Autor Tema: Sjaj fotoaparata  (Pročitano 5037 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Sjaj fotoaparata
« poslato: Septembar 13, 2018, 05:41:08 posle podne »
hmmm, možda naslov nije najbolji ali evo šta me interesuje.....ima li neko sredstvo za fotoaparate(to sam vidio na oglasima fotoopreme) gdje su "uglancani" aparati nekim sredstvom (ali ne znam kojim? ) e to sredstvo bih i ja trebao nabaviti, planiram ovaj G15 još malo da uljepšam, da ga usjajim, a ne bi bilo loše i ove ostale aparate da uglancam......?

Pretpostavljam da nije preporučljivo sa WD-40 sa vanjske strane usjajiti aparat?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2018, 06:13:06 posle podne »
wd40 ce kao i bilo koje drugo ulje da ga usjaji ali onda ti uvek budu malo masne ruke kad rukujes njim, ako ti udje wd40 (ili bilo koje drugo ulje) po staklima roknuces se .. tako da ne bi preporucio .. on svakako lepo cisti i plastiku i metal i lepo sjaji posle toga ali ostane masno... imas dry-ptfe kojim moze lepo da se usjaji i da se otklone viskovi ali ne znam kako bi se ponasao na aparatu

ako se ja dobro secam on je od nekog metala koji deluje kao da je kovan (nije gladak) i ima onu gumicu napred ... gumicu napred idealno cetikcom za zube i sredstvom za ciscenje gumenih valjaka na pisacim masinama ... imo sam ovde ne mogu se setim kako se zove mislim da sam dao caletu .. ako nadjem saljem tacno ime..

a metalne i plasticne delove, najbolje nekim sredstvom za staklo... sve ostalo ti je nesigurno, i to gledas da stedstvo za staklo bude bez amonijaka obavezno da ti ne izbeli plastiku
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2018, 08:18:04 posle podne »
hvala arhi na korisnim savjetima.....nekad su ljudi stavljali na kokpit u autu nekakvo mlijeko za plastiku, .......a onaj sprej za tablu ne bih eksperimentisao, jer ima u sebi neke agresivne sastojke, ja sam tako spricao u opelu sa tim sprejem za tablu i sve mi se smežurala plastika/displej za sat i radio stanice.....tako da ne bih sa sprejevima,

to mlijeko za instrument tablu sam tražio na dvije benzinske pumpe-na jednoj se čudio kakvo je to mlijeko, na drugoj mi se tip počeo smijati......

:(
ne znam kako se zove to mlijeko, sjećam se da su ga ljudi upotrebljavali na svojim skupocjenim limuzinama, i kažu da je to odlično sredstvo, a nema u sebi agresivna dejstva.......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2018, 10:42:16 posle podne »
Bolje potraži to mlijeko na nekim auto praonicama :)
Meni je čovjek dao neko na poklon,mogu ti slikati sutra. A viđao sam i na buvljoj pijaci da ima,mada ne znam da li je to isto.   :D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2018, 11:28:14 posle podne »
Bolje potraži to mlijeko na nekim auto praonicama :)
Meni je čovjek dao neko na poklon,mogu ti slikati sutra. A viđao sam i na buvljoj pijaci da ima,mada ne znam da li je to isto.   :D
Hvala Simke....a jesi li pokusao da sa tim mlijekom usjajis svoj fotoaparat? Volio bih cuti rezultate.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2018, 02:03:46 pre podne »
za ovaj sprej nema se sekiras to je specijalno za ciscenje gume, staroj gumi se vraca sjaj i elasticnost, samo da iskopam tacno koji znam da je dobar, posto ja uvek taj isti koristim ... meni licno najvise koristi za onu gumu koja vuce papir na stampacu :D .. time kad je ocistis vrati joj se elasticnost pa lepo vuce papir, ne kliza
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Sjaj fotoaparata
« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2018, 11:24:52 pre podne »
Nemoj kokpit sprej - i on je mastan. Mleko je za kozu ne za plastiku.
Ocisti novom dobrom magicnom krpom, i finom vatom i alkoholom pa onda opet ispoliraj mekom filcanom krpom, nista vise.

Pazi da ne skines farbu :D