Autor Tema: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?  (Pročitano 4696 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« poslato: Avgust 20, 2017, 12:34:56 posle podne »
glupavo pitanje mozda al ..
1. udjem u kafic, fotkam 20 ljudi ne pitam nikog nista, odem
2. izadjem na ulicu, fotkam 20 ljudi, ne pitam nikog nista, odem

odem kuci, "razvijem" fotke, krenem da ih postujem po forumima, na fb, na instagram....

ok ili ne?

kontam jbg na javnom su mestu, ko ih sisa... al opet, kontam, ne bi voleo fotke mene podignute nigde bez pitanja..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2017, 02:39:10 posle podne »
ako nema naljepnice ili nekog drugog znaka na ulazu u kafiću da je zabranjeno fotografisati ljude onda smiješ fotkati, uostalom-svi se selfiraju u kafićima sa onim glupavim/pametnim mobitelima, ako je zabranjeno onda je i njima zabranjeno, a ne samo sa dSLR......napolju pogotovo smiješ slikati koga hoćeš, šta hoćeš i čime hoćeš, bilo je slučajeva da su mi napolju "nešto" k'o pokušali braniti-ja im samo kažem da ne ometaju "sedmu silu" ili ću im pozvati policiju...... ;D ;D ;D ;D ;D

samo opušteno, takva ljudina kad se pojaviš oni treba da se svi prepadnu...... ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2017, 02:46:47 posle podne »
:D ma nemam ja problem generalno ako mi neko kaze "nemo slikas", ja necu.. postujem to, ali kontam ono sedim neki dan u kaficu cekam zenu i skljocam jbg u kaficu sedi jedna cura sa momkom, on mi okrenut ledjima, realno jedino sto mogu fotkam je ona (posto mi teska guzica da ustanem i pogledam dal mozda ima neki drugi kadar mada napolju je 40C ako izadjem verovatno cu odma riknem) ... sad ja sam vise isprobavo tamrona (interesantno staklo, prevazislo ocekivanja) sta moze i kako se ponasa ali skljocno sam curu jedno 30 puta .. i sad ono nit ja znam ko je ona nit ona mene zna, krenem npr dizem njene slike po internetu :D :D ... deluje mi malo truba, a opet, sta znam, mozda je i normalno :D pa reko da priupitam iskusnije :)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2017, 04:07:00 posle podne »
Pa sta znam, mozes da ustanes i da zamolis prisutne za paznju i pitas da li neko hoce da ga fotkas za FB besplatno, jer hoces da testiras novi objektiv, i da ponuda vazi dok ne popijes kafu ili ti ne dodje zena ...  ;) :D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2017, 04:17:41 posle podne »
Pa sta znam, mozes da ustanes i da zamolis prisutne za paznju i pitas da li neko hoce da ga fotkas za FB besplatno, jer hoces da testiras novi objektiv, i da ponuda vazi dok ne popijes kafu ili ti ne dodje zena ...  ;) :D :)

heh, dobra fora :D verovatno bi mi i pozirali :D

generalno me zanima neki "Common practice" tu .. kapiram ne mogu da stavim fotku nekoga na proizvod bez da imam dozvolu, da podignem tetu na stok foto sajt i slicno bez raznih odobrenja, al za ono forum/fb/instagram i to nikad nisam razmisljao sta moze a sta ne moze .. koja je neka ustaljena praksa... ko sto rekoh uvek ako mi neko kaze - nemoj, ili ako stavim pa mi neko kaze skloni, ja cem stanem/sklonim, tu nemam problem.. al evo provalio mi jaran fazon da mogu na mk3 (ko zna mozda je to mogo i onaj stari 50d) da upalim "silent" skljocanje koje ne radi iz live view nego normalno, sve isto samo se slabije cuje drk od ogledala .. tako ba uopste ne cuju da ih fotkam, ispucah bar 20 fotki u kaficu niko se nije okrenuo, kad je normalan "dleng" uvek se bar 3 coveka okrenu da vide ko skljoca :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2017, 11:20:53 posle podne »
Pazi samo da te taj momak od te devojke ne nadje negde  ;D
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2017, 07:23:18 posle podne »
Pravila za objavljivanje su različita od države do države. U USA ako na fotki ima manje od 7 ljudi a jasno se vidi lice svako može da te tuži.
U Evropi je sve to mnogo fleksibilnije, ja stvarno ne znam za slučaj da je kod nas neko ko je na fotki tužio i dobio pare... mislim na štampano, na netu ima slučajeva da se "objekat" javi i zatraži da bude uklonjen i to je to.
Ljudi naravno mogu da se pobune da ih fotkaš, a moja iskustva su različita, od histerije i pretnji do aktivnog poziranja.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2017, 08:26:37 posle podne »
ne znamo kakvi su zakoni kod nas? kao sto rekoh da se neko javi i trazi da se ukloni fotka, nemam problem, uklanjam sigurno..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2017, 09:25:42 posle podne »
ma lako je ukloniti sa portala, ali ako si odštampao u novini, e, onda nastaju problemi.

Evo, ovu moju fotku ovaca na Durmitoru koja se može naći na Google map neko je predstavio kao prizor iz Škotske.
A postoji i CD crnogorskih pesama gde je uzeta za naslovnu... S druge strane, ja sam toliko tuđih fotki objavio bez pitanja da zaista ne osećam potrebu da se bunim.

http://owczy.blox.pl/2011/08/Planet-of-the-Sheep-Planeta-owiec.html

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: uletim ja u kafic i slikam 20 ljudi bez pitanja i ?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2017, 12:25:40 pre podne »
ali ako si odštampao u novini, e, onda nastaju problemi.

ja nemam tu sta da brinem :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu