Autor Tema: Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova  (Pročitano 2514 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 0xMystery0303

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova
« poslato: Januar 31, 2022, 11:22:09 pre podne »
Pozdrav svima, nov sam na forumu i nadam se da sam na pravom mestu postavio pitanje, ako sam prekršio neko od pravila foruma izvinjavam se unapred  :)

Pronašao sam jednu softbox rasvetu na kp, ali nemam nikakvog iskustva pa imam par pitanja ukoliko je neko voljan da pomogne.

Naime, ne znam koju fluo sijalicu da izaberem, postoje tri opcije a to je 40W, 85W i 150W. Mene zanima da li je najjača fluo sijalica ujedno i najbolja, i koja je meni potrebna za snimanje u kućnim uslovima? Možda sam postavio glupo pitanje, ali nemam baš nikakvog iskustva sa rasvetom. Hvala unapred :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2022, 10:04:24 posle podne »
Pa sad... svetla nikad dosta ;)

Sve zavisi šta, kako i čime snimaš. Ako radiš video, previše jako svetlo može da traži da zatvoriš blendu ili skratiš ekspoziciju, a to često nije poželjno.
Ipak bolje je uzeti jaču sijalicu pa ćeš je lako zakloniti ako baš bude previše. 
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2022, 10:07:02 posle podne »
sto vise svetla bolji video ali vise znaci nekad vise izvora nego jedan jak izvor .. jake sijalice puno greju sto moze bude problem .. takodje ako jednu jaku sijalicu kombinujes sa ostalim izvorima koji su preslabi ta jaka moze da ti bude problem .. opet ako uzmes 3 jake i imas takva tri jaka izvora onda nemas problem etc etc .. nemas tu silver bullet, idealno imas i 40W i 150W i 5 komada i ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2022, 05:58:14 pre podne »
Da li je to ona varijanta?


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Softbox rasveta za potrebe snimanja Youtube klipova
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2022, 09:10:42 pre podne »
Da li je to ona varijanta?


Mislim da jeste, ali mislim na drugo - jedan post i nema ga više.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II