Autor Tema: Update Firmware  (Pročitano 18568 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Update Firmware
« poslato: Mart 28, 2009, 04:13:25 posle podne »
Pozdrav svim ljubiteljima dobre fotografije. Naime, imam jedno pitanje : nedavno sam kupio Panasonic Lumix LX3, kompaktni aparat i sad vidim da je izašao novi firmware 1.2 . E sad, fotoaparat sam kupio u inostranstvu tako da mi njihova garancija ne vredi puno. Na njihovom (panasonikovom) sajtu ima da se skine fajl i uputstvo kako ga treba update-ovati. Da li je ovo neko radio i kako je uradio i kolike su šanse da ga zeznem i jel će se videti neke razlike sa novim softverom??   ???

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Update Firmware
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2009, 08:04:13 posle podne »
Pozdrav, samo prati uputstvo, sve je jako jednostavno i mozes sve sam da uradis, nista neces da pokvaris, samo je jako bitno da dok se citav proces obavlja da ne sme doci do gasenja fotoaparata dok se sve na zavrsi, a to traje max 10 min. Znaci skini fajl sa neta, snimi ga na SD karticu, prati uputstvo sa interneta za instalaciju i to je to.

Van mreže ttomo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Update Firmware
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2009, 01:52:52 posle podne »
Uspešno sam apdejtovo sa 1.1 na 1.2 . Samo nevidim neke razlike, jel neko zna kakva je razlika?   ::)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Update Firmware
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2009, 02:27:52 posle podne »
Nisam citao na sta se odnosi novi firmware, ali predpostavljam da resava neke sitne greskice, za koje niste znali ni da postoje na LX3.

Evo sad sam video ovde:  http://www.dpreview.com/news/0901/09011604panasoniclx3firmwareupdate.asp

Novi frimware resava probleme: sada pravilno ispisuje sve EXIF podatke za JPEG fotke, poboljsan je WB kada je na LX3 prikacen eksterni blic, brzina zatvaraca je precizno podesena kada je ukljucena stabilizacija slike u Intelligent Auto i Scene modu.
« Poslednja izmena: Mart 29, 2009, 02:31:31 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Panasonic LX3 firmware
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2009, 10:54:09 pre podne »
Panasonic je danas ponovo objavio dopunu firmware-a za Panasonic LX3, kojim se poboljsava Auto WB i osnovne funkcije kamere.
Novi firmware sa oznakom 1.3 u svojoj konacnoj verziji ce biti dostupan od 01.Juna 2009. na dole napisanom linku:

http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download/LX3/index.html