Autor Tema: Panasonic GS 330 ili neka druga?  (Pročitano 8436 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AESCULAP

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Panasonic GS 330 ili neka druga?
« poslato: Februar 09, 2010, 10:24:57 posle podne »
Panasonic GS 330 ili neka druga kamera pitanje je sad?Pomoć neophodna!
 Imam nameru da kupim neku od kamera koja bi se koristila najčešće za porodičnu upotrebu.Do sada sam imao iskustva samo sa "osmicama"(davno,davno bilo je...) a u "hard diskove i memorijske kartice" se veoma malo razumem.Stoga molim za pomoć pri izboru kamere koju bih mogao da platim 300 do MAX 500€.Unapred zahvalan
 

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Panasonic GS 330 ili neka druga?
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2010, 10:40:48 posle podne »
Ta GS330 je stvarno odlicna, ali mislim da se odavno ne proizvodi vise, mozda gresim. Ako je nadjes, uzmi, siguran sam da ces biti prezadovoljan, ima dobar rejting.

Van mreže AESCULAP

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic GS 330 ili neka druga?
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2010, 10:51:56 posle podne »
Veoma zahvalan

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Panasonic GS 330 ili neka druga?
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2010, 11:00:57 posle podne »
Svojevremeno je sa GS500, pored Sonu HC96E, bila najbolja kupovina u amaterskoj MiniDV klasi. Malo ju je vreme pregazilo, ali je i dalje jako dobra pri slabijem svetlu.
Sad se uglavnom rade kamere koje snimaju na hard-disk ili memorijsku karticu, samo su ozbilnije, da ne kazem profi kamere ostale verne MiniDV kasetici.

Van mreže AESCULAP

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic GS 330 ili neka druga?
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2010, 06:23:01 posle podne »
Razlike između hard-diska i memory card(dužina snimanja,kvalitet snimanja)?Molio bih Crnog bombardera da mi pojasni kao i koji bi njegov izbor kamkordera bio u klasi hard-disk a koji u memory card u navedenoj cenovnoj klasi.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Panasonic GS 330 ili neka druga?
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2010, 08:27:35 posle podne »
Koju god da ti navedem u toj klasi, nisam siguran da ce ti dati dobar kvalitet snimka kao ta GS330, jer GS330 moze da ti da nekompresovan AVI sa kasetice koju posle mozes da obradjujes i kompresujes kako zelis, a kamere koje snimaju na hard-disk ili memorijsku karticu, vec kompresuju snimak (standardna rezolucija u MPEG2), samo tako funkcionise.
Nema neke razlike izmedju tog kvaliteta video zapisa kamere koja snima na karticu ili hard-disk (u klasi naravno), tako da ako trazis ozbiljnu Full HD kameru koja snima na hard-disk ili mem.karticu, onda je to Sony XR500E ili CX500E, ali one su oko 1000e, sto je previse. Za neku turisticku/porodicnu upotrebu bice dovoljne i jeftine Sony SR38, SX40 ili HC62 (MiniDV). Znatno su bolje SR75E i SR210E, od tih koje snimaju na hard-disk. Slabo sam upoznat sa slicnim drugih brendova.
« Poslednja izmena: Februar 10, 2010, 08:34:43 posle podne od strane Crni_bombarder »