Autor Tema: Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66  (Pročitano 6059 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66
« poslato: Januar 26, 2010, 01:03:41 posle podne »
Kompanija Panasonic je danas osvežila svoju ponudu kompaktnih digitalnih fotoaparata LUMIX serije sa pet novih modela: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66. Panasonic TZ10 u Americi nosi oznaku ZS7, a TZ8 nosi oznaku ZS5, dok model FT2 u Americi nosi naziv TS2. Najvece se prednosti se ogledaju u pobojsanju kvaliteta video zapisa, kao sistema stabilizacije slike...


Opširnije: http://pcfoto.biz/panasonic-tz10-tz8-ft2-zx3-fx66

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66
« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2010, 11:02:45 posle podne »
Verovatno Panasonic neće razočarati.
Neverovatno kako im je glupa nomenklatura modela, uz dodatne razlike između tržišta. Meni lično svaki Lumix je tzbzfxz78264...  :-\

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2010, 11:12:55 posle podne »
Pazi, svih predhodnih godina svi modeli LUMIX serije su imali problema sa kvalitetom fotografije u slabosvetlosnim situacijama, mnogo shuma, a malo detalja. Sa pojavom njihovog novog Venus Engine IV senzora se sve drasticno promenilo. Mislim da je taj senzor prvi put bio inplementiran u model Panasonic TZ5, i to je bio najveci zaokret u njihovom razvoju. Posle je znatno poboljsan u modelu TZ7, a novopredstavljeni TZ10 je dobio Venus Engine HD II, za koji predpostavljam da ce biti jos bolji.
Generalno su neki manje zastupljeni brendovi, tipa Samsung kojeg nikako ne mogu da prihvatim, jako agresivno pokrenuli razvojnu politiku, i ako se nastavi ovom tedencijom onda ocekujem da jako brzo stignu najjace igrace...Valjda ce se Canon, Nikon, Sony i drugari dozvati malo pameti na vreme, inace ode dobar deo kolaca na drugu stranu  :)

Van mreže damir661

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2011, 11:55:57 pre podne »
Da li je neko do sada imao iskustvo sa Lumixom TZ10, posto je u užem izboru (kao rezervna varijanta, ako finansije zakažu) interesuju me sve vezano za njega.
Mislim da je svakako aparat vredan pažnje, barem takav utisak ostavlja na prvi pogled, nekako se dizajnom izdvaja od ostalih npr Canona SX210IS, Sony DSC H55 i sl.
Metalno kućište, Leica optika, 12xzoom, su neke od stvarčica koje privlače njegovu pažnju.

Kritike se uglavnom odnose na mehaničke prekidače, meni i sl.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Novi modeli: Panasonic TZ10, TZ8, FT2, ZX3 i FX66
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2011, 02:15:53 posle podne »
Uglavnom sve muci nedoumica kada su modeli iz te kompakt klase, Panasonic TZ10, Canon SX210 i Sony H55. Sve su to modeli u klasi, razlike su u nijansama. Canon ima najbolji sistem stabilizacije, Panasonic ima najbolji video, a Sony je negde izmedju, ukratko. U svakom slucaju, kao sto reko', razlike su jako male. Panasonic modeli iz TZ-serije vaze za jako popularne i tako je svih prethodnih godina. Predlazem onda da obratis paznju i na Sony HX5V, jer je identican kao H55, samo sto poseduje CMOS senzor i snima Full HD video, sminkerske stvari kao sto je GPS-pracenje ne racunam u neku bitnu prednost.