Autor Tema: ~24 - ~70 predlog? F/2.8  (Pročitano 5756 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
~24 - ~70 predlog? F/2.8
« poslato: Oktobar 23, 2018, 06:03:12 posle podne »
umro mi tamron :( danas ok sam sliko babe i dedu kad su dosli da vide unuku za prvi rodjendan ..

posto sam od svih ovih sprava koje sam probavo i koje imam najvise koristio taj 24-70 f/2.8 kontam da treba da uzmem opet nesto slicno (svakako cu odneti tamrona u servis) .. taj bi verovatno uzeo nov u usa (mada i ljuba ume tu da iznenadi sa ponudom vrlo cesto) .. tako da treba da vidim "sta" je to sto mi pije vodu .. koji mm gore dole ali to je range koji me zanima, ne treba mi bolje od 2.8 ali ne bi ni losije ..

- ne mora da bude ostar ko zilet ali mi je bitno da ne masi fokus i, da, mora da ima autofokus, manuelce imam razne ali to meni ne radi posao za ovo za sta mi sluzi 24-70
- mnogo mi znaci da ima stabilizaciju u objektivu posto nisam od onih sa "mirnom rukom"
- ne patim od marke, volem canon L objektive al se ne gadim ni samayanga ako radi posao, i noname mi je skroz ok
- ja na kisu ne izlazim tako da me zaptivenost ne tangira preterano al svakako ne smeta :D
- kinta nije generalno problem (ako nemam sad imacu za x meseci bitno samo da znam sta planiram pa cu ja vec skupiti)

ima ko savet?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2018, 11:37:23 posle podne »
Nema tu preterano jednostavnog saveta. Canon L je dosta skup, Sigma Art takođe, a ostali su ipak dosta ispod. Stara Sigma (ne-Art) mi nikad nije legla, a stari Canon je baš krupan balvan. Prodaj da potražiš po oglasima i probaš. Možda ti bude legao. Ako fokus dobro gađa, to traje koliko hoćeš.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2018, 06:50:32 pre podne »
rekoh da cena nije glavno pitanje tu .. ako je canon v2 ubedljivo najbolji i vredan tih para koje kosta, cu skupim za njega, nece biti ove godine sigurno al bice sledece..

mislis da ne idem na isti taj tamron v2 ? na primer (ovaj v1 je bio prilicno dobar) https://www.bhphotovideo.com/c/product/1345957-REG/tamron_afa032c_700_sp_24_70mm_f_2_8_di.html
sigma ima slicnu cenu (100e vise) https://www.bhphotovideo.com/c/product/1321309-REG/sigma_24_70mm_f_2_8_dg_os.html/i/BI/5982/KBID/6868
canon je jos 500 preko sigme a nema stabilizaciju https://www.bhphotovideo.com/c/product/843008-USA/Canon_5175B002_EF_24_70mm_f_2_8L_II.html

za sigmu sam citao neki review da joj autofokus u low light situaciji ne radi dobro i da joj je to jedina mana ali ne znam koliko je to realno ili svadbarsko proseravanje, tj koliko to mene pogadja uopste, tamron v2 nisam video nigde neki valjani review .. canon je canon .. v1 ima polovan za cca 550-700eur ali su uglavnom 10+ godina stari i prosli sito i reseto svi (sa jednim momkom sam hteo da se menjam za moj tamron da malo on proba tamron sa IS a ja malo canon ali njemu crko flet na canonu u dslr-u je na servisu, meni crklo neki dan stagod na tamronu, i on ce u servis) tako da mi se nesto ne daje 7 glava za nesto sto ce potencijalno za 2 meseca da trazi servis (i pitanje kako ce se ponasati posle istog)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2018, 09:43:50 pre podne »
Ne znam... sa Sigmom imam fina iskustva, ali sveukupno Canon 24-70 mk2 je najbolje rešenje, po svim mogućim parametrima. Jedini koji može da mu stane na crtu, u preseku kvaliteta optike, izrade i pouzdanosti je f4 IS verzija, ali je ona namenjena onima kojima blenda nije bitna. Taj objektiv je moj apsolutni favorit. Biser koji jako podseća na 70-200 f4L IS, koji je nekada bio sinonim za prajm kvalitet u zum aromi.

Tamron... znam da se mnogi ne bi složili, ali ja sam sve to obilato drndao na mnogo kombinacija/sistema i jednostavno - uvek mi se C/N varijante nameću kao daleko najbolje varijante u tim šljakerskim klasama. Istina, Nikonova ranija verzija je imala ozbiljnih problema sa helikoidima, gde je čak i servis reko bio od pomoći, ali tebe to svakako ne interesuje. ;) Tamron, imam utisak, i dalje nije uspeo da reši pitanje kolor-formule, da nekako izostavi color-cast koji je prisutan na snimcima s njihovim objektivima. To je nekada bio "zaštitni znak" Sigme, ali su oni to rešili nešto pre uvođenja Art serije. Tamron, po mojim iskustvima sa više novijih objektiva, i dalje kuburi s tim. Neko to i ne primećuje, ali ja primećujem i ne leži mi. Nikad se nisam navikao ni na njihovu mehaniku. Mehanizam retko kad radi fluidno i meko... uvek mi nekako zapinje, pa onda naglo olabavi... može to biti i do konkretnih primeraka, ali je to recimo nemoguće videti kod Art Sigme ili Canona.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2018, 09:48:54 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2018, 11:44:46 pre podne »
Ne znam... sa Sigmom imam fina iskustva, ali sveukupno Canon 24-70 mk2 je najbolje rešenje, po svim mogućim parametrima. Jedini koji može da mu stane na crtu, u preseku kvaliteta optike, izrade i pouzdanosti je f4 IS verzija, ali je ona namenjena onima kojima blenda nije bitna. Taj objektiv je moj apsolutni favorit. Biser koji jako podseća na 70-200 f4L IS, koji je nekada bio sinonim za prajm kvalitet u zum aromi.

znaci kenjon ... toga sam se i bojao ...

za F/4 imam 24-105 F/4 sa kojim sam ja vrlo zadovoljan, nema mnogo svrhe uzeti 24-70 F/4 pored njega

uvek mi nekako zapinje, pa onda naglo olabavi... može to biti i do konkretnih primeraka

to je i moje iskustvo kod tamrona ali mi nije smetalo

nista to je to jbg, prestanem da kupujem gluposti ko ovaj 1ds sto sam uzo za bezveze, mozda ga uvalim nekom (tupava sprava nema mogucnost ozbiljne kontrole kroz usb), eventualno uvaljam isti +nesto od gluposti koje su se nakupile a koje ne trosim, popravim tamrona, prodam tamrona, i uzmem kenjona 24-70 2.8 v2 ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2018, 11:17:27 posle podne »
Canon 2,8 je odlican ali mislim da nema stabilizaciju.
1ds - sta je to?

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2018, 02:17:25 pre podne »
Canon 2,8 je odlican ali mislim da nema stabilizaciju.

pa V1 nema a i V1 uglavnom valjaju polovne stare po 15 godina koji su na 2 klika do crkavanja flet kabla, a onda otvaranje objektiva, servis, dal je to posle toga to ili nije, dal je lik koji je servisirao stavio jezik u odgovarajuci ugao kad ga je tvikovo... sta znam..

1ds - sta je to?

ma ja kupio tenk, idiot (ja, ne tenk), https://www.dpreview.com/reviews/canoneos1dsmkii/ nisam mogao da odolim ... mislio da mogu da napravim foru da ga iskoristim ovde za neke timelaps snimke, ali se pokazalo da je previse mator ipak sto se elektronike tice, ima skoro pa nula kontrolu preko usb-a :( .. (bolje radi 350D :( ) ... realno sad sam kupio IR daljinac da ga dekodiram pa cu da ga kontrolisem tako ali pitanje kako ce to sve da se ponasa jer nema feedback da je zavrsio ili nije... zeni tezak, 350D joj je bolji...  no sta je tu je.. lep je za policu, a mozda nadjem ludaka koji ce mi vrati ulozenih 4.5glave za njega koliko sam ulozio
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2019, 06:17:25 posle podne »
ok, sad mi je sansa da dovucem iz usa za koji dan ... znaci ovo je ponuda ..
Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM Lens
Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art Lens
Tamron SP 24-70mm f/2.8 DI VC USD Lens
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Lens

meni je nesto "Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Lens" favorit, canon na drugom mestu, ali cuh da je ova art sigma do jaja i dajoj je stabilizacija do jaja ... tako da .. aj finalne ideje ko sta ima, znaci uzimam novo, u usa, (link na neki dobar shop takodje potreban, mozda bhphoto nije najbolji, ili neka radnja u cikagu)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2019, 09:36:26 posle podne »
upravo kupljen canon :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2019, 09:40:25 posle podne »
mashala :)
ozbiljno pojacanje..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: ~24 - ~70 predlog? F/2.8
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2019, 02:58:08 pre podne »
mashala :)

cek da stigne (ocekujem za par nedelja) prvo :D .. malo me iznenadio onaj porez ka kraju kupovine al, jbg davno nisam bio u usa u ozbiljnom sopingu.. izaslo me torbica za njega + staklo + neki free kit 1600e (b&h) ... jbg kako mi je crko tamron 24-70 ono ne uzima mi se aparat u ruku jbt toliko sam se navikao na njega, mislio sam da uzmem tamron v2 ali ipak .. mislim tu je cela ova tema sve je jasno .. odlucio sam ze za canon posto, stabilizacija jeste super ali ja sa mk4 mogu dignem iso i dobijem to sto bi dobio stabilizacijom na tamronu a ipak gledao sam review i primere i .. ipak canon lepse crta

elem, ideja je da uzmem posle njega za mesec dva (kad buraz bude isao za usa ponovo) 70-200 f/2.8 is v3 i da zavrsim sa foto opremom, ostavicu prajmove, ne pada im cena kontam bolje da sede u ormaru nego da ih prodam i potrosim pare, sve ostalo cu rasprodam od stakala .. 24-70 i 70-200 mi zaokruzuju 90% mojih potreba, onih 10% ako mi zatreba cu platim nekog, pozajmim, iznajmim, ukradem na dan .. stagod.. kapiram da sam zavrsio 1/1 sa kupovinom foto opreme, necu pratim dalje sta se pravi uopste, mogu guraju R, mogu guraju Z .. nista me vise ne tangira.. mozda je bilo pametnije da sam sacekao novi R i uzeo ova dva stakla u R verziji al iskreno ne mogu da prezalim toliki pad cene mk3 i mk4 tako da kontam da su to moja dva tela za narednih 20 godina ... a posle ko zna, mozda ce mu ugrade neku kameru u vugla :D ... tako da, uskoro za ocekivati puno lepih, mazenih i pazenih stakala na prodaju (+ tamron v1 ce da ide isto u prodaju ako uspe da ga poprave u dslr-u, krenuo nesto da se "bacaka", radi lepo, lepo lepo, i onda se odjednom "trzne" .. valjda se nesto tripuje stabilizacija on jedini nije "mazen/pazen")


5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu