima tacka interesovanja niti je tehnicki dobra niti je dobro kadrirana.Morao sam da se odaljim od monitora da bi provalio sta je na slici i onda sam video da ipak nema nicega.Naravno ovo je samo dobronameran savet zbog cega smi mi i kacimo slike,tako da ne zameri ako izgleda malo grubo.
Pozdrav

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #190 poslato: Mart 01, 2012, 12:38:27 pre podne »
Ne znam da li slike obradjujes previse ili ovaj aparat stvarno ima ovoliko mnogo suma.Mislim da je za njega ISO 1600 previse.Deluje mi kao da pokusas da obradom posvetlis sliku pa sum jos pojacas.Mozda gresim..Slike su solidne osim osim ove poslednje koja mi deluje kao da ti je aparat slucajno okinuo dok je visio na ramenu.Ne zameri ,samo mislim da na njoj niti ima tacka interesovanja niti je tehnicki dobra niti je dobro kadrirana.Morao sam da se odaljim od monitora da bi provalio sta je na slici i onda sam video da ipak nema nicega.Naravno ovo je samo dobronameran savet zbog cega smi mi i kacimo slike,tako da ne zameri ako izgleda malo grubo.
Pozdrav
Ма, не замерам, баш су ми добродошле критике, јер, кажем, тек од недавно стварно обраћам пажњу да фотографије имају и добар "умјетничко-технички дојам". Хвала за сваку сугестију и опаску, ја их очекујем и више :)
Ова последња јесте уистину нешто  "на пола", јер сам се сагла у намери да ухватим само канту затрпану снегом одоздо, али нисам се скроз спустила, и окинух мало на слепо.
Иначе ове црно беле имају фиксиран исо 1600, јер је то фотографисано моду који имитира "филм грејн", а он је практично аутоматски. Мени се то "зрно" само по себи врло допада, и за колор, али посебно за цб фотографију, али је у овом моду могуће подешавати само надокнаду експозиције, па ми не испадне увек довољно светло,  или га у брзини мало стресем...
И с обрадом се "играм" тек од недавно, за сад почетнички, најосновније у ФСВ, где се може мало дотерати светлина,  кроповати...   ЛР и ФШ сам имала, и у њима мало почела, али  рачунар ми је исувише спор. 

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #191 poslato: Mart 01, 2012, 03:33:21 pre podne »
Uhh ti volis sum na slikama, a ja sam kupio aparat drugi samo zato sto sam imao pri iso 1600 upola manje suma nego sto je na tvojim slikama :) Mada ukusi su razliciti.Ti sum posmatras kroz umetnicki dojam a ja kao tehnicku anomaliju aparata :) xixixixxiixi 
Posto volis da slikas po mraku,preporucio bi ti stativ ,stativ i samo stativ... A od podesavanja iso ne preko 100 :) E sad ako volis sum ondaaaa :) iso milion :) mrak iz ruke :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #192 poslato: Mart 01, 2012, 10:17:54 pre podne »
Ajd' sad kad je već krenulo cepanje ;D

Zvezdarka,
Po meni, na ovakvim forumima najbitnija je autocenzura.
Imaš ovde par odličnih fotografa (sebe ne ubrajam u tu grupu, da ne bude zbune) i ni jedan od njih ne kači tonu fotografija, već s vremena na vreme postavi rad za koji je uveren da ga treba predstaviti široj zajednici. E sad, to nemora da bude savršena fotografija, ali bi bar trebalo da poseduje neke elemente koji je krase, kako bi se kroz komentare pomoglo autoru da otkloni eventualne mane. I takvi članovi imaju tone fotki na svom računaru a izbacuju samo one za koje smatraju da imaju poseban potencijal.
Možda iz nehata, ali skoro si i ti postavila jednu sjajnu fotografiju, koju ti je baš Bole pohvalio ;)

Ponoviću još jednom - autocenzura!
Suštinski nije ni problem da pakuješ neku svoju temu sa većom količinom fotografija, iz reportažnih ili drugih razloga, ali ovo (na primer) je zajednička tema za koju većina članova očekuje da bude popunjavana sa najlepšim crno belim fotografijama koje nastaju kroz objektive svih članova foruma.

Da budem plastičniji: neko na ovoj temi okači ovakvu fotku


a ti to ispratiš sa 5 ovakvih


Po automatizmu ljudi se pasiviziraju jer tema gubi na kvalitetu ili nekom šmeku tipa "vidite kako sam dobar C/B odradio".

E sad, daleko od toga da si jedina koja ne primenjuje autocenzuru, na ovom ili drugim forumima, ali eto, tebi se zalomilo :)
Moj savet je da, ako želiš da iskoristiš ovaj forum i naučiš što više o fotografiji, kreneš da kačiš značajno manji broj fotografija i to samo onih na koje si ponosna jer imaju "ono nešto". Takve fotke mogu da budu i totalno nesavršene, ali će izazvati druge članove na komentarisanje, što će ti svakako pomoći da preduprediš uočene nedostatke sledeći put.

Nadam se da te nisam uvredio, ni povredio, jer mi to nikako nije bila namera, već sam u pisanje komentara krenuo sa željom da ti pomognem da izvučeš najviše od sebe i od svih nas :)

Pozdrav!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #193 poslato: Mart 01, 2012, 10:47:49 pre podne »
Evo ja sam se recimo pazisivirao (ne pasterizovao!) :)
Na dosta Vracarinih fotki se moze staviti pokoja primedba, ail obzirom na tempo koji izlaze, moje prisustvo na forumu bi se svelo na puku kritiku, pa sam odustao.

Bitno je samo napomenuti, da uz elementarno koriscenje PS-a, i postovanje Hornetove sugestije, njen rad moze vec od sutra da deluje 3x kvalitetnije u odnosu na ovo sto sada vidimo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #194 poslato: Mart 01, 2012, 03:55:09 posle podne »
Sto se mene tice, sum na Zvezdarkinim fotkama mi uopste ne smeta...samo treba da nadje neke zanimljivije motive... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #195 poslato: Mart 03, 2012, 01:29:32 posle podne »
Kuca na prodaju...

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #196 poslato: Mart 03, 2012, 07:12:02 posle podne »
dobra slika unique!
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #197 poslato: Mart 03, 2012, 07:38:13 posle podne »
'fala Grizli :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #198 poslato: Mart 04, 2012, 04:45:33 posle podne »
...
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Crno bela fotografija
« Odgovor #199 poslato: Mart 04, 2012, 04:54:54 posle podne »
neonka kakav je ovo most,slika je super nego me zanima most kao most :)