Autor Tema: Hama tripod.  (Pročitano 7172 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SorrowScavenger

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • deviantART
Hama tripod.
« poslato: Januar 14, 2010, 10:44:19 posle podne »
Recimo da imam problem, ako se tako moze nazvati (:

Devojkin cale ima Hama Star 1 (mislim da je 1) tripod i bio bi voljan da mi ga da, samo sto gore nema deo na koji se navrce digitalac.
Znam da vama, koji se bavite fotografijom profesionalno ili bar profesionalnije od mene, Hama ne uliva neko poverenje, ali fora je sto ja nisam u nekoj situaciji da izdavajam novce za novi stativ, a jako bi mi dobro dosao ovaj za dz.
(Sto je za dzaba i Bogu je drago :D).

Znaci, sve funkcionise, iako vec neko vreme nije koriscen, ali nema tog dela gore.
Ne znam ni sam kako da objasnim. Mislim ima on glavu i sve, ali gore ima mesto, na samom vrhu, u koji se nekom kvacicom moze fiksirati deo na koji bi trebao da se navrne digitalac. (kvadratno oblika, pljosnato nesto... )
Znaci nesto slicno ovom malom desnom delu
http://www.hama.co.uk/portal/articleId*2516/picType*abb/action*2599?picURL=/bilder/00004/abb/00004352abb.jpg#picture

Zanima me da li se kod nas moze kupiti tako nesto posebno, polovno ili novo, nebitno je i po kojoj ceni?

I da li se uopste isplati raditi tako nesto ili da jednostavno sacekam neku kintu, mada je i to poprilicno nesigurna kinta, i kupim potpuno nov tripod?
I preporuka po pitanju modela.
Usput, imam 450D.


Hvala!

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hama tripod.
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2010, 11:03:53 posle podne »
Plocica... :)
Tesko da ces je igde naci, pogotovu sto je ta hama jako jeftina...
Ja Ti predlazem da ipak sakupis kintu i uzmes nesto bolje... Zahvaljujuci Ljubi ja imam ovaj: http://pcfoto.biz/vanguard-233ap i odlican je!
Ili jos bolje da uzmes neku Manfrotto kombinaciju noge+glava... Al za to ces morati "malo" dublje zavuci ruku u dzep...

Pozz

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Hama tripod.
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2010, 12:15:23 pre podne »

I da li se uopste isplati raditi tako nesto ili da jednostavno sacekam neku kintu, mada je i to poprilicno nesigurna kinta, i kupim potpuno nov tripod?
I preporuka po pitanju modela.
Usput, imam 450D.

Sacekaj kintu.

Nije bitno da li je stalak nov ili stari; on treba da bude dobar stalak, a ne klimavac.

Van mreže SorrowScavenger

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • deviantART
Odg: Hama tripod.
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2010, 05:06:47 posle podne »
Neki predlog, po razumnoj ceni?
Stvarno nemam nameru, a ni mogucnost, da izdvajam za stalak preko 100e.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Hama tripod.
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2010, 03:30:00 posle podne »
kad sam vec tu da pitam jel bi mogao hama star 63  ??? koje su prednosti i mane ? i dal bi mogao za nikon D90 ?
« Poslednja izmena: Maj 02, 2010, 03:32:50 posle podne od strane djukxxx »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Hama tripod.
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2010, 08:17:44 posle podne »
Mogao bi, ali posle cestog koriscenja, rasklimace se nakon godinu dana, ipak je D90 sa objektivom potezak, a Hama Star stativi imaju plasticnu glavu. Predlazem neki Vanguard ili Manfroto, ali racunaj da za vrlo dobar stativ treba bar 100 EUR. Hama Star su dobri za amatersku upotrebu kod nekih laksih modela, opravdavaju svoju cenu.