Autor Tema: religiski objekti i blic ?  (Pročitano 14181 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: religiski objekti i blic ?
« Odgovor #20 poslato: Septembar 24, 2018, 07:37:06 posle podne »
uvrede

nesto raja postala mnogo osetljiva svi se nesto vredjaju i boje da ne uvrede druge ... ne znam odakle to ide al ...

mene gotovo nemoguce uvrediti

p.s. svatio sam sta si mislio :D ... F/2 je na 135mm 3cm ako je subjekat 3m od mene
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: religiski objekti i blic ?
« Odgovor #21 poslato: Septembar 25, 2018, 09:49:54 pre podne »
sunce ti poljubim da ti poljubim ... evo ga rasplet .. dodje mi da placem i da se smejem istovremeno ...

elem, poslao sam burazu 200 fotki, nisam zadovoljan ni sa jednom :( .. ali bukvalno, mislim da nisu ni na nivou snapshota al reko nema veze neka ima pa neka brise... pritom ja uopste nisam strog tu prema sebi, svi znate kakve sam fotke dizao na forum kao "acceptable" ..

javili mi da su "moje slike mnogo bolje od onih sto su dobili od prof. fotografa" ... jbt, pa sta im je ta cura poslala ?!!?!? ako je ovo moje bolje ?!?!? ko se to danas sve prodaje kao "profesionalni fotograf" ?!!?!
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: religiski objekti i blic ?
« Odgovor #22 poslato: Septembar 25, 2018, 10:07:13 pre podne »
"prodaju" se kao pro fotografi oni koji danas odu u radnju i kupe fotoopreme u iznosu 30000 KM  (15000 eura), dodju kući i na internet stave-ne fotke sa vjenčanja-nego kojom opremom fotkaju...... :(

Nažalost, to prolazi kod mladenaca, jer na razgovoru prije vjenčanja kad vide ili čuju koliko vrijedi oprema fotografa-smatraju da "se podrazumijeva" da fotke moraju biti odlične, jer "dobar aparat SAM pravi odlične fotke".......(i opet pišem-nažalost takvom razmišljanju!)...... :(

e onda.......kad se pojavi @Dalibor sa svojim retro aparatIĆEM Fujifilm kažu-"Ma 'ta ćeš ti sa tim malim prdavcem napravit, idi kupi VELIKI aparat/pravi muški!".......... :(    Nažalost ! :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: religiski objekti i blic ?
« Odgovor #23 poslato: Septembar 26, 2018, 04:25:57 pre podne »
Ispostavilo se da sam ja imao problem, a ne oprema.
Nije to redak slučaj. A ti imaš mnogo goru situaciju sa dubinskom oštrinom; nije lako.

oprema pogadja evo danas sam ih malo jurio po kuci ... jbt nisam ocekivao da je 100mm F/2.8 toliko plitko .. malo bi zavrno, sad mi jasno sto svadbari slikaju na F/5.3 :( ... da ne spominjem da nemam ideju odakle da krenem sa obradom ovoga :( .. posebno sto .. moje dete pa sta god mu uradim ne svidja mi se :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu