Autor Tema: in memoriam Igor Korać  (Pročitano 3115 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
in memoriam Igor Korać
« poslato: Februar 24, 2022, 07:29:46 posle podne »
Skolski drugar i dugogodisnji saradnik Igor Korać, diplomirani fotograf (ili master fotografije ili majstor fotografije kako se to sad vec zove), umro je 5. februara 2022. Vrlo poznat u fotografskim krugovima, ko ga je znao obozavao ga je... znam da se zbog korone sve informacije malo sporije i cudnije krecu pa reko da obavestim kolege koji su ga znali a mozda ih nije stigo info.

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: in memoriam Igor Korać
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2022, 01:12:31 pre podne »
 Nisam ga poznavao, ali svakako :(
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: in memoriam Igor Korać
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2022, 08:53:11 posle podne »
sunac mu, pa ne izgleda ni malo star čovek....šta li se desilo... :-\
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: in memoriam Igor Korać
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2022, 01:47:04 posle podne »
sunac mu, pa ne izgleda ni malo star čovek....šta li se desilo... :-\

isao samnom u srednju, isto mator koliko i ja (2 meseca mladji) .. 47 .. dal je mnogo ili malo zavisi iz kog ugla gledas .. ja mislim da smo tek na pocetku ... sta se desilo niko ne zna 100% ali doktori pretpostavljaju da je preskakanje srca (zbog cega su ga odvezli u bolnicu neposredno pred smrt) izazvalo otkidanje tromba recimo negde iz noge i onda je taj tromb zaglavio u plucima i nasi doktori nisu umeli da ga spasu iako se to vec desilo u bolnici
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: in memoriam Igor Korać
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2022, 08:23:20 posle podne »
a takoreći zbog banalne stvari, jednom rečju...valjda je moralo tako biti...  :-\

Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: in memoriam Igor Korać
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2022, 07:50:29 posle podne »
a takoreći zbog banalne stvari, jednom rečju...valjda je moralo tako biti...  :-\
ja sam zadnjih 6-7 godina video da mi za zapadnom medicinom kasnimo 20-50 godina (kako u kom delu) a i to sto "znamo" je uzasno degradirano negativnom selekcijom tako da .. jbg .. kada pricam sa drugarima u svici kada cuju sta se i kako se desilo kazu nije smelo tako da se zavrsi i gotovo sigurno se ne bi tako zavrsilo u razvijenoj zemlji ... da ne davim detaljima ali covek je bio na redovnom kompletnom kardioloskom pregledu 5 dana pred smrt, na primer..

za neke druge ljude i neke druge situacije, takodje od nekih, za zapadnu medicinu prostih i jeftinih, procedura koje su bile potrebne mojoj majci  (koje su dostupne vec u hrvatskoj a nasi lekari za njih jos nisu ni culi a kamoli da ih sprovode), pa do situacija ljudi koji su umrli zbog ovog i onog neznanja koriscenja modernih procedura, modernih sprava...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu