Autor Tema: Mobilni telefon  (Pročitano 3514 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Mobilni telefon
« poslato: Oktobar 23, 2017, 07:22:10 posle podne »
Ovako, kupio sam skoro polovan kineski mobilni telefon one+, fin mobitel, dobrih karakteristika, medjutim saznao sam poslije na internetu da mu se ne mijenja baterija, mislim, navikao sam na starom da vadim bateriju, doduše još nije za zamjenu, ali mi ovo baš čudno da se kod ovih novijih generacija mobilnih ne može zamijeniti baterija, a šta ako........?  :(
Pa imam pitanje za iskusne poznavaoce mobilnih-da li ipak servisi mogu zamijeniti bateriju kad mu jednog dana "ode"....(mnogi me pitaju-pa koliko ti to godina misliš živjeti....?  :) :)  ), eto samo me interesuje da li se ipak nekako može mijenjati baterija ili kad "ode"baterija mogu baciti komplet mobilni.....?   :(
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2017, 07:24:17 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Mobilni telefon
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2017, 09:00:25 posle podne »
moze na svakom da se zameni baterija, pitanje je samo isplativosti (nova baterija za njega ume da kosta previse a ruke za servis, otvaranje, lepljenje nazad .. kostaju takodje) pa se to redje radi, veci problem je sto na brdo mesta ne mozes sa takvim telefonom (na primer kod mene u firmi - oracle - na sastanku je obavezno da se izvadi baterija iz telefona, ili telefon moras da ostavis doma)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mobilni telefon
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2017, 02:50:08 pre podne »
Moze da se zameni baterija...a i ti mozes da uzmes onaj prenosivi punjac od 5-10k mAh, pa da punis telefon kad ti zatreba... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mobilni telefon
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2017, 10:18:42 posle podne »
Moze da se zameni baterija...a i ti mozes da uzmes onaj prenosivi punjac od 5-10k mAh, pa da punis telefon kad ti zatreba... :)
Da, vidio sam na you tube kako da se zamijeni baterija, jest malo pipav posao i treba alata i polako sve raditi.....e sad me interesuje taj eksterni solarni punjač, da li je neko imao iskustva sa njima, koji uzeti, ima cijene od 8 KM pa preko 100 KM.....koliko je isplativo kupiti neki solarni punjač od 5000 mAh....?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mobilni telefon
« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2017, 12:40:07 pre podne »
Evo za primjer, ja sam dobio ovaj prije pa skoro 1 godinu da ga testiram i napravim recenziju:
https://youtu.be/0g1X0qejXn8 - moja recenzija, moj kanal.
Pustio sam ga sinu, gleda crtace na YT, tu i tamo koju igricu zaigra + ja ga aktivno koristim za snimanje android igrica, posto ja licno koristim iphone.
I dalje izgleda kao nov, baterija drzi lagano dan, cijeli dan igrica i you tube-a bez problema. Brz je, fluidan, baterija se puni brzo.
Jedino, kamera je srednja zalost, upotrebljiva je, ali ono... lose je to.
Isto tako zvucnici su piskavi, ostalo, na jako zavidnom nivou kvaliteta, recimo taj telefon sada kosta, nekih 140eur u kini ili 170 eur u eu, za te pare top :)