Autor Tema: Kamenčiki  (Pročitano 6559 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Kamenčiki
« poslato: Januar 28, 2015, 04:28:29 posle podne »

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2015, 04:34:03 posle podne »
Smarko lep, 30 sec ekspozicija mu je dala baš onu pravu vrednost...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2015, 04:51:19 posle podne »
Hvala Oldi. Trebala je cak i duza ekspozicija, da se jos malo izravna to more. 1. Mislio sam da ce 30 sek biti dovoljno. 2. Treba mi jaci ND filter :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2015, 04:54:33 posle podne »
Odlična !

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2015, 05:33:06 posle podne »
Meni se sviđa,baš :)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2015, 08:22:44 posle podne »
Sad ste me motivisali da uradim jos i ovu za veceras :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2015, 08:44:46 posle podne »
E ova još prijatnija za oko.Baš je legla ovako malo toplija obrada  :)

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2015, 09:07:54 posle podne »
Uvek volim da vidim ovakve fotke, ugodno :)

Van mreže Peđa

  • Član
  • **
  • Poruke: 206
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2015, 10:00:31 posle podne »
Druga je drastičbo bolja, a sve zbog lepših boja neba. Na prvoj je nebo nekako izbledelo.
Nikon D5100, VR 18-55mm

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2015, 02:25:57 pre podne »
Da zavrsim sa kamencicima :)

Pedja, nije samo boja neba, nego je i kompozicija bolja, svetlo je bolje, a i koriscene su dve fotke.




Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2015, 09:37:29 pre podne »
Obe su odlične.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #11 poslato: Januar 31, 2015, 01:38:46 pre podne »
Bile bi odlične... nego mi tu DR malo slab nekako... >:D
Da nije tog slabog DR-a, ovo bi bile među boljim fotkama koje sam video u poslednje vreme.


Šala mala - ovo si stvarno odradio vrhunski. Boje - idila, atmosfera - ko u knjizi, izvedba - sjajno! Bravo!

Ovo su one fotke koje ja sanjam da napravim uoči nekog putovanja, a onda me sačeka uragan i meteorska kiša, zemljotres i cunami... otprilike. I onda tako držim opremu spakovanom i pitam se koji sam je moj uopšte i nosio. ;D

Pozdrav

P.S. Pozdravi prvog vlasnika aparata i pitaj ga da nije DR ostao negde kod njega u ormanu. ;D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2703
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #12 poslato: Januar 31, 2015, 02:22:24 pre podne »

Ovo su one fotke koje ja sanjam da napravim uoči nekog putovanja, a onda me sačeka uragan i meteorska kiša, zemljotres i cunami... otprilike. I onda tako držim opremu spakovanom i pitam se koji sam je moj uopšte i nosio. ;D


Pa ti rece da imas onaj 5Dmk1...?
Jao, pa taj uopste nema DR.. ;D
Mozda i bolje sto nisi.. :) ;)
« Poslednja izmena: Januar 31, 2015, 02:56:18 pre podne od strane Argon »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #13 poslato: Januar 31, 2015, 02:29:24 pre podne »
Uh, bas ti hvala za tako lepe komentare, stvarno! :)
Nazalost, landscape zavisi mnogo od vremenskih uslova i zato je ponekad frustrirajuce kad ti sunce "spere" te L boje, a overcast ubije kontrast. Zbog ovih fotki sam ostao u do mrklog mraka u nekom nepristupacnom kamenjaru gde turisti ne  idu ni po danu. Smejacete se, ali u povratku sam okidao blic u zemlju kako bih video nesto i izbegao otvorene prelome :)

Da probam da pojasnim moju kuknjavu za DR. Da ne postoji Sony, nikad mi ne bi palo na pamet da se zalim u vezi bilo cega u vezi ovog aparata, jer ja moj mark 2 obozavam. To je stvarno fenomenalan aparat i jako su retke situacije da nesto sa njim ne moze da se uradi. Ako se zna sta se hoce, uvek ima nacina i sa mnogo losijim aparatom, uz par komada opreme sa strane (poneko svetlo, stativ, filter i softver).
Ja sam fotografiju "ozbiljnije" poceo da ucim otprilike nesto malo pre  nego sto sam uzeo taj 5d mark 2. I to ozbiljnije je u stvari par puta godisnje, bez pritiska sa strane i razmisljanja o kojem cemu drugom. Ali zato ne prodje dan da ne citam knjige i tutorijale o fotografiji i obradi.
Sad me je sramota razloga zbog cega sam presao sa 40d na FF. Razlika u IQ jeste bila drasticna odmah iz aparata i fotke su bile na oko bolje iz prve, prosto zbog IQ-a i L stakla koja neuporedivo bolje leze na FF telo. Sad kad pogledam stare fotke na 40d, shvatam vrlo dobro koliko sam bio u zabludi. Sve je to moglo mnogo bolje i sa 40d i za te kardinalne greske bih sebi prvo nalupao samare, a onda zabranio kupovinu :)
Kad bih sad savetao pocetniku koji ima nameru da ozbiljnije bavi fotografijom i da nauci nesto, uvek bih mu savetovao da uzme polovno entry telo sa 50mm normalcem i terao ga da fotka iskljucivo sa tim i sa max ISO 400. Onda bih mu rekao da zaboravi na dobru fotku nekoliko meseci. Tek kad bi naucio da napravi cestitu fotku i to ne da ga "usere", nego da ih pravi u seriji, znajuci tacno kako je dosao do rezultata, dao bih mu jos slobode i to prvo dodajuci jedno svetlo, pa dva svetla, pa tri itd... E tek tad bi mu savetovao da sam izabere telo i objektive koje zeli.
Poenta price je da mislim da ce moderna oprema da namnozi generaciju wanna be fotografa koji nece biti prisiljeni da nauce kako pravilno da eksponiraju fotku i kako da kadriraju, a ne da vuku slajdere i kropuju 100mpx. mada, to me ne poresa mnogo, pravi fotograf ce da napravi dobru fotku uvek i sa bilo cim.
DR bih zeleo, jedino zbog komotnijeg rada i manje vremena koje bi bi trebalo u post produkciji. Nesumnjivo bi bilo lakse, a koliko bi rezultati bili bolji ako se stvarno ima volja da se napravi dobra fotka.. verovatno jako malo poboljsanja :)

Na poslednje tri sam radio exposure blending sa dve ekspozicije ;)
« Poslednja izmena: Januar 31, 2015, 02:33:08 pre podne od strane smarko »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #14 poslato: Januar 31, 2015, 10:28:40 pre podne »
Nazalost, landscape zavisi mnogo od vremenskih uslova i zato je ponekad frustrirajuce kad ti sunce "spere" te L boje, a overcast ubije kontrast.
Ovo i lokacija su ključ svega.Na žalost,kod nas je jako teško pronaći atraktivne lokacije za fotografisanje.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #15 poslato: Januar 31, 2015, 02:18:25 posle podne »
Sjajno! Vec vidim temu na blogu: Inspiracija: Smarko (ime i preizime)

Vec sam napravio listu od 12 clanova za ovu godinu, i naprosto ne znam kako da vas poredjam u predstavljanju, osim da ceduljice ubacim u teglu... pa da izvlacim po random sistemu.
Sjajno i vrhunski.

Naprosto je prelepo gledati kako su ti fotografije bolje iz meseca u mesec. I vise ne govorimo o tehnickoj izvedbi... vec o lokacijama koje biras, i nacin na koji im pristupas. Sjajno!!!

Ono jes... vidi se da te DR sputava. :D :D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #16 poslato: Januar 31, 2015, 07:14:58 posle podne »
Sta reci, samim tim sto razmatras da bi mogao da me predstavis mi znaci jako mnogo :) Mene stavi odmah na kraj liste, da ti olaksam :)

Taman da napravim sajt (vec sam ga podigao, ali treba sad nauciti wordpress, a mrzi me :D i da lepo selektiram neki portfolio gde ce biti lakse izvuci interesantije fotke.

Hvala puno za pohvale :)

Van mreže physio

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 316
    • Pogledaj profil
Odg: Kamenčiki
« Odgovor #17 poslato: Februar 06, 2015, 12:02:31 pre podne »
Stvarno ugodno oku, čisti larpurlartizam (koji ja inače gotivim, još od mladih dana).