Autor Tema: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase  (Pročitano 5304 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tehnodeda

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« poslato: Avgust 01, 2017, 06:33:38 posle podne »
Postovanje

Dosao sam na ideju da krenem da se bavim fotografijom prvenstveno iz hobija/ljubavi.
Budzet kojime bih raspolagao iznosi nekih 800 eura, ne bi bilo lose uklopiti i telo i objektiv u taj rang, ali boze moj i da objektiv kupim malo kasnije ne bi bio problem.

Elem, zelim da uzmem aparat koji ne bih morao da menjam u skorije vreme.

Volim/voleo bih da slikam:

- Cvece, prirodu iz blizine ( volim sto vise sitnih detalja da primetim na slici)
- Uopsteno pored toga klasicne turisticke fotografije spomenika, dragih ljudi itd

U lokalnoj radnji su mi preporucili Nikon D5300 sa 18-55mm objektivom.
Bili su poprilicno veliki zagovornici istog i uopsteno Nikon modela.

Otvoreno sam za sve savete i preporuke, kao i za sve smernice vezane za izbor aparata ( na sta obratiti paznju itd ).
Budzet se naravno moze malo korigovati.

Unapred zahvalan!

Srdacan pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2017, 12:29:59 pre podne »
To je OK preporuka.  Trebalo bi naći i neki fiksni objektiv za detalje, tipa ovoga:
https://pcfoto.biz/nikon-af-s-dx-micro-nikkor-40mm-f28g.html

U zavisnosti od budžeta i namene može se dalje štelovati žižna daljina.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2017, 09:46:38 posle podne »
Ja cu ti prodam moj sony nex 7,kupi sigmu 60mm za e mount i ostaje ti novca i za manuelni koji objektiv,aa ostaje i za jedan manuelni blic.Imas slike nexa dole u oglasima.Opet nebitno uzeo ili ne,ja sam za bezogledalce...Moze i fuji neki..Iskreno vise sam za to.A nikon ako uzimas samo preporucujem serije D7xxx.

Van mreže trustnoone

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2017, 05:10:04 posle podne »
Pozdrav!
Da ne pocinjem novu temu,isto planiram kao i ti...
E sad,video sam ponudu D5200 sa 18-105VR objektivom,oko 400-410e izadje komplet (nov naravno).
Jedan iskusan fotograf mi je preporucio bas sa tim objektivom (sa 18-55VR je oko 50e jeftiniji),ali covek mi tvrdi da je ovaj objektiv za pocetnike izuzetan.
Interesuje me vase misljenje,da li se isplati uzimati ili ne?Za pocetak,pa posle da uzimam objektive za onu vrstu fotografije u kojoj vidim da mi treba nesto bolje...

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2017, 08:53:21 posle podne »
Postovanje

Dosao sam na ideju da krenem da se bavim fotografijom prvenstveno iz hobija/ljubavi.
Budzet kojime bih raspolagao iznosi nekih 800 eura, ne bi bilo lose uklopiti i telo i objektiv u taj rang, ali boze moj i da objektiv kupim malo kasnije ne bi bio problem.

Elem, zelim da uzmem aparat koji ne bih morao da menjam u skorije vreme.

Volim/voleo bih da slikam:

- Cvece, prirodu iz blizine ( volim sto vise sitnih detalja da primetim na slici)
- Uopsteno pored toga klasicne turisticke fotografije spomenika, dragih ljudi itd

U lokalnoj radnji su mi preporucili Nikon D5300 sa 18-55mm objektivom.
Bili su poprilicno veliki zagovornici istog i uopsteno Nikon modela.

Otvoreno sam za sve savete i preporuke, kao i za sve smernice vezane za izbor aparata ( na sta obratiti paznju itd ).
Budzet se naravno moze malo korigovati.

Unapred zahvalan!

Srdacan pozdrav
Ne uzimaj 18-55mm, obavezno uzmi 18-105mm.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2017, 02:02:39 posle podne »
A gde ima nikon d5200  sa objektivom nov za 400€ bas me interesuje jer i ja trazim nesto slicno

Van mreže trustnoone

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2017, 04:41:47 pre podne »
http://bmfoto.ru/nikon-d5200-kit-18-105vr/
Ne znam da li je dozvoljeno da se kace precice kataloga,ali evo jedna ponuda.
Racunaj da je kurs eura u RF oko 70rub/1 euro...
Dostavku ne bih placao,imam druga u Moskvi koji ce ga tamo preuzeti.JEdini je problem nasa granica,kad budem prelazio,da se carinici ne okome.
D5100 je sa ovim objektivom oko 320e ali mislim da je D5200 ipak dosta bolji za pocetak.
Zato me i interesuje misljenje iskusnijih o tome,da li se isplati uzimati ili ne.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2017, 02:27:19 posle podne »
Mislim da bih i ja kupio taj aparat za te pare ako imas neku akciju javi on je prakticno isti kao d5300 osim wifi i nfc podrske ako ti je to bitno

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2017, 07:42:00 posle podne »
JEdini je problem nasa granica,kad budem prelazio,da se carinici ne okome.

sklopis kutiju i posaljes postom u koverti (ako ti uopste treba)
spakujes dokumentaciju i posaljes postom u koverti
aparat na rame i niko nece te smara
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže trustnoone

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2017, 03:28:26 posle podne »
Ma startovali su me zbog dva telefona,i to u dzepu,jedva sam im objasnio da mi treba i treci (cigla) koji je bio u rancu...
Probacu da izmuvam papir iz firme neke da su mi dodelili kao sluzbeni aparat,i da sam u obavezi da ga vratim :-)
Kutija mi ne treba,a dokumentaciju sastavim sa svojim papirima,ionako ih uvek imam gomilu...
Nego niko da mi odgovori ko ima iskustva sa takvom kombinacijom...
Vredi li uzimati ili ne,na sta da obratim paznju...itd.
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2017, 03:31:17 posle podne od strane trustnoone »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: Kupovina DSLR aparata "srednje" klase
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2017, 09:43:16 posle podne »
Ma startovali su me zbog dva telefona,i to u dzepu,jedva sam im objasnio da mi treba i treci (cigla) koji je bio u rancu...
ja sam iz usa sad skoro dosao sa 2 aparata o ramenu, skoro sa krita sa foto rancem punim stakla i jednim telom, presao kolima granicu 2x mesecno zadnjih 5 godina sa min jednim telom i min jednim staklom i zadnjih godinu dana + hero4 .. nikad mi nisu pravili problem. cak kada sam skoro isao za usa trazio onaj papir da upisem sta iznosim, oni me pitali sta ja reko 2 laptopa i 2 fotoaparata i 4 objektiva, ona teta kaze ma jok, za to ti ne treba.. i ja nisam popunio, pri povratku nisam imao problem...

za telefone, ako su gejfon, UVEK smaraju to znam, ja sa sobom nosim firmin droid a privatnu karticu izvadim iz gejfona ubacim u ciglu inace znam da me cekaju problemi, za gejfon smaraju cak i kad je vidljivo izakan i mator...

e sad, ti se spremaj ko da ce te akaju :D, mene nikad nisu (za aparat i laptop, za sve ostalo jesu uvek, ku..te sam srece cesto me pozovu na crveni deo da vide sta to sve imam, poneses ispecatiran revers iz firme (seriski broj upisi u rusiji kad kupis aparat), na aparat zalepi nalepnicu sa "delovodnim brojem i imenom firme" i sve te slicne fore koje uglavnom pale..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu