Fotografija > Portreti

Ana, svetlo dana

(1/2) > >>

BugA:
...

svjetlana:
Lijepa je. Ja bih malo vise prostora iznad glave ostavila, i svjetlost na majici mi odvlaci paznju sa lica, to bih malo potamnila :)

cronnin:
Smeta moire pattern na majici. Ili druga tekstura odeće ili izostavi izoštravanje na tom delu slike. Devojka je, fakat, lepa, a ugao fotkanja je malo čudan; slobodno idi na krupniji portret lica od sredine nadlaktice recimo.  Ovakvo svetlo dovodi do izražaja sve neravnine na koži, pa da za krupniji plan ne bi morala da gletuje lice, probaj da dodaš još jedno svetlo sa ove prednje-desne strane prostim odbijanjem. Oči se ne vide dobro, nek gleda na pola puta ka kameri.. nek zamisli mačku koja sedi blizu tebe :D

pericha:
Ubi ga cronnine, ali slažem se za sve  :laugh:
Da dodam manje bitnu stvar - naziv svetlo dana nekako mi ne ide uz relativno tamnu ekspoziciju.

BugA:
Opa, pa gde ste ljudi ;D Hvala na komentarima!

@pericha, "svetlo dana" ovde ima dvostruko značenje - prvo, zaista je u pitanju (samo) dnevno svetlo koje dopire kroz prozor sobe koja ima i terasu, a plus su zgrade preko puta prilično blizu, pa je samim tim i putanja svetla u to doba dana, dok konačno ne prođe kroz prozor, prilično neobična (i ograničena, usmerena). Otud i tamniji ton fotografije (da je duža ekspozicija mislim da bi pregorele bele, a i nestala bi dramatičnost).

Drugo značenje je simbolično, pošto je na slici moja životna saputnica... moje svetlo dana :)

p.s. Inače me često prilično nervira ''imenovanje'' slike za forum, gde je to naslov teme, jer ime može jako da utiče na rekaciju onoga koji sliku gleda i prvi put je doživljava. Može itekako da doprinese formiranju željene atmosfere i prenošenju određene poruke, ali isto tako može da nepotrebno ograniči slobodnu interpretaciju posmatrača, ma kakva ona bila.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju