Autor Tema: "Krađa" modela u realnom vremenu  (Pročitano 5671 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
"Krađa" modela u realnom vremenu
« poslato: Septembar 03, 2017, 08:01:46 posle podne »
Kad zrelo razmislim, ja sam dosta drzak kao fotograf na ulici, a ishodi su svakojaki, od svađe do prijatnog druženja, pa čak je jednom pozvana interventna da mi uzme film.
Bilo kako bilo, imam dosta interesantnih i dobrih fotki nepoznatih ljudi s kojima nemam šta da radim, sem da ponekad ponegde pokažem.

Evo slučaj od pre neki mesec, na Gardošu, devojka pozira nekome i ja krenem da je fotkam; na petoj slici u kolažu ona shvati da i ja postojim i posle nekoliko trenutaka premišljanja, okreće se meni i aktivno učestvuje. Od prve do poslednje fotke proteklo je nekoliko desetina sekundi.

S druge strane, neki pravi portretista bi odmerio i napravio jednu savršenu fotku, ali ja volim ovako, u seriji pa šta ispadne.




Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2017, 12:21:11 posle podne »
Lepo, nema sta. :thumbsup:  Sa cime si fotkao ovu devojcicu ? :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2017, 10:23:22 pre podne »
5d_mIII i 85/f2... hteo sam da pogledam u exifu blendu (pošto ja obično fiksiram 1/125, a ISO držim na 100) ali tih podataka nema. Čak nema ni koji je fotoaparat, jedino stoji lens=85.
Aparat nije moj, pozajmio sam ga od ortaka za neka fotkanja, verovatno je namešteno da ne izlaze svi podaci.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2017, 01:27:34 posle podne »
Hvala na odgovoru, valjano si iskoristio vrhunsku opremu. Ako imas jos portreta, kaci. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2017, 09:29:23 pre podne »
Imam svašta ali to su poznanici a ne modeli, pa verovatno ne bi bili srećni da se suoče sa svojim likom na netu.
Inače, taj objektiv je prosto izmišljen za portrete, brojne napredne mogućnosti, kad bih bio dovoljno bogat svakako bih ga imao uvek uz sebe.
Režuća oštrina tamo gde treba, divan bokeh čak i na manjim otvorima blende, izuzetna trodimenzionalnost... on je više za rad u prirodi, u smislu da se u studiju mogu rasporediti svetla i pozadina tako da i sa običnijim staklom efekat bude sjajan, ali u slobodnom prostoru i raznovrsnom okolinom, ovo jedva da ima premca.


Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2018, 08:24:09 pre podne »
odlicne fotke, ova zadnja mi je bas fenomenalna

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2018, 05:31:41 posle podne »
Uh, daleko je od fenomenalne.  Poza je nategnuta, suviše nemirna i pozadina i prednji plan. Previše nebitnih detalja. Krop nije dobar.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2018, 10:17:43 posle podne »
meni je ova curica tako lijepa i lijepo mi je sve ispalo... svidja mi se :)

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: "Krađa" modela u realnom vremenu
« Odgovor #8 poslato: April 24, 2018, 01:26:30 pre podne »
Ovo su opuštene otprilike amaterske fotke običnih ljudi bez ikakve pripreme i osmišljavanja.
I naravno da po nekim strogim, ultimativnim pravilima vrhunskih fotografa imaju bezbroj propusta, ali ja sam ionako samo snapšuter.
"krop nije dobar"--- nema ovde kropa niti obrade, samo škljoc i to je to.