Autor Tema: Preporuka za kupovinu aparata  (Pročitano 4435 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markovicpd123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Preporuka za kupovinu aparata
« poslato: Jun 03, 2018, 10:40:58 pre podne »
Pozdrav, planiram da počnem da se bavim fotografijom. Treba mi par saveta. Planirao sam da kupim Nikon D3300, D3400 ili Canon 1300d. Treba mi saveta od malo iskusnijih fotografa. Koji su nedostaci kod ovih aparata? koji uzeti? uz koji cu imati najvise mogucnosti? Ili eventualno neki vas predlog nekog drugog aparata. Hvala unapred!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za kupovinu aparata
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2018, 12:26:38 posle podne »
Koliko te zanima snimanje video materijala?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže markovicpd123

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za kupovinu aparata
« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2018, 01:59:52 posle podne »
ne toliko, svakako je bitno, ali nije mi primarno, vise bih se posvetio fotografisanju
« Poslednja izmena: Jun 03, 2018, 02:04:54 posle podne od strane markovicpd123 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za kupovinu aparata
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2018, 01:22:22 pre podne »
Razlike između D3300 i D3400 su bukvalno minimalne, a po kvalitetu slike ni 1300D ne odstupa. Generalno je svako današnje telo dobro za fotkanje, samo se neke sitnice razlikuju kao npr. obrtni ekran, dužina trajanja baterije, ugrađen WiFi, Blutooth, opseg podešavanja za video režim, brzina rafala, broj krstastih fokusnih tačaka, i slično.

Kvalitet same fotografije je na krop telima prilično ujednačen i teško bi primetio ratliku sem direktnom usporedbom dve fotke na velikom monitoru. Recimo da bi D5300 bio malo ispred ove trojice po kvalitetu slike i ostalim parametrima. Ako nemaš nameru razmišljati o njemu, onda se ne moraš puno dvoumiti. Ja bih, što se ova tri tiče, gledao koje motive ću da slikam i koji objektiv planiram da kupim, pa bih prema tome napravio jeftiniju kombinaciju telo+budući objektiv(i).
« Poslednja izmena: Jun 04, 2018, 01:26:09 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D