Autor Tema: sony rx100 za pocetnika  (Pročitano 6004 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pedjolino76

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
sony rx100 za pocetnika
« poslato: Februar 27, 2018, 11:52:59 posle podne »
Dobar dan nov sam na forumu pa me zanima neka preporuka.Moj sin zeli malo da se bavi fotografijom ono kao hobi .Pa me zanima za pocetnika da li bi preporucili neki skuplji kompaktni foto aparat kao sonu rx100 ili da nadjem neki dslr.Ja pretpostavljam da ce vecinom da slika sve i svasta,posto volimo da se setamo gradom ,obilazimo sajmove,muzeje.Pretpostavljam da je dslr bolji al je i glomazniji i koliko smo skontali treba posebna  sociva za pejzaze za portrete i sve to.Pa me zanima vas savet posto verujem da ovde ima iskusnih i dobrih fotografa,koji bi dali dobar savet.hvala.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2018, 01:40:23 pre podne »
koji god aparat da uzima neka bude siguran da na aparatu moze da koristi "manual" mod i da rucno bira expoziciju, blendu i iso vrednost ... vecina kompakata to ne moze (na primer moj panasonic lumix ili moj stari olimpus ili klincev sony ili ..) to mu je jedino "moranje", sve ostalo je nebitno za "prvi dan"... mada ako vec uzima i nece glomazno neka pogleda neke polovne milceve
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pedjolino76

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2018, 07:47:24 pre podne »
polovne milceve nerazumem iskreno sta to znaci ,a ovak sony rx100 nema manuelni mod predpostavljam.

Van mreže pedjolino76

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2018, 07:58:37 pre podne »
polovne milceve nerazumem iskreno sta to znaci ,a ovak sony rx100 nema manuelni mod predpostavljam.
A koji aparat preporucujete onda da uzmemo gledali smo polovne nikon d3100 canon eos 1100

Van mreže Zejtin014

  • Junior
  • *
  • Poruke: 51
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2018, 10:05:48 pre podne »
Polovni milcevi su polovni MILC aparati (znaci Mirrorless camera odnosno kamera bez ogledala). Procackaj po netu razliku izmedju DSLR i MILC aparata.
Canon 600D
Canon 50mm f1.8 STM
Canon 24-105mm f4 L USM
Pentacon 135mm f2.8
Helios 58mm f2

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2018, 01:47:29 posle podne »
Imas ovde na sajtu sve, vrlo pregledno. https://pcfoto.biz/ :)

Predlazem ti da pogledas ova cetiri tipa fotoaparata - Dslr, MILC, Prosumer i Superzum, a od ove poslednje dve grupe proveri da li imaju rucne kontrole ili podesavanja.
Ovde sam ti dao primer za SonyRX100IV koji spada u Prosumer aparate sa rucnim podesavanjem.
Pored imas i blog i aktuelne vesti, a mozda najvaznije, trenutne cene i stanje. :)
Malo istrazuj i slobodno pitaj ako treba neka pomoc.

Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2018, 05:09:06 posle podne »
A koji aparat preporucujete onda da uzmemo gledali smo polovne nikon d3100 canon eos 1100
To su OK aparati za početnike. Za nešto ozbiljnije trebaće najpre bolji objektivi, stativ, ranac, blic, pa tek onda jači aparat. Naravno, posebni objektivi za portrete i pejzaže, koji se kreću od 250 EUR, pa na više po komadu. Ako ne želi da ide toliko daleko onda je baš negde od Sony RX100 mk1 pa nadalje korektno rešenje. On ima Manual Mode koliko znam.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pedjolino76

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2018, 08:51:54 posle podne »
Mislili smo neki polovan sa vec nekim osnovnim objektivom ,pa da malo proba da slika.A sad vremenom i naravno finansijama da vidimo sta dalje.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: sony rx100 za pocetnika
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2018, 12:21:00 pre podne »
Mislili smo neki polovan sa vec nekim osnovnim objektivom ,pa da malo proba da slika.A sad vremenom i naravno finansijama da vidimo sta dalje.

a vidju imam ja idealnu ponudu za 1400 eur :D ... do jaja telo (jedno od najboljih ikad), malo preslo, osnovni objektiv i externi blic, sve sto mu treba da pocne :D a bogami i da radi neko duze vreme, samo vremenom da dokupi jos objektiva :D .. po meni to je idealni setup za (opet po meni) do jaja cenu .. to telo je potpuna perverzija ... samo kontam da je to neki dinar vise nego ste planirali

http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=8738.0
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu