Autor Tema: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata  (Pročitano 11619 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Entuzijasta

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #20 poslato: Januar 01, 2021, 04:45:40 posle podne »
Hvala Desha i ostali članovi, pomno pratim odgovore i nisam ni od čega odustala, samo sam malo usporila jer sam u međuvremenu dobila koronu pa se polako oporavljam. Čim se izlečim vraćam se u aktivnu fazu potrage.

Van mreže Entuzijasta

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #21 poslato: Januar 29, 2021, 03:13:48 posle podne »
Pozdrav svima i hvala na predlozima i detaljnim, strpljivim objašnjenjima!

Najpre da opravdam svoje dugo odsustvo sa foruma i ove teme - krajem decembra smo svi u kući dobili koronu, a taman kad smo se oporavili i kad su nam se povukli simptomi, brat je dobio upalu slepog creva i morao da se operiše. Usled svog tog uzbuđenja tokom praznika, ja sam zaboravila da se javim ovde...

Nenadano sam dobila projekat preko jedne organizacije u nevladinom sektoru iliti sektoru civilnog društva, u okviru kog treba da snimim i dokumentarni/etnografski film. Honorar koji ću tom prilikom dobiti trebalo bi da mi u potpunosti pokrije troškove kupovine fotoaparata, ali sam ja rešila da ipak ne menjam budžet koji sam do sada imala na umu. Pošto sad već polako moram da naručujem taj aparat da bi stigao na vreme za fazu snimanja filma, odlučila sam da ostanem pri izboru Canon EOS 800D aparata. Rada sam čuti vaše predloge i savete. Ako neko misli da ipak ne može da mi obavi posao taj aparat, slobodno neka kaže dok ne obavim kupovinu. Nije u pitanju televizijska produkcija niti išta slično, dakle film ne mora da bude potpuno profesionalnog kvaliteta, ali naravno ipak bih volela da je što približniji tome. Ostala bih pri trocifrenoj seriji i ne bih zalazila u dvocifrenu jer mi ipak iskače iz budžeta, a ionako to treba da mi bude prvi DSLR. Šta mislite?

Gledala sam testove i sample videe i sve mi izgleda dobro, ali, eto, ako neko želi da da informaciju i savet iz prve ruke biću zahvalna.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #22 poslato: Januar 29, 2021, 05:38:30 posle podne »
Drago mi je da je sa zdravljem sve ok.

800D je vrlo fin aparat i nema sumnje da sa njim možeš napraviti video na koji, u tehničkom smislu, niko ne bi imao primedbe čak i da se gleda u bioskopu, osim malog broja profesionalaca.
U tom smislu ne brini za kvalitet snimka.
Ipak mnogo je važnije šta snimaš, kakvo je svetlo, kadrovi, zvuk, montaža...
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Entuzijasta

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2021, 07:45:18 posle podne »
Hvala @pericha. Jasno sve, za tehnički kvalitet i pitam, svakako će se raditi i projekcija filma u okviru jedne kampanje, itd. Ali ne u pravom bioskopu nego u nekoj manjoj kino sali neke ustanove, ne znamo još tačno. Sigurna sam da će kvalitet snimka biti zadovoljavajući, a ja ću svakako gledati da u što boljim uslovima snimam kako bi krajnji proizvod bio najbolji mogući - naravno, u doku/etno filmu si i ograničen time što dosta uslova ti ne kontrolišeš, ponekad ni vreme snimanja, ali bože moj, nastojaću da sve to što bolje upakujem. U svakom slučaju, eto, odlučeno je, samo sam htela da vam kažem. I dobro će mi doći što ću taman nenadano pokriti ulaganja, pa ću moći uskoro da počnem da štedim i za druge objektive i, posle nekog vremena, tela.

Hvala vam svima mnogo na pomoći, biću vrlo aktivna na forumu, sigurna sam, jer ima dosta korisnih i zanimljivih tema. Mogu i da se javim ovde posle nekog vremena da podelim prve utiske i slično.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2021, 12:55:28 pre podne »
Pa sretno onda...
Kad dođe aparat u ruke, ima nekoliko stavki koje je poželjno promeniti pre snimanja ako se radi ovako nešto ozbiljnije.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć oko odabira DSLR fotoaparata
« Odgovor #25 poslato: Januar 31, 2021, 11:19:54 pre podne »
Samo da je zdravlja.
 I sa srećom sa novim aparatom i novim poslom.