Autor Tema: menjam  (Pročitano 12848 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
menjam
« poslato: Januar 31, 2010, 06:56:01 posle podne »
imam nikor 16-85 VR. menjao bih za nikor 18-200 VR ll.okidanja na mom tek par stotina. kao casa. full pakovanje,garancija. 064 118 1006 bodo

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2010, 12:55:54 posle podne »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2010, 06:35:32 posle podne »
Touché

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2010, 12:13:32 pre podne »
Je li Bodo, leba ti, sto sad posle 10 dana koriscenja, prodajes ok kombinaciju? Ne razumem te, ali uopste?
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2010, 07:46:22 pre podne »
dosao sam do para i menjam ceo sistem

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2010, 11:19:26 pre podne »
Dobro. Ali zasto menjati nesto sto jako dobro radi? Iz ostalih tvojih postova vidim da se ne razumes mnogo u fotografiju, tj da nemas mnogo iskustva. Ali, mi nije jasno to sto radis? Imao si g10 koji je jako fin aparat. Onda uzimas d90 sa 16-85 staklom, koji je po meni i preveliki zalogaj za nekog ko je totalni amater i koji na fotografiju gleda kao na hobi. Znaci imas jako lep aparat, koji tek trebas da provalis kako radi... Nisi se ni sa blicevima jos susreo, a odma hocesh da zamenis sistem? Jedino ako ti nije uletela neka suluda ponuda, kao neki 5d mk2 sa nekim L staklom po nekoj sumanuto niskoj ceni. U tom slucaju ti je odluka na mestu, ali ako si ti tehno masturbator i uzimas samo zbog teznje ka boljem, onda ti odluka nesto nije bas naj bolja. Samo gubis novce na tim trange frange prodajama.

Elem, u pravu je Hornet sto se tice tvoje ponude... Mnogo trazis za nesto sto se moze dobiti potpuno novo u naj skupljoj prodavnici u Bgdu za samo malo vise novca. A novo je novo. Ako mi nesto ne odgovara, ja sutra mogu da odem u prodavnicu i da zamenim opremu. A kod privatne kupovine je to malo drugacije. To nosi sa sobom odredjen rizik i zato je cena drasticno niza. No hard fealings... :)

Pozzzzz
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2010, 05:21:18 posle podne »
nema rizika. ja sam normalan. imam sve papire i garancije.aparat nije nista ispucao.kao ni staklo.kome je mnogo ne mora da kupi.ja ga prodajem ispod cene.a ko ima para na bacanje neka ide u radnju i neka plati punu cenu. pozdrav za savetodavce i vrhunske fotografe.pozdrav od amatera.

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2010, 05:46:03 posle podne »
Kako ga prodajes ispod cene? Ispod koje cene?
Ljuba ga prodaje po toj ceni novog, sa garancijom.

Kupljen u re foto, a pre koliko si ovde pominjao francusku... I trazio savete. A sad prodajes ... za bubrege.
Bilo ko da je zainteresovan da ga kupi ako uzme da pogleda tvoje poruke u prethodnih mesec dana, videce da tu nesto smrdi. Jos i tvoj stav, jos i cena.

Daleko od toga da su ovde svi profesionalci, ali je ovo jedan od retkih foruma gde su ljudi dobronamerni. Tako su i nastupili prema tebi.
Zelim ti svaku srecu, ali ces to ovde tesko da uvaljas.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2010, 05:55:02 posle podne »
koliko kosta u radnji 16-85vr? 480? jel me ti to zasmejavas

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2010, 06:15:48 posle podne »
Stvarno si Bodo malo neprincipielan, da ne upotrebim tazu rec.

Najmanje sto bi se od tebe moglo ocekivati jeste jedno kratko obrazlozenje svega ovoga, obzirom da su se ovi (ili mi) dobri ljudi iz petinih zila trudili da ti pomognu u odabiru foto opreme.

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2010, 06:29:27 posle podne »
sta je vama? kazete je da skupo. ne morate da kupite. a kad pitam gde ima 16-85 za 480 evra onda kazes da sam ovakav ili onakav. sta hocete.da dam objektiv nov od 580-600 evra za 300. ha,ha. zato ne ulazite u polemiku oko cene.nego plivajte.
« Poslednja izmena: Februar 05, 2010, 06:35:13 posle podne od strane Bodo »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2010, 09:55:05 posle podne »
Malo je postalo napeto, za cim nema potrebe... Nek prodaje covek kome hoce i za koliko hoce, to nije nasa stvar...

@ Bodo
Apsolutno nema potrebe da otvaras dve teme... Za dva dana si od menjanja objektiva dosao do menjanja sistema...
Brzas sa donosenjem odluka i to ne moze izaci na dobro... Moj savet Ti je da razmislis malo bolje o tome u cemu te je oprema sprecavala da napravis bolje fotografije... Izmedju ostalog to je poenta fotoaparata, dobra fotografija... Zar ne? A ne biti rob opreme!!!

Mislim da je vreme za zakljucavanje ove dve teme, ne vode nikud!

Pozz

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2010, 09:10:09 pre podne »
napali ste vi mene za cenu i zasto zelim bolju i skuplju opremu,kad je dobra i ova.evo obrazlozenja.pre nove godine sam dobio D90 iz francuske.njega sam prodao drugu kome nije vazna garancija.meni jeste.posle nove godine sam kupio sebi aparat D90 i objektiv.u medjuvremenu mi vrate dug od pre godinu i vise,na koji sam i zaboravio tj. otpisao ga.sad hocu da se castim odlicnim aparatom i staklom.to je razlog prodaje.a o ceni ne treba komentarisati jer ga dajem ispod cene.a ne na poklon.ja nisam na veni da ga dam dzabe.sve je novo sa papirima nase prodavnice.u Bgd. i garancijom REFOTO.POZDRAV

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2010, 10:32:29 pre podne »
Vidiš, to ti je problem sa kit objektivima. Tvoje staklo je odlično, ali se prodaje znatno jeftinije (od svoje regularne cene) u kitu sa d90.
E sad, da je moguće kupovati opremu u kit-u, a prodavati je zasebno to bi bio odličan način za zaradu, ali ne može.
Jedina relevantna cena, u odnosu na koju možeš formirati svoju cenu, jeste cena tog tela i tog objektiva u kitu.
Primer:
D90 - 16-85VR - 1.258,00€
D90 telo - 784,00€
16-85VR objektiv - 629,00€
Iz ovoga proizilazi da ako kupuješ odvojeno za tvoju kombinaciju (u pomenutoj, skupljoj, prodavnici u Bgd) moraš da daš 1.413,00€, dok isto u kitu dobijaš za 1.258€.
E sad, ne znam baš da neko kupuje ovo u prvoj (odvojenoj varijanti), tako da ti ta cena ne može biti reperna. Da može, ja bih kupovao kitove i prodavao ih rasparno, te na taj način zaradio za neki 1ds mark3.
U stvari možda i može, ali ne znam kada ćeš uspeti da prodaš fotoaparat (što za tebe možda nije ni loše).
U svakom slučaju niko nije zlonameran, niti bilo ko od nas pokušava da ti ubije cenu, kako bi ti za male pare oduzeo tu prilično dobru kombinaciju.
Pozz

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2010, 05:12:45 posle podne »
aparat uopste nije kupljen u kitu sa 16-85. objektiv je kupljen pre nove godine za 600 evra

Van mreže michaga

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #15 poslato: Mart 02, 2010, 01:36:55 pre podne »
Jel se to meni cini ili sam ja poludeo?  :D

http://www.foto-berza.com/ad10430.htm
My father once told me “find something you love, become good at it, do it well enough to get paid for it, and you will never work a day in your life."
Emin Kuliyev

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: menjam
« Odgovor #16 poslato: Mart 08, 2010, 11:33:56 posle podne »
Jel se to meni cini ili sam ja poludeo?  :D

http://www.foto-berza.com/ad10430.htm

Nema tog oglasa vise, sta je bilo na toj strani?
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #17 poslato: Mart 08, 2010, 11:41:16 posle podne »
Da kupuje 16-85 ili 18-200... :)
Nick Bodo... Cudne li koincidencije... ;D

Pozz

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: menjam
« Odgovor #18 poslato: Mart 08, 2010, 11:42:44 posle podne »
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: menjam
« Odgovor #19 poslato: Mart 08, 2010, 11:48:11 posle podne »
Da, ali je ovaj na foto berzi postavljen prvog marta, cini mi se...