Autor Tema: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)  (Pročitano 9848 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« poslato: Januar 30, 2021, 09:32:45 posle podne »

Hteo bi da uzmem stativ za fotografisanje kod kuce hrane i za stock, retko bi ga nosio van kuce.
Ono sto mi je vazno je da moze da se postavi horizontalno i da moze da nosi Canon 6d i neki objektiv
Budzet je do 150e

Nisam gadljiv i na predloge za nesto polovno

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2021, 11:24:03 pre podne »
za polovno, pogledas sta ima u ponudi i odaberes, tesko tu neko moze da ti da neko "vrh resenje" jer se ponuda menja non stop ... posebno zavisi dal si u srbistanu ili recimo imas pristup zapadnom trzistu gde su polovnjaci dostupniji i jeftiniji....

za novo - kod ljube imas odlicne vangard stative pogledaj izbor na sajtu, mozes da ih okrenes telefonom da se posavetujes ili odes do radnje pa vidis uzivo... u svakom slucaju za novo ti je ljuba po meni najbolje resenje

za "kod kuce za hranu i stok" - zavisi koliko si spretan ali za kucne uslove mozes da napravis prilicno stabilan fiksan "nosac" za aparat :D

elem, 150 je onako mali budzet, mozes da juris tu obican tripod koji moze onu sipku sto ide gore dole da okrene naopacke pa da okacis aparat "ispod" tripoda ... tako dobijes jeftino horizontalno fotografisanje, ali ako oces pravi horiz mislim da ti je najjafeftinije nesto ovako (200eur) https://pcfoto.biz/vanguard-alta-pro-263ap.html
https://youtu.be/2c5BdzjrGvg
« Poslednja izmena: Januar 31, 2021, 11:25:41 pre podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2021, 11:46:15 pre podne »
Ovaj Vanguard izgleda odlicno, izvan budzeta mi je, bas tesko da se toliko nategnem.
Ovo sam nasao na oglasima, e sad voleo bi da cujem misljenje ako ga je neko koristio
https://www.kupujemprodajem.com/foto/stativi-glave-i-oprema/neewer-n284-multifunkcionalni-horizontal-tripod-360/oglas/100724714?filter_id=110419535


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2021, 01:31:15 posle podne »
velika je razlika u glavi ( u korist vangarda ) a ovako naizgled deluje "ok" sto se tice same konstrukcije
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2021, 10:38:30 pre podne »
Ne znam sta da radim Vangard mi izlazi iz budzeta a o ovom neewer ne mogu da nadjem neke informacije od nekog ko ga koristi, prodavac kaze da ce bez problema stabilno da drzi moju opremu.Vidim i jos neke QZSD 999h ja mislim ali ne mogu nadjem komentare iz prve ruke

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2021, 12:04:35 posle podne »
https://pcfoto.biz/vanguard-alta-pro-263ab-100.html

moj ti savet ovo...i ja ga imam..
Standarda i dobra varijanta.
Stvarno ne znam sta bih od stativa više...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2021, 05:29:27 pre podne »
https://pcfoto.biz/vanguard-alta-pro-263ab-100.html

moj ti savet ovo...i ja ga imam..
Standarda i dobra varijanta.
Stvarno ne znam sta bih od stativa više...

taj je jos skuplj od onog sto sam mu ja preporucio (tvoj ma skuplju glavu, isti tripod) a ni onaj ne moze da priusti :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2021, 09:16:33 pre podne »
Gledam da prosirim budzet ali jako tesko trenutno da mogu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2021, 12:28:15 posle podne »
...kad bi naleteo neki polovan, sunac mu..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2021, 01:09:37 posle podne »
jbg srpski pdv i carina kolju, on je oko 120$ u usa ... al dok platis prevos i ove moljce iz drzave postane 200eur :(

slabo kod nas ima polovnih tripoda da valjaju, eventualno video tripoda za stare velike kamere koji su pokradeni iz rts-a i slicno, ali laganih foto bas slabo :( .. cak i na berzi bude nikakav izbor :(

u toj ceni (150eur) najbolje je https://pcfoto.biz/vanguard-veo-2-235ab.html
ali on ne moze da se rotira za 180 stepeni

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2021, 01:12:32 posle podne »
pazi najbolja ideja ti je da cimnes ovde na pp crnog bombardera ili okrenes telefonom pcfoto i lepo kazes imam 150eur, treba mi da gledam "ozgo" kakav tripod imate :D .. mozda nadju nesto ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2021, 03:24:39 posle podne »
Prvo sam bio do Pcfoto radnje, tu su mi u komsiluku i najeftinije sto su mi ponudili je 220e

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2021, 06:19:23 posle podne »
imas one Hama stative za 5-6000 din....nisu kao ovi koje komentarisemo, ali naslikao sam se ja sa jednim takvim slika i slika..  ^-^
Za indoor varijantu pogotovo piju vodu..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2021, 06:22:42 posle podne »
Ne znam sta da radim Vangard mi izlazi iz budzeta a o ovom neewer ne mogu da nadjem neke informacije od nekog ko ga koristi, prodavac kaze da ce bez problema stabilno da drzi moju opremu.Vidim i jos neke QZSD 999h ja mislim ali ne mogu nadjem komentare iz prve ruke

Imam ja Q999H i preporucio bi ti da sacekas i skupis jos tih 50-70e i kupis ovo sto ti preporucuju ostali.
Mislim nosi i Q999H moj D600 i 50mm npr ali bez guranja one sipke do kraja (kada ga stavis horizontalno), ne bih se usudio da je gurnem skroz do najdalje tacke.
Dalje nije bas bas stabilan, stabilniji od Hame i ostalih jeftinih sigurno ali .... strasno me nervira ona plocica na Q999H bas glup onaj sraf (na Hami je bolji bukbalno)... i na par mesta se vec onaj metal izlizao tj skinula boja iako ga jos iz kuce izneo nisam ljudski.
Tako da eto ako sam malo pomogao, da sad kupujem skupljao bi tih 200-220e i zavrsio pricu sa stativom zauvek verovatno. Ovako mi se cini da ipak nisam jos.  :)
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2021, 08:01:48 posle podne »
Hvala, znaci mi dosta informacija iz prve ruke.Njega otpisujem.
Probacu negde da nadjem da probam Neewer da vidim kakav je i on ne valja nista mi nepreostaje nego da cekam polovno ili sakupim vise para

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #15 poslato: Februar 02, 2021, 09:12:06 posle podne »

Ne vidim edit.
Drugar kaze da moze da mi nabavi sledece
MANFROTTO TRIPOD MT190XPRO3 + MANFROTTO GLAVA MHXPRO-BHQ2 BALL HEAD WITH 200PL

Cena oko 200e

Da ki neko ima iskustva sa ovakvom kombinacijom, da li to moze da drzi lepo Canon 6d i npr Canon 24-70

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #16 poslato: Februar 03, 2021, 12:26:13 pre podne »
mislim da ti je to dovoljno dobro... čudi me samo što cena nije veća

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1010690-REG/manfrotto_mt190xpro3_190xpro3_pro_aluminum_tripod.html

...a ovo je samo stativ.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2021, 12:29:56 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #17 poslato: Februar 03, 2021, 07:51:07 pre podne »
I ovo mi izlazi iz budzeta ali me cena privukla jer je sve novo a dosta povoljno.Moram da proverim jos jednom cenu i da vidim gde da se uzajmim😉

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #18 poslato: Februar 03, 2021, 08:41:21 pre podne »
Mislim nosi i Q999H moj D600 i 50mm npr ali bez guranja one sipke do kraja (kada ga stavis horizontalno), ne bih se usudio da je gurnem skroz do najdalje tacke.
Dalje nije bas bas stabilan

svi oni ocekuju i "tegove"!!!

kada stoji u "normalnom" polozaju (sipka vertikalno) okacis "teg" (ranac, kesu sa kamenjem, sta ti je zgodno) na dno sipke i tripod bude mnooogo stabilniji, kada vadis sipku i postavljas je horizontalno ocekuje se da na suprotan kraj sipke okacis kontrateg tako da balansira tezinu aparata
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2021, 06:46:42 posle podne »
Pa pazi Arhi sve zavisi sta stavljas na stativ, ja kad stavim maleni m100 ne trebaju mi nikakvi tegovi sve je super  ;)

Dok sa D600 nisam isprobavao tegove i guranje sipke do kraja ne znam koliko bi bilo stabilnije i sta bi se desilo da zakacis stativ u prolazu. A nekada ti jednostavno treba da ta horizontalna sipka bude duza.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2021, 07:56:48 posle podne »
a vidi, kuka sa druge strane sipke je za teg ... a sad, dal ces da ga stavis, koliki ce da bude, dal su u sumi ili u bunaru, to vec zavisi samo od tebe i situacije u kojoj se nalazis u tom trenutku
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2021, 08:28:36 posle podne »
Ma naravno vise puta sam ranije na Hamu kacio sto sta da bude stabilnija i to je radilo.

@drdekzar nego kad smo kod tog horizontalnog fotkanja imas li resenje da vidis sta fotkas (6D nema rotirajuci ekran bese ?) ? Meni je bas bilo nezgodno sa D600 i tu mi je m100 bio mnogo bolji zbog rotirajuceg ekrana i tacha.
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2021, 09:45:13 posle podne »
Planiram da bude povezan na notebook, nisam jos probao ali sam gledao da je to skroz ok preko Canonovog programa Eos utility

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #23 poslato: Februar 04, 2021, 09:50:35 pre podne »
proveri da li https://dslrcontroller.com/ podrzava tvoj aparat, meni radi mnogo bolje od canon sw-a + ima foru ako taj tvoj aparat nema wifi mozes da nabudzis wifi preko ovoga ... mobilni tel / tablet mnogo laksi za rad od lapa, moz ga fixiras na tripod .. nije skup app
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2021, 10:21:26 pre podne »
Hvala Arhi pogledacu, moj aparat ima Wifi ali nisam jos probao kako to sve radi.Najbolje probam oba pa da vidim:)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2021, 03:25:28 posle podne »
dslrkontroler nije dzaba pa se ne probava bas tako lako ... ali ako imas wifi onda je i canon sw zadovoljavajuce dobar u kombu sa tabletom ili telefonom
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2021, 04:51:41 posle podne »
Gledao sam na netu i naisao na par ilnkova koji nude free apk dslr kontroler ali nisam skidao niti probao.Najradiji sam da povezem komp sa aparatom

Van mreže Agoeme

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc Stativ da ima opciju horizontalno fotografisanje (pticija perspektiva)
« Odgovor #27 poslato: Jul 13, 2023, 03:58:30 pre podne »
Za fotografisanje hrane kod kuće i za stock fotografiju predlažem Vam da uzmete stativ sa glavom koja se može naginjati za 90 stepeni, tako da možete postaviti kameru horizontalno. Takođe, stativ bi trebao biti dovoljno stabilan i izdržljiv da može podržati težinu vašeg Canon 6D i objektiva.