Autor Tema: PORST 35S  (Pročitano 1969 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže porst

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
PORST 35S
« poslato: Septembar 02, 2022, 12:14:50 posle podne »
Pozdrav svim članovima foruma!

Svestan sam da nije u pitanju DSLR aparat, ali nisam našao podforum za analogne aparate, molim administratora da ne obriše temu već da je premesti gde treba, izvinjavam se.

Elem, kada smo sređivali kuću na selu našli smo aparat koji je star otprilike 40-50 godina a nikada nije korišćen. Bukvalno je nov, očuvan potpuno, ni jedna fotografija nije napravljena s njim. U pitanju je PORST 35S. Da li neko može da mi kaže nešto više o njemu? Baš su oskudne informacije na internetu, jedino što sam pronašao je na ovom linku https://filmphotography.eu/en/porst-es-35/

"The Porst ES 35 is a rangefinder camera. It was introduced by Porst at the end of the 60s. The model was probably produced by the Japanese camera manufacturer Taron. It is one of the rarer models of the private label of Photo Porst from Nuremberg."

Da li je aparat vredan s obzirom da je nekorišćen a toliko star, i koliko vidim po ovom tekstu redak model?

Ne bavim se inače fotografijom.

Hvala unapred svima na odgovorima, pozdrav!

P.S. Aparat izgleda ovako (ovo je jedina fotka na netu koja postoji, kada budem imao vremena okačiću fotke ovog mog)


« Poslednja izmena: Septembar 02, 2022, 12:17:41 posle podne od strane porst »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: PORST 35S
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2022, 10:46:37 posle podne »
Pozdrav.
Nije mi poznat, a i ne bavim se starom tehnikom.
Ako misliš da ga prodaješ, samo pažljivo sa njim i sa raznim likovima koji se mogu pojaviti kao iskusni stručnjaci i možda odneti veći deo zarade.
Svakako je bolje da ostane u porodici dok ne skupiš više informacija. Što je stariji, više će vredeti u svakom smislu.
Verovatno ti nisam puno pomogao, ali više ne znam. 
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II