Autor Tema: Pa da vidimo ko je gde..  (Pročitano 5167 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pa da vidimo ko je gde..
« poslato: Septembar 21, 2018, 10:19:38 posle podne »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2018, 11:03:35 posle podne »
Za mene Olympus kao vođa za mirroless aparate. Mislio sam da su Fuji i Sony kolovođe.  Ali to je možda samo do mene.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2018, 10:00:35 pre podne »
Moguće da je kod nas Fuji više zastupljen nego Oly. Takođe verujem da u DSLR segmentu kod nas Canon nije toliko mnogo popularniji od Nikona. Međutim kad vidim šta ljudi nose po ulicama stranih gradova onda mi gornja lista i nije toliko iznenađujuća.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2018, 11:50:05 pre podne »
problem je sto puno ljudi smatra svoj izbor ili grupe istomišljenika referentnim za ceo svet.
Zapravo tek kada se pogledaju tabele na svetskom nivou vidi se pravo stanje stvari..

Nije samo Fuji problem (kojeg pak ovde nema nigde), nego i Sony koji je u defanzivi posle tog izleta iz 2015-te, a kod nas uglavnom važi fama da je on u teškoj ofanzivi..
Oly pak iznenadjuje.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2018, 01:46:51 posle podne »
nisam gledao kako se prave te tabele ali "po ulicama stranih gradova" - ako pricamo o turistima i slicno tu nema mnogo mesta "fanboy" prici, ljudi kupuju ono sto ima njima lokalno najbolju podrsku i najbolje je izreklamirano.. ja radim sa rajom kojoj $$$ ne pravi nikakvu razliku (dal je dao nulu vise za aparat, ako hoce da ima aparat ne predstavlja razliku) i recimo u toj prici je par ljudi sa canonom (5dmk2/3) brdo njih sa raznim olympus rugged kompaktima i jedan sa sony milcom .... niko od njih se ne bavi fotografijom, imaju aparate "kad zatreba", "kad oce nesto da zapisu", "kad ..." ... od par drugara koji se bave fotografijom "ozbiljno" iz te price "bogatih" jedan je na canon dslru, jedan na olympus (nemam pojma dal je milc ili dslr ali pravi nesto 30 fotki u sekundi ?!?!?) i dvoica na fuji ...

tako da ako gledam "ne-fotografe" (znaci vake ko ja, mogu si priuste sta god, vole fotkaju tu i tamo, nemaju pretenzije da se bave fotografijom) ove tabele su pun pogodak, ako gledam ljude koje zanima fotografija kao umetnost, ove tabele nemaju vezu sa vezom
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2018, 06:58:31 posle podne »
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2018, 09:38:05 posle podne »
Što se Olija tiče, ja sam ga malo susretao po internetu  a malo i u stvarnom svijetu. Radim na mjestu gdje se srećem sa puno turista a i krećem se po inostranstvu. I uglavnom kod tih ljudi srećem Canon, Nikon i  Sony. I većinom kompakte i DSLR.
A onda se zapitam đe ja živim kad mi je kupovina fotoaparata luksuz. Moram da štedim dvije tri godine da kupim aparat i da me košta manje od hiljadu eura (mislim na cijeli sistem DSLR).
Baš lijepo.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2018, 12:17:32 pre podne »


Jel ovo bilo neko glasanje?   :D


Zar tako izgleda.. :)

Po meni je Oly idealan turisticki foto sistem.
Malih dimenzija, izuzev ako se ne ide na najjaci model, i mala kvalitetna i ne preskupa optika..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Pa da vidimo ko je gde..
« Odgovor #8 poslato: Septembar 23, 2018, 04:25:51 pre podne »
Po meni je Oly idealan turisticki foto sistem.
Malih dimenzija, izuzev ako se ne ide na najjaci model, i mala kvalitetna i ne preskupa optika..

ubedljivo najjaci rugged sistem kod kompakata koji je odlicno izreklamiran ...
 - prodaju ga za predjene letece milje (ja putujem ispodprosecno i mogu da uzmem realno najnoviji rugged olympus svake dve godine na milje + neki sitan kesh tipa 50eur, sto znaci ovi koji su u "turizam" fazonu, penzosi i slicno, mogu uzmu najnoviji fraj svake godine)
 - odlicni (placeni) reviews u magazinima koji se valjaju u avionima, turistickim agencijama...
 - reklame po aerodromima, pre filmova u avionu ..

i na sve to, od svih rugged sistema koje sam ja probao (a probao/kupio panasonic, probao oly, canon, nikon, fuji, sony)
 - ima najbolju kontrolu
 - pravi najlepse fotke
 - ima do jaja "inteligent mode" za ljude koje zabole sta je expozicija, blenda, iso ...
 - "najvise je rugged" (posebno u poredjenju sa sra123.. koje valjaju nikon i canon koji su "rugged" zato sto mogu da pokisnu, ako ti ispadnu mozes ih ostavis u prvom kontejneru)

tako da nije cudo sto ih prodaju na kontejnere :D ...

e sad ne znam kakvi su im milc/dslr .. vidim da su i oni popularni dosta medju turistima..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu