Autor Tema: Vodena devica  (Pročitano 3733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Vodena devica
« poslato: Avgust 20, 2020, 08:08:44 pre podne »
Primetivši da to povremeno radi, ovog mališu sam čekao da raširi krila :)

Nisam siguran, ali mislim da je u pitanju mužjak vodene device poznate kao "beautiful demoiselle" (Calopteryx virgo), inače jedne od (naj)krupnijih vrsta, zastupljena i kod nas.

Fotografisano pored Zlotske reke, u istočnoj Srbiji.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže zook

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vodena devica
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2020, 11:36:12 posle podne »
Гледај да следећи пут тело девице буде паралелно са равни сензора тако да снимак буде оштар по целој дужини...

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vodena devica
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2020, 08:44:45 pre podne »
Gledao (i imao i takvih snimaka iz serije), ali mi je ovaj sa raširenim krilima bio najinteresantniji, a zbog situacije na samom terenu nisam mogao bolje ovde... :(

Insekt je bio na listu do same vode, na strmoj obali, gde sam se ja zdušno trudio da ne završim u reci sa sve aparatom, dok sam isti držao skroz ispruženih ruku, okrenut 90 stepeni horizontalno levo, sa izvučenim ekranom kako bih mogao iole da vidim šta radim. Da ne pričam koliko je nezgodno bilo zadržati fokus gde treba, na 80mm i minimalnoj fokusnoj distanci od nekih tridesetak santimetara, plus zadržati kadar i ne ''stresti'' fotku... :P

Ali verujem da si to sve ti već mnogo puta iskusio i sam ;D Ako ništa drugo, ''model'' me je svojski ''ispoštovao'', više puta je uzletao, ali se odmah vraćao na isto mesto. Na žalost svaki put mi sve više okrećući leđa, gde ja nisam mogao da pratim promenom položaja (duboka, hladna voda 8) ), pa stoga i ova fotka takva kakva je.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Vodena devica
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2020, 02:48:36 posle podne »
BugA lep je to snimak,...kvari malo i to krilo koje je u prednjem planu i izlazi iz fokusa...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Vodena devica
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2020, 05:29:02 pre podne »
Axa, vrlo dobro uhvaćeno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Vodena devica
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2020, 04:10:11 posle podne »
Lepo BugA, imas jos koju? :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100