Autor Tema: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)  (Pročitano 9598 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2021, 07:56:48 posle podne »
a vidi, kuka sa druge strane sipke je za teg ... a sad, dal ces da ga stavis, koliki ce da bude, dal su u sumi ili u bunaru, to vec zavisi samo od tebe i situacije u kojoj se nalazis u tom trenutku
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2021, 08:28:36 posle podne »
Ma naravno vise puta sam ranije na Hamu kacio sto sta da bude stabilnija i to je radilo.

@drdekzar nego kad smo kod tog horizontalnog fotkanja imas li resenje da vidis sta fotkas (6D nema rotirajuci ekran bese ?) ? Meni je bas bilo nezgodno sa D600 i tu mi je m100 bio mnogo bolji zbog rotirajuceg ekrana i tacha.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2021, 09:45:13 posle podne »
Planiram da bude povezan na notebook, nisam jos probao ali sam gledao da je to skroz ok preko Canonovog programa Eos utility

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #23 poslato: Februar 04, 2021, 09:50:35 pre podne »
proveri da li https://dslrcontroller.com/ podrzava tvoj aparat, meni radi mnogo bolje od canon sw-a + ima foru ako taj tvoj aparat nema wifi mozes da nabudzis wifi preko ovoga ... mobilni tel / tablet mnogo laksi za rad od lapa, moz ga fixiras na tripod .. nije skup app
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2021, 10:21:26 pre podne »
Hvala Arhi pogledacu, moj aparat ima Wifi ali nisam jos probao kako to sve radi.Najbolje probam oba pa da vidim:)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2021, 03:25:28 posle podne »
dslrkontroler nije dzaba pa se ne probava bas tako lako ... ali ako imas wifi onda je i canon sw zadovoljavajuce dobar u kombu sa tabletom ili telefonom
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2021, 04:51:41 posle podne »
Gledao sam na netu i naisao na par ilnkova koji nude free apk dslr kontroler ali nisam skidao niti probao.Najradiji sam da povezem komp sa aparatom

Van mreže Agoeme

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #27 poslato: Jul 13, 2023, 03:58:30 pre podne »
Za fotografisanje hrane kod kuće i za stock fotografiju predlažem Vam da uzmete stativ sa glavom koja se može naginjati za 90 stepeni, tako da možete postaviti kameru horizontalno. Takođe, stativ bi trebao biti dovoljno stabilan i izdržljiv da može podržati težinu vašeg Canon 6D i objektiva.