Autor Tema: Problem ili greška  (Pročitano 2891 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kullboys

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Problem ili greška
« poslato: Novembar 01, 2018, 09:24:36 pre podne »
Imam jedan problem ili sam možda samo zalutao pa tražim pomoć ovde od iskusnijih i pametnijih.Ovako,imam canon 700d sve normalno radi,ali kada pokušam da otvorim u lR5 ili PS5 oni jednostavno pokažu samo JPG fajlove a raw kao da ni nepostoje.Jednostavno ih nema.Na samom aparatu ih redovno prikaže.Probao sam jpg+raw i čist raw ali se i dalje prikazuje samo jpg.E sad da li je do aparata nešto ili ustvari pojma nemam nije mi ništa jasno.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem ili greška
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2018, 09:44:39 pre podne »
Zdravo, pa probaj ih otvoriti na drugom kompu, nije jedini kompjuter na svijetu....... ;)
trebas instalirat plugin za RAW..........
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Problem ili greška
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2018, 05:35:44 posle podne »
ali kada pokušam da otvorim u lR5 ili PS5 oni jednostavno pokažu samo JPG fajlove a raw kao da ni nepostoje.

ne znam koji je format raw-a od 700D ali CS5 paket od adoba recimo ne ume da cita 5dmk3 fajlove (a CS6 ume ali ne ume 5dmk4)... tako da je verovatno to problem, tvoj stari cs5 ne ume da cita fajlove od 700D.

ne znam koji najnoviji ACR moze da se instalira na CS5, njega kad upgradeujes onda dobijes mogucnost da citas novije RAW formate. ... imas ovde na forumu linkove na najnoviji ACR, povuci, instaliraj, verovatno ce ti resiti problem: http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=2222.0
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Problem ili greška
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2018, 05:38:27 posle podne »
evo sad gledam ACR od verzije 7.4 podrzava 700D a ta verzija ne moze na CS5, najnovija verzija koja moze na CS5 je 6.7 i ona ne podrzava 700D ..

dakle moraces ili da konvertujes RAW nekim od canon alata (u recimo tiff) pa onda to da uvlacis u LR/PS ili da upgradeujes taj CS5 na bar CS6 ako ne na najnoviji CC2019

konverziju mozes da uradis sa DNG konverterom:
http://download.adobe.com/pub/adobe/dng/win/DNGConverter_9_9.exe
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Problem ili greška
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2018, 06:04:32 posle podne »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu