Autor Tema: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici  (Pročitano 5942 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« poslato: Oktobar 30, 2009, 11:58:32 posle podne »
Večeras sam imao priliku da prisustvujem predavanju jednog od najpoznatijih fotografa i inovatora današnjice, kada su u pitanju fotografisanja venčanja. Gary Fong je beogradskoj publici u hotelu "Zira" prezentovao svoje ideje u kojima je opisao način na koji se obogatio. U dvočasovnom predavanju Gary je objasnio neke cake, šta ponuditi mladencima, kako nastupiti, kako je najbitnije da ti isti mladenci dovedu još bar dva para posle, tj. nabace još dva posla. Naglasio je da po njemu posao svadbarskog fotografa nije samo da fotka, već da na kraju zaokruži čitav posao sa lepo dizajniranim "book-om", koji će da bude kruna čitavog posla, a izneo je i svoje mišljenje kako prebroditi krizu kada posao ne ide....





Više o Gary Fongu i njegovom radu možete da pročitate na njegovom zvaničnom sajtu:  http://www.garyfonginc.com  ili našem http://www.garyfonginserbia.com

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 07:44:47 pre podne »
Svaka njemu cast .. ali sve sto sam video na njegovom sajtu jesu cene ... ja sam cuo za njega sada pre par dana kada je trebao da dodje ... da sam kojim slucajem ranije posetio sajt rekao bi da se radi o Gary-iju prodavcu foto opreme ,a ne wedding fotografu...

To je moje misljenje ... nigde nisam video njegove fotografije da bi ocenio kakav je tj. da li mi se svidja ...
evo ,na primer, ko je jedan od mojih najdrazih fotografa vencanja i kako ja to sve zamisljam
..... http://www.yervant.com/

« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2009, 08:20:26 pre podne od strane sergio »
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2009, 09:00:49 pre podne »
Predstavio je neke svoje fotke, preneo par caka na koje padaju mladenci (npr. da se uhvati "preko ledja mladenaca" trenutak kada ulaze u crkvu ili salu za vencanje, onaj prvi izraz lica koji imaju svatovi kada ih ugledaju) i objasnio kako bi trebalo da izgleda "book", a dosta se zadrzao i na objasnjenju kako fotografi od desetina hiljada fotki na svom sajtu izdvoje 20-tak najboljih i naravno da ce reakcija svakog' biti:"WOOOA!!!" Pa se do'vatio jednog primera: okacio je ovakav slican  Youtube link  na svom sajtu i napisao:"Dobro dosli u Gary Fong skolu kosarke!"  :D
Zeleo je da objasni da nakon dva dana ispucavanja na kos, naravno da ce pasti i jedan pogodak sa drugog kraja terena. Isto je i sa fotografisanjem svadbi, kojim je prestao da se bavi 2002. godine i posvetio inovatorskom radu.
Sve u svemu, taj novi "americki" fazon koji pocinju sve vise da furaju nasi fotografi nije nista novo. Pitanje je sta ce se posle izmisliti, sto ce biti "IN" i na sta ce mlade da padaju  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2009, 09:05:51 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2009, 02:41:08 posle podne »
meni su se garyeva govorancija i nastup jako svideli.
ne ulazim u to kakav je fotograf (mada se i sam smejao primerima svojih fotografija koje je dao) ali je covek vrhunski trgovac.
kako radi networking, filtritanje musterija za rastucu cenu, posvecenost deatljima da musterijue budu zadovoljne (kvaka = WOOA!!!) + je u datom trenutku imao proizvod koji drugi jos nisu nudili (storybook album). ovo sto sada radi sa plastikom za bliceve i knjigom kapiram da mu dodje kao neko zezanje :)





Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2009, 03:09:20 posle podne »
Tacno tako Djole. Njegov nacin rada koji je pre vise od 20 godina pokrenuo u US na odusevljenje mnogobrojnih mladih bracnih parova, sada nije nista novo tamo. A kod nas se klasicno poziranje (ljubljenje i cestitanje) sve cesce zamenjuje ovim "storytelling" fotkanjem, koje Gary pretoci u "book". Taman toliko i jos vise zaostajemo po pitanju foto-obrazovanja. Sreca da postoji Internet koji nalazi sve vise korisnika svakog dana, pa ce se i ta razlika sve vise smanjivati. U svakom slucaju, svako ko planira da se bavi fotkanjem svadbi kao zivotnim pozivom trebao je sinoc da poslusa sta Gary ima da poruci.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2009, 07:56:42 posle podne »


To je moje misljenje ... nigde nisam video njegove fotografije da bi ocenio kakav je

Ima toga, ali si se ti previse privikao na ova nase majstore sa foruma pa ti sve ostale fotografije deluju jadno  ;D ;D ::)

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2009, 09:29:56 posle podne »
U svakom slucaju, svako ko planira da se bavi fotkanjem svadbi kao zivotnim pozivom trebao je sinoc da poslusa sta Gary ima da poruci.

mislim da su ti i takvi juce bili na poslu :) a ne na prezentaciji... zeznam se. nisam dovoljno u tim vodama, da razaznajem bitne face...
ali je svakako njegova prica vrlo inspirativna. iako nam je porucio da ne polazemo previse u nadanja. nego red, rad i disciplina. mada koliko kapiram kineska kultura je takva...

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: Gary Fong se predstavio beogradskoj publici
« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2009, 06:34:38 posle podne »
Imao sam neko fotografisanje pa nisam stigao na predavanje...  ;D
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910